Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

XviD 1.2.2

Kategoria: Biblioteki multimedialne i kodeki
Producent: Koepi
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 23.06.2008
Rozmiar: 871 KB
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 7498

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis XviD 1.2.2

Xvid to kodek video zgodny ze standardem MPEG-4 part 2. XviD Media Codec pozwala odtwarzać i kodować pliki wideo wysokiej rozdzielczości w formacie MPEG-4. W przeciwieństwie do DivX, Xvid jest rozpowszechniany na na licencji otwartej i pozbawiony komercyjnych ograniczeń. Dzięki Xvid twój player odtworzy najnowsze filmy w standardzie HD. Wypróbuj kodeki Xvid – pobierz za darmo klikając w zielony przycisk pod tekstem.

Download Xvid 1.2.2 jest całkowicie darmowy ze względu do rozpowszechnianie go na zasadach licencji otwartej (GNU GPL). Jako że Xvid Media Codec jest rozwijany przez spore grono ochotników posiada on wiele unikalnych funkcji. Pakiet Xvid zadowoli nawet profesjonalistów i w niczym nie ustępuje on zestawom konkurencyjnym, rozwijanym w ramach projektów komercyjnych. Zakodowany z Xvid film posiada mniejszy rozmiar ale nie odbiega jakością obrazu od plików zakodowanych w inny sposób. Xvid w wersji pl nie jest dostępny. Niemniej jednak, po instalacji nie ma konieczności konfiguracji programu a więc mogą go pobrać i używać osoby bez wiedzy komputerowej. Wypróbuj najnowszy Xvid 1.2.2.

Xvid 1.2.2 to najnowsza stabilna wersja kodeków Xvid. Jest to edycja mająca na celu przede wszystkim usunięcie usterek zauważonych przez użytkowników w poprzednich edycjach. Wiele z tych usterek ma związek z bezpieczeństwem używania. W Xvid 1.2.2 naprawiono błędy w bibliotece xvidcore: usunięto błąd w asemblerze nasm na Mac O/OSX, dodano brakujący marker resync, ulepszono konwersję między RGB i YUV, naprawiono błąd w nieautoryzowanym dostępie RGB24, zaktualizowano opcje kompilatora Apple PPC, naprawiono błąd w projekcie MSVC6, zaktualizowano plik makefile mingw, naprawiono błąd w kodzie xvidcore XVID_ERR_MEMORY oraz usunięto kilka innych błędów.

Xvid to projekt rozwijany przez społeczność użytkowników. Aby pomóc rozwijać kodeki xVid możesz dołączyć do grona developerów. Każdy, kto poważnie myśli o pracy nad Xvid musi posiadać gruntowną wiedzę z dziedziny przetwarzania obrazu. Wszystkie informacje na temat struktury kodu źródłowego oraz algorytmów używanych w projekcie dostępne są w dokumentacji projektu. Każda osoba zainteresowana projektem powinna również dołączyć do listy mailingowej, gdzie można uczestniczyć w dyskusji na temat Xvid z jej twórcami i innymi developerami. Na stronie oficjalnej można także zgłaszać zauważone błędy i propozycje zmian. Szczegóły na stronie oficjalnej projektu - www.xvid.org.

Licencja
Kodek Xvid to download całkowicie darmowy na Powszechnej Licencji Publicznej GNU. W praktyce oznacza to, że Xvid, jak freeware, dostępny jest za darmo. Ponadto, istnieje możliwość pobrania kodu źródłowego Xvid, modyfikowania i rozpowszechniania go pod zmienioną postacią. Kod źródłowy Xvid do pobrania na stronie projektu: "xvid.org/Downloads.43.0.html".

Wymagania systemowe
Xvid codec dostępny w tym miejscu jest kompatybilny z systemami Windows. Team Xvid przygotował także kodeki na kilka dystrybucji Linux. Jeśli potrzebujesz Xvid kodeki na Linux znajdziesz je tutaj: "xvid.org/Downloads.15.0.html".

Uwaga!
Jeśli twój odtwarzacz multimedialny nie odtwarza filmu i wyświetla komunikat, że nie działa kod fourcc zainstaluj najnowszy kodek Xvid. Komunikat o braku fourcc może także oznaczać błąd  odtwarzacza. Download najnowszych, niezawodnych odtwarzaczy multimedialnych możliwy jest w dziale Odtwarzacze.

Ściągnij Xvid za free już teraz. Inne kodeki do pobrania z działu Multimedia.

Podobne Biblioteki multimedialne i kodeki

 • LAME MP3 encoder

  LAME MP3 encoder jest to darmowy i szybki encoder , który współpracuje z programami do tworzenia plików MP3.

 • Win8codecs

  Oto kolejna już, oficjalna paczka kodeków multimedialnych dla Windows 8.

 • DirectX 11

  DirectX to zestaw funkcji niezbędnych do generowania grafiki na komputerze.

 • QuickTime Altrnative

  QuickTime Alternative to darmowa i poważnie odchudzona wersja program QuickTime, która zawiera tylko elementy niezbędne do odtwarzania multimediów, zwłaszcza tych znajdujących się na strona www.

 • K-Lite Mega Codec Pack

  K-lite Mega Codec Pack to najobszerniejsza wersja pakietu kodeków firmy KL Software. Umożliwia on odtwarzanie i kodowanie niemal wszystkich formatów multimedialnych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: XviD 1.2.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie