Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

TightVNC 2.0

Kategoria: Sterowanie komputerem
Producent: TightVNC Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 17.11.2009
Rozmiar: 0,63 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 585

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis TightVNC 2.0

TightVNC (VNC to skrót od angielskiego Virtual Network Computing) to program umożliwiający zdalny dostęp do komputerów podłączonych do sieci. TightVNC jest uważany za jeden z najszybszych programów tego typu. Dzięki zaawansowanej technologii kompresji danych TightVNC działa wydajnie nawet w czasie pracy na wolniejszych łączach. TightVNC posiada funkcje Server i Viewer czyli do wysyłania i pobierania danych. TightVNC nie działa po polsku. Aby wypróbować, ściągnij teraz klikając na zielony przycisk pod tekstem.

TightVNC 2 może być używany do kontroli komputerów pracujących pod Windows i Unix - także w przypadku komunikacji między komputerami pracującymi na dwóch różnych systemach. Program taki ma zastosowanie, na przykład, w nauce na odległość lub w obsłudze klienta. W programie możliwa jest konfiguracja i proste rozszerzenie funkcji dzięki wtyczkom udostępnianym na stronie oficjalnej. Najnowszy TightVNC został wyposażony w szereg usprawnień, choć nadal nie udało się uzyskać pełnej współpracy z Windows Vista. Przekonaj się jak szybko działa – pobierz teraz. Możesz używać TightVNC całkowicie za darmo.

Licencja

TightVNC 2 rozpowszechniany jest na otwartej licencji publicznej (GNU GPL). W praktyce oznacza to, że TightVNC, jak freeware, dostępny jest za darmo oraz dodatkowo ze strony oficjalnej można pobrać kod źródłowy programu: tightvnc.com. TightVNC nie jest trial i w żadnym wypadku nie są pobierane opłaty za jego używanie. Jednak, tak jak w przypadku większość projektów GNU GPL, autorzy zachęcają do wpłacania datków, które pomogą rozwijać oprogramowanie.
Wymagania systemowe

Systemy operacyjne na, na jakich można używać TightVNC to Linux i Windows. Wersja dostępna w tym miejscu Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows 2000 i Windows XP (Windows Vista – tylko jako Viewer). Nie ma na razie oficjalnych informacji na temat kompatybilności i Windows 7. Program działa w języku angielskim i niestety nie ma TightVNC w wersji pl. Nie ma również dla aplikacji pliku spolszczenie.

Wypróbuj szybki, darmowy program TightVNC. Download podobnych programów możliwy jest z naszego działu Sterowanie komputerem.

Podobne Sterowanie komputerem

 • Sleepy

  Sleepy to jak sama nazwa wskazuje program pozwalający na automatyczne wyłączenie komputera, a także jego restart. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest możliwość automatycznego zapisu danych dokumentów przed zamknięciem systemu, co w zupełności pozwala na ograniczenie ingerencji użytkownika do minimum.

 • VMware Workstation

  VMware Workstation to oprogramowanie niezbędne w wyposażeniu komputera każdego administratora sieci komputerowych oraz programisty.

 • TeamViewer

  TeamViewer to prosty w obsłudze program komputerowy, który umożliwia zdalną kontrolę nad różnymi komputerami za pośrednictwem sieci i to bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania przez klientów.

 • KM Remote

  KM Remote 2.9 jest aplikacją przeznaczona dla systemów Windows 2000 i XP, której celem jest sprawienie, aby można było sterować komputerem za pomocą głosu.

 • Access Remote PC 5.2

  Dostępny za free Access Remote to program, który pozwoli Ci na zdalne sterowanie komputerem za pomocą klawiatury bądź myszki. Jak to działa? Na komputerze, który ma być sterowany, instalujemy klienta, a na sterującym serwer. Połączenia są zabezpieczone 160-bitowym kluczem.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: TightVNC 2.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie