Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

TightVNC 2.0

Kategoria: Sterowanie komputerem
Producent: TightVNC Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 17.11.2009
Rozmiar: 0,63 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 584

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis TightVNC 2.0

TightVNC (VNC to skrót od angielskiego Virtual Network Computing) to program umożliwiający zdalny dostęp do komputerów podłączonych do sieci. TightVNC jest uważany za jeden z najszybszych programów tego typu. Dzięki zaawansowanej technologii kompresji danych TightVNC działa wydajnie nawet w czasie pracy na wolniejszych łączach. TightVNC posiada funkcje Server i Viewer czyli do wysyłania i pobierania danych. TightVNC nie działa po polsku. Aby wypróbować, ściągnij teraz klikając na zielony przycisk pod tekstem.

TightVNC 2 może być używany do kontroli komputerów pracujących pod Windows i Unix - także w przypadku komunikacji między komputerami pracującymi na dwóch różnych systemach. Program taki ma zastosowanie, na przykład, w nauce na odległość lub w obsłudze klienta. W programie możliwa jest konfiguracja i proste rozszerzenie funkcji dzięki wtyczkom udostępnianym na stronie oficjalnej. Najnowszy TightVNC został wyposażony w szereg usprawnień, choć nadal nie udało się uzyskać pełnej współpracy z Windows Vista. Przekonaj się jak szybko działa – pobierz teraz. Możesz używać TightVNC całkowicie za darmo.

Licencja

TightVNC 2 rozpowszechniany jest na otwartej licencji publicznej (GNU GPL). W praktyce oznacza to, że TightVNC, jak freeware, dostępny jest za darmo oraz dodatkowo ze strony oficjalnej można pobrać kod źródłowy programu: tightvnc.com. TightVNC nie jest trial i w żadnym wypadku nie są pobierane opłaty za jego używanie. Jednak, tak jak w przypadku większość projektów GNU GPL, autorzy zachęcają do wpłacania datków, które pomogą rozwijać oprogramowanie.
Wymagania systemowe

Systemy operacyjne na, na jakich można używać TightVNC to Linux i Windows. Wersja dostępna w tym miejscu Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows 2000 i Windows XP (Windows Vista – tylko jako Viewer). Nie ma na razie oficjalnych informacji na temat kompatybilności i Windows 7. Program działa w języku angielskim i niestety nie ma TightVNC w wersji pl. Nie ma również dla aplikacji pliku spolszczenie.

Wypróbuj szybki, darmowy program TightVNC. Download podobnych programów możliwy jest z naszego działu Sterowanie komputerem.

Podobne Sterowanie komputerem

 • KM Remote

  KM Remote 2.9 jest aplikacją przeznaczona dla systemów Windows 2000 i XP, której celem jest sprawienie, aby można było sterować komputerem za pomocą głosu.

 • TeamViewer

  TeamViewer to prosty w obsłudze program komputerowy, który umożliwia zdalną kontrolę nad różnymi komputerami za pośrednictwem sieci i to bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania przez klientów.

 • VMware Workstation

  VMware Workstation to oprogramowanie niezbędne w wyposażeniu komputera każdego administratora sieci komputerowych oraz programisty.

 • Sleepy

  Sleepy to jak sama nazwa wskazuje program pozwalający na automatyczne wyłączenie komputera, a także jego restart. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest możliwość automatycznego zapisu danych dokumentów przed zamknięciem systemu, co w zupełności pozwala na ograniczenie ingerencji użytkownika do minimum.

 • KM Wakeup 1.5 MUI

  KM Wakeup to bardzo proste i przydatne narzędzie, za pomocą którego możliwe staje się automatyczne wyłączenie komputera o konkretnej porze, wstrzymanie jego pracy i także zamienienie PCta w klasyczny alarm.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: TightVNC 2.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie