Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

WordPress 2.8.5

Kategoria: Skrypty
Producent: GNU GPL
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 23.11.2009
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, XP, 2003, Vista, NT
Liczba pobrań: 229

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis WordPress 2.8.5

Według strony oficjalnej WordPress to: "Semantyczna Platforma Publikacyjna do Użytku Osobistego". Innymi słowami WordPress to program pozwalający tworzyć i zarządzać stronami www. Ponieważ w WordPress instalacja i obsługa są niezwykle proste jest to program przeznaczony dla osób nie zajmujących się profesjonalnie budową stron internetowych. Dzięki WordPress możesz w bardzo prosty sposób stworzyć efektowny blog lub niewielką stronę internetową. Pakiet WordPress zawiera dodatki pozwalające optymalnie zindywidualizować wygląd i działanie strony. WordPress działa po polsku. Pobierz WordPress za free i zaistniej w sieci.

WordPress jest darmowym programem blogowym. W WordPress można instalować motywy i wtyczki, dodawać reklamy oraz edytować bazę danych. Najlepsze miejsce by zaopatrzyć WordPress we wtyczki jest strona oficjalna projektu - WordPress.org. Na stronie tej znajdziesz odpowiednie dla WordPress widgety i wtyczki. Można oczywiście upiększyć blog przy pomocy tematów WordPress (theme). Program posiada specjalny konfigurator tematów pozwalający szybko wybrać pożądane elementy i od razu zastosować je na stronie. WordPress.org udostępnia darmowe listy mailingowe dla społeczności użytkowników oraz fora dyskusyjne, na których można wymieniać się opiniami, informacjami o hostingu i uzyskać pomoc. Pobierz WordPress za darmo i przekonaj się jak prosto pozwoli ci stworzyć profesjonalny blog.

Autorzy WordPress, zespół Automattic, równocześnie kieruje dwoma projektami - WordPress.org oraz WordPress.com. Obie usługi skierowane są do użytkowników programu WordPress. Podstawowa różnicą jest to, iż używając WordPress.com nie trzeba przejmować się hostingiem i zarządzaniem oprogramowaniem, przejmuje to na siebie serwis. Dodatkowo WordPress.com udostępnia tagi, które pozwolą twojemu nowemu blogowi zaistnieć w społeczności. Korzystając z WordPress.org, należy zainstalować oprogramowanie na swoim lub czyimś serwerze. Jeśli masz pomysł na swój blog, używanie WordPress to dobry wybór. Zdecyduj się na WordPress i pobierz z naszego serwisu.

WordPress 2.8.5 to najnowszy program z serii 2, stawia na jeszcze bardziej uproszczoną i szybszą obsługę. Nowością jest ulepszone okno edycji kodu z funkcją wyróżniania kolorem. Dzięki temu jeszcze łatwiej można poprawiać w WordPress pluginy i tematy. Jeśli nie jesteś pewien czy poradzisz sobie z obsługą WordPress możesz skorzystać z bogatej dokumentacji i pomocy. Nie trudno znaleźć fora internetowe poświęcone WordPress, również po polsku, gdzie oferowana jest pomoc dla początkujących oraz wskazówki dla zaawansowanych użytkowników. Nie brakuje w internecie książek o WordPress. Możliwy jest download darmowych e-booków. Dla osób podchodzących do tematu w sposób tradycyjny przygotowano sporą ofertę wydawniczą. Jak stworzyć najlepszy blog na WordPress 2.0 radzi, na przykład, Wydawnictwo PWN. Wybierz WordPress – ściągnij bez wahania teraz.

Licencja

WordPress jest rozpowszechniany na otwartej licencji publicznej (GNU GPL). W praktyce oznacza to, że WordPress, analogicznie do freeware, jest dostępny całkowicie za darmo oraz dodatkowo można pobrać kod źródłowy aplikacji, co pozwala ja jego modyfikacje i dostosowanie od swych potrzeb.

WordPress - Wymagania systemowe

Do poprawnej pracy WordPress potrzebne są dwa elementy: program PHP 4.3 lub nowszy oraz system zarządzania relacyjnymi bazami danych MySQL 4.0 lub nowszy. Jest dostępny WordPress w wersji pl. Aby pobrać dla WordPress spolszczenie przejdź do naszego działu Spolszczenia.

Elementy niezbędne do obsługi WordPress oraz sam WordPress są do pobrania z naszego serwisu. Oprócz WordPress znajdziesz tu programy potrzebne każdemu do wygodnej pracy na komputerze.

Zobacz także: Dodatki na bloga

Podobne Skrypty

 • phpBB

  phpBB jest programem służącym do tworzenia forów dyskusyjnych dostępny na otwartej licencji GNU. PhpBB to aplikacja napisana w języku PHP i jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów tego rodzaju na świecie.

 • Joomla

  Joomla jest dość znanym i często używanym programem do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Może on mieć zastosowanie zarówno do tworzenia prostych witryn, jak też i bardzo złożonych, wielopoziomowych.

 • WordPress

  WordPress 3 to najświeższe wydanie popularnego narzędzie do tworzenie blogów oraz stron publikacyjnych. Jest to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy stworzyć wymarzony blog i dzielić się dzięki temu ze światem swoimi przemyśleniami, nagraniami, zdjęciami, itp.

 • PHP-Fusion 7.0

  PHP-Fusion 7 jest systemem do zarządzania witryną internetową czyli CMS - system zarządzania treścią oparty na PHP i MySQL.

 • vBulletin 4

  vBulletin (zwany też w skrócie vB) jest jednym z najstarszych i niezwykle rozpowszechnionym (szczególnie wśród dużych stron internetowych) skryptem forum dyskusyjnego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: WordPress 2.8.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Skrypty


Kategorie