Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

EDIUS 5.5

Kategoria: Edycja Video
Producent: Thomson Grass Valley
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 24.06.2010
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 2908

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis EDIUS 5.5

Edius to oprogramowanie pozwalające na edycję plików wideo, które początkowo tworzyło studio Canopus Corporation, by wreszcie dostać się pod rękę Thomson Grass Valley. Jak na profesjonalne narzędzie do edycji plików wideo przystało Edius umożliwia zaawansowaną obróbkę plików wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie obrabianego filmiku, również po zastosowaniu dowolnego efektu i to bez przeliczania go.

Program został uzbrojony w masę przydatnych kodeków, które zapewniają wysoką jakość wyświetlanego obrazu. Oprócz kodeka Canopus, program Edius udostępnia również kodek o nazwie Hi-vision, który zapewnia wsparcie dla popularnego formatu plików wideo w kamerach, a mianowicie HDV. Oprócz tego Edius do pobrania ze strony twórców, pozwala na edycję innych formatów, jak na przykład  DV, HDV, HD, MPEG-2 i nieskompresowany SD. Oczywiście Edius nie jest za darmo i aby móc cieszyć się z jego pełnią możliwości należy zakupić pełną wersję. Na szczęście od niedawna program można nabyć za około 1000zł. Pewnie zwykłych użytkowników ta cena może przerażać, ale narzędzia tego typu z natury są drogie. Wspomniana wersja jest pozbawiona innych narzędzi i skupia się wyłącznie na podstawowym pakiecie Edius.  Niedawno ukazała się również najnowsza odsłona programu Edius, oznaczona numerem 5.5. Zmian które możemy w niej znaleźć jest całkiem sporo. Do najważniejszych należy przede wszystkim dostosowanie programu Edius do Vista i Windows 7. Od tej pory na tych systemach operacyjnych program powinien działać bez zarzutów, podobnie zresztą jak na wcześniejszych wersjach Windows. Na razie nie istnieje Edius pod Linux. Program nie jest łatwy w obsłudze, dlatego mniej zaawansowani użytkownicy powinni skorzystać z pomocy, którą oferuje instrukcja do Edius. Szkoda, że Edius nie jest po polsku bo mogło by to ułatwić korzystanie z tej aplikacji użytkownikom z naszego kraju. Z drugiej strony brak Edius pl nie powinien stanowić problemu dla ludzi zajmujących się na co dzień obróbką plików wideo, gdyż powinni oni być przyzwyczajeni do anglojęzycznej terminologii. Na wielu stronach poświęconych obróbce filmów wideo można znaleźć np. tutorial do Edius, który powinien pomóc.

Download Edius 5.5 za free jest możliwy jedynie w wersji trial, która pozwala na 30 dniowe testowanie funkcji tego programu. Aby to zrobić należy pobrać wersję próbną i zarejestrować się na stronie twórców, otrzymując w zamian specjalny klucz. Posiadacze Edius 5 mogą również zaktualizować swój program za free, natomiast każdy inny użytkownik jest skazany na zakup programu. Odnośnik do wersji trial Edius możecie znaleźć na pobierz.

Podobne Edycja Video

 • SlideShow YouTube

  Zaawansowany i pełen ciekawych opcji program do edycji filmów, tworzenia pokazów slajdów oraz prezentacji multimedialnych na potrzeby serwisu internetowego YouTube.

 • AVS Video ReMaker

  AVS Video ReMaker to program przygotowany do wycinania zbędnych fragmentów z twoich plików MPEG oraz do powtórnego ich zapisu w okrojonej postaci.

 • AVS Video Converter

  AVS Video Converter to przydatna aplikacja służąca do konwertowania między różnymi standardami kompresji video.

 • Adobe Premiere Elements 13

  Wersja próbna niezwykle popularnego i cenionego wśród profesjonalistów oprogramowania do nieliniowej edycji wideo.

 • DVDx

  DVDx to jeden z najpopularniejszych programów służących do wykonywania kopii filmów z płyt DVD.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: EDIUS 5.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie