Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Opera 9.64 PL

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Opera Software ASA
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 28.04.2009
Rozmiar: 7,21 Mb
System operacyjny: Windows 95, 98, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 15694

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Opera 9.64 PL

Opera to darmowa przeglądarka internetowa, która obok Firefox i Internet Explorer jest najbardziej popularnym tego typu programem na świecie. Jej szczególną zaletą jest szybkość a także nowoczesny wygląd i funkcjonalność. Tak naprawdę Opera 9 to prawdziwy kombajn, który umożliwia nie tylko przeglądanie stron WWW, ale także ma zintegrowany menadżer pobierania plików, klient sieci BitTorrent czy choćby elektroniczny notes.

Najnowsza stabilna wersja Opera 9.64 jest teraz jedyną przeglądarką internetową, która otrzymała tytuł najbezpieczniejszej przeglądarki od organizacji CERT Polska. Oczywiście Opera to program w całości po polsku, którego pobranie otwiera okno na świat do bezpiecznego surfowania po zasobach sieci. 

Najnowsza wersja programu Opera to przede wszystkim ulepszony silnik przeglądarki, dwa razy szybciej przetwarzający kod HTML i JavaScript w porównaniu do wersji poprzedniej. -co jest bardzo widoczne np. w porównaniu z Mozilla Firefox. Interface przeglądarki jest bardzo czytelny i przyjemny dla oka.  Po pobraniu przeglądarki Opera można ją też modyfikować za pomocą skórek i motywów, które ułatwiają personalizację tego programu i wszystko oczywiście za darmo. Inne ciekawe funkcje to ulepszona w stosunku do Internet Explorer rola paneli z łatwym przechodzeniem do Opera Mail, podgląd transferu oraz rewolucyjna funkcja „gesty myszką” (mouse gestures). Opera ogranicza bowiem użycie klawiatury do minimum dzięki czemu surfowanie po Internecie staje się szybsze i przyjemniejsze. Wystarczy tylko pobrać Opera za darmo i rozpocząć przygodę z tym programem.

W opera 9.64 nie zapomniano również o funkcji blokowania reklam pop-up i obrazków (istnieje możliwość akceptowania wyskakujących okienek). Co więcej jeśli przypadkowo zamknąłeś Operę, program zapamięta wszystkie otwarte karty i przy ponownym otwarciu programu bez problemu zaczniesz przeglądanie stron tam gdzie skończyłeś. Pobrana Opera ostrzega również przed witrynami podejrzewanymi o nieuczciwe działanie lub zawierającymi złośliwe oprogramowanie.

Najnowsza Opera jako pierwsza myśli również o przyszłości Internetu. W Opera 9.64 znajdują się narzędzia do obsługi przyszłościowych stron internetowych z systemami audio. Ponadto używając angielskich komend można kierować przeglądarką za pomocą głosu. Aby umilić sobie pracę z przeglądarką  lub spędzić ciekawie czas Opera oferuje duży wybór widżetów – małych aplikacji takich jak gry, kalendarze, łamigłówki, odtwarzacze muzyczne i wiele innych.

Download Opera 9 zupełnie za darmo w dziale download

Podobne Przeglądarki internetowe

 • Flock

  Dostępna za darmo przeglądarka Flock 3 to aplikacja dla aktywnych użytkowników Internetu.

 • Claws Mail

  Claws Mail to kolejny już, darmowy klient poczty elektronicznej oraz grup dyskusyjnych.

 • Maxthon

  Rynek przeglądarek internetowych rozrasta się coraz bardziej, zaś Maxthon to świeża propozycja, która może kiedyś stać się jedną z najpopularniejszych przeglądarek sieciowych. Jest to aplikacja stworzona na bazie silnika Webkit.

 • Google Chrome

  Najnowsza wersja popularnej przeglądarki internetowej Google Chrome już teraz zupełnie za darmo na Pobierz.pl!

 • Slim Browser

  Slim Browser to ciekawa alternatywa dla popularnych przeglądarek internetowych stworzona na silniku Internet Explorer i wzbogacona o szereg przydatnych funkcji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Opera 9.64 PL

dodał: michalszulc73 , 15.02.2010

gdzie instalka

dodał: ~http://skocz.pl/UIV , 11.02.2010

A pójdzie ta Opera 9.64 na Intel Pentium MMX 166MHZ i 16MB RAM z Windows 95??

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie