Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Catalyst Production Suite 2016.1

Kategoria: Edycja Video
Producent: Sony Creative Software
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 28.05.2016
Rozmiar: 297,51 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 0

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Catalyst Production Suite 2016.1

Catalyst Production Suite to bardzo funkcjonalny pakiet składający się z dwóch odrębnych narzędzi, które przeznaczone są do produkcji i postrodukcji plików wideo. W skład zestawu wchodzi Catalyst Prepare, który jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do zgrywania materiałów z kamer i innych urządzeń, jak również do wstępnej obróbki plików przed prawidłowym montażem. Narzędzie o nazwie Catalyst Edit odpowiada natomiast za montaż i nakładanie efektów specjalnych. 

Pakiet Catalyst Production Suite zapewnia kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po ostateczny rendering filmu z napisami końcowymi, który może być przeznaczony na przykład do publikacji w serwisie YouTube, Vimeo itp. Do rąk użytkowników oddano między innymi narzędzia uławiające zarządzanie materiałami oraz sortowanie klipów źródłowych. Nie zapomniano również o możliwości precyzyjnej korekcji barw importowanych filmów, zastosowano także intuicyjny edytor, który można szybko opanować i rozszerzać profesjonalnymi wtyczkami.

Opisywany pakiet to idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z montowaniem filmów. Pierwsza część pakietu o nazwie Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiał przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić w wybrane miejsce i transkodować. Co ciekawe, nagrane materiały możemy gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard), który zostanie zsynchronizowany z programem na innych komputerach za pośrednictwem konta użytkownika. Już po imporcie do wskazanej lokalizacji możemy dokonać korekty barw, również na wielu materiałach jednocześnie. 

Stworzona za pomocą pierwszego narzędzia biblioteka jest od razu dostępna w programie Catalyst Edit – drugiej części pakietu Catalyst Production Suite. Właśnie tu odbywa się właściwa praca, która jest intuicyjna i stosunkowo prosta. Narzędzia w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką, dzięki czemu szybko i sprawnie znajdziemy poszukiwaną opcję. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb ujęcia. Ogromnym udogodnieniem jest możliwość rozszerzenia funkcjonalności programu za pomocą wtyczek. Mowa tu między innymi o nowych efektach specjalnych. Sam producent dostarcza ich niemal 50, zaś w sieci znajdziemy kolejne w formacie OpenFX (OFX). 

Stworzone za pomocą programu Catalyst Production Suite projekty możemy od razu eksportować do formatu FCPX oraz dla programów Adobe Premiere, Avid lub Vegas Pro. Można również renderować film gotowy do publikacji, precyzyjnie dopasowując ustawienia kodeków. Pakiet poradzi sobie z obsługą materiałów 4K z wielu kamer, a także formatów Sony Pro. Można w nich pracować z materiałami HDR. Niestety program udostępniany jest na zasadzie licencji testowej i działa przez 15 dni od momentu instalacji (wymaga darmowej rejestracji konta).

Podobne Edycja Video

 • Fraps

  Czy chciałeś czasem nagrać sekwencję gry komputerowej w formie filmu wideo lub stworzyć szybko zachować zrzuty ekranowe? Jeśli nadal nie znalazłeś odpowiedniego programu, na pewno zainteresuje Cię Fraps.

 • VSDC Free Video Editor

  VSDC Free Video Editor to jak sama nazwa wskazuje, darmowy program do edycji filmów. Obróbka odbywa się w tym wypadku w sposób nieliniowy.

 • Time-Lapse Tool

  Niezwykle przydatne i proste w obsłudze narzędzie do tworzenia krótkich filmów poklatkowych bądź animowanych GIF-ów na potrzeby prezentacji, avatarów itp.

 • Cypheros TS-Doctor

  Bardzo funkcjonalne i posiadające wiele ciekawych opcji narzędzie, przeznaczone do naprawy i edycji materiałów wideo pochodzących z różnych źródeł.

 • Adobe Premiere Elements 13

  Wersja próbna niezwykle popularnego i cenionego wśród profesjonalistów oprogramowania do nieliniowej edycji wideo.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Catalyst Production Suite 2016.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie