Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

phpBB 3.0.9

Kategoria: Skrypty
Producent: phpBB Group
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 03.02.2010
Rozmiar: 2.5 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 867

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis phpBB 3.0.9

phpBB jest programem służącym do tworzenia forów dyskusyjnych dostępny na otwartej licencji GNU. PhpBB to aplikacja napisana w języku PHP i jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów tego rodzaju na świecie. Dostępność kodu na otwartej licencji pozwala dostosować aplikacje do każdego wymagania a także rozprowadzać stworzony w ten sposób kod w zmodyfikowanej postaci. phpBB zyskało rzesze użytkowników dzięki szybkości działania, prostocie obsługi i ogromnym możliwościom. Pobierz phpBB za darmo już teraz.

Wśród oferowanych przez phpBB3 możliwości są: zaawansowany system zezwoleń, opcja tworzenia forów wielopoziomowych, rozbudowany system obsługi prywatnych wiadomości, możliwość dodawania załączników w postach i prywatnych wiadomościach, tworzenie indywidualnych kodów BBCode, dowolne definiowanie koloru nazwy grupy, tworzenie własnych pól w profilu, rozbudowany system cachowania zapytań SQL. Najnowszy phpBB pozwala także kreować poddziały, dodawać panele moderacyjne i  zarządzania kontem, tworzyć własne kody BB. Dodano również system ostrzeżeń i raportów oraz system przyjaciół i wrogów. Szerokie możliwości zmiany wyglądu forum dają szablony. phpBB  posiada bardzo wydajny panel administracyjny, moderacyjny i użytkownika a nowoczesna szata graficzna nadaje forum profesjonalny wygląd.

Dobrym sposobem na szybkie zaznajomienie się z programem jest przeglądniecie przygotowanych przez zespół phpBB przewodników użytkownika. "phpbb.pl/articles/" Są to artykuły o phpBB w wersji pl. Na stronach phpbb.pl znajdziesz aktualności na temat phpBB, artykułu na temat tworzenia stron WWW, porady przedstawiające najlepsze sposoby na hosting w phpBB. Wchodząc na angielską stronę projektu znajdziesz jeszcze więcej przydatnych narzędzi. Na oficjalnej stronie phpBB "phpbb.com znajdziesz mods – modyfikacje, które pozwolą rozwijać możliwości programu. Aby wybrać odpowiedni wygląd  forum, można wybrać z setek stylów (dział phpBB styles) "www.phpbb.com/styles/db/?from=submenu" zaprojektowanych dla phpBB. Style, dla wygody, pogrupowane są w rożne kategorie, na przykład, kolorów czy komponentów.

Na stronie phpbb.com znajdziesz wszystkie możliwe dodatki do phpBB. Plugins są dostępne darmowo, tak, jak cały program. Znajdziesz tam na przykład prosty w instalacji pod phpBB shoutbox. Chcesz zmienić wygląd forum? Nic prostszego – strona phpBB oferuje skins. Style phpBB3 znajdziesz w dziale Customise. "phpbb.com/customise/" Zamiast oglądać każdy styl osobno, można szybko przekonać się jak będzie wyglądało forum przez podgląd stylów phpBB demo "phpbb.com/styles/demo/3.0/?style_id=185" Na szczególną uwagę zasługuje dział phpBB help "phpbb.com/support/ oferujący pomoc phpBB w formie tutorial, IRC, forum, dokumentacji, artykułów i prezentacji. Przypominamy o poprawnej pisowni – pisownia oddzielna lub błędna (php BB, phpBBB) sprawia kłopoty w odszukaniu oryginalnego programu.

Licencja
phpBB można pobrać całkowicie za darmo na licencji GNU GPL a co za tym idzie pobrać też kod źródłowy programu, modyfikować go i dystrybuować w zmienionej postaci.

Wymagania systemowe i sprzętowe
Do sprawnego założenia i działania phpBB wymagane są: serwer lub konto na serwerze WWW, baza danych (można wybrać jedną z następujących: MySQL w wersji minimum 3.23, PostgreSQL w wersji minimum 7.3), SQLite w wersji minimum 2.8.2, Firebird w wersji minimum 2.0, Oracle, Microsoft SQL Server w wersji minimum 2000), interpreter PHP w wersji minimum 4.3.3, obsługa UTF-8 w rozszerzeniu PCRE.

Wypróbuj phpBB – download za darmo. Stworzysz profesjonalne forum, dodasz ze strony phpBB templates i themes, dowiesz się jak zdobyć korzystny hosting a wszystko za free.


Podobne Skrypty

 • WordPress

  WordPress 3 to najświeższe wydanie popularnego narzędzie do tworzenie blogów oraz stron publikacyjnych. Jest to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy stworzyć wymarzony blog i dzielić się dzięki temu ze światem swoimi przemyśleniami, nagraniami, zdjęciami, itp.

 • Joomla

  Joomla jest dość znanym i często używanym programem do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Może on mieć zastosowanie zarówno do tworzenia prostych witryn, jak też i bardzo złożonych, wielopoziomowych.

 • PHP-Fusion 7.0

  PHP-Fusion 7 jest systemem do zarządzania witryną internetową czyli CMS - system zarządzania treścią oparty na PHP i MySQL.

 • vBulletin 4

  vBulletin (zwany też w skrócie vB) jest jednym z najstarszych i niezwykle rozpowszechnionym (szczególnie wśród dużych stron internetowych) skryptem forum dyskusyjnego.

 • osCommerce

  osCommerce to program pozwalający szybko i bez większych trudności założyć sklep internetowy. W ciągu 10 lat swego istnienia z pomocy osCommerce skorzystało już 11,5 tysiąca firm, aktywnie zajmujących się sprzedażą internetową.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: phpBB 3.0.9Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Skrypty


Kategorie