Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Opera 11 alpha

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Opera ASA
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 17.11.2010
Data modyfikacji: 13.12.2011
Rozmiar: 9,1 Mb
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 730

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Opera 11 alpha

Opera 11 alpha to najnowsze edycja popularnej, darmowej przeglądarki internetowej, która coraz śmielej poczyna sobie na rynku. Jej wydanie z numerem 11 to pewien przełom w historii tej aplikacji, ponieważ wprowadzono całe mnóstwo zmian i sugerowanych przez samych użytkowników dodatków. Jakich? Można przekonać się o tym w każdej chwili osobiście, ponieważ download Opera jest możliwy z tej właśnie strony bez żadnych opłat, jednak radzimy przeczytać najpierw pobieżny spis nowości.

Najważniejszą z nich jest dodanie wtyczek (pluginów), które znacznie zwiększają funkcjonalność przeglądarki. W pierwszy rzucie zamontowano od razu czternaście, w tym „Fastest Tube” – moduł do szybkiego zasysania filmów z YouTube. Opera 11 alpha pozwoli także przetestować rozszerzenie usługi Opera Link, szczególnie przydatne, gdy z przeglądarki korzystamy na kilku różnych stanowiskach. Dzięki temu można mieć na każdym te same ustawienia, dodatki, zakładki, a nawet historię. Ostrzegamy jednak, że według wielu opinii póki co synchronizacja nie działa prawidłowo, jednak miejmy nadzieję, że w finalnej wersji wszystko będzie jak najbardziej ze sobą współpracować.

Przeznaczona także pod Linux Opera cechować się będzie również otwartym API. Pozwoli to zaawansowanym użytkownikom na projektowanie dodatków do przeglądarki – obsługiwane technologie to JavaScript, CSS i HTML 5. Finalna jej wersja będzie także posiadać automatyczne aktualizacje rozszerzeń i aplikacji Unite. Co ciekawe – jeśli mamy którąś z poprzednich wersji Opery, można pobrać Opera 11 pl i obie będą działać niezależnie! Dlatego też nikt nie straci swoich ustawień i zakładek. Niestety, nic nie wiadomo na temat eksportu ustawień z jednej do drugiej.

Z pewnością miłośnicy tej przeglądarki ucieszą się możliwością przetestowania jej najnowszej wersji. Wszelkie uwagi można oczywiście przesyłać twórcom, tak więc każdy może przyczynić się do jej rozwoju. Być może dzięki wprowadzeniu – wreszcie – obsługi wtyczek, nowa Opera zyska sobie w naszym kraju większą popularność niż dotąd. W każdej chwili można sprawdzić jej funkcjonalność osobiście, pobierając z tej strony wydanie 11 alpha. Zachęcamy do tego, ponieważ może już za kilka lat Opera stanie się równorzędną konkurencją dla takich gigantów jak IE, Firefox czy Chrome?

Podobne Przeglądarki internetowe

 • Mozilla Firefox

  Prezentujemy najnowszą wersję przeglądarki Mozilli Firefox, jednego z najlepszych narzędzi do przemierzania świata Internetu.

 • Claws Mail

  Claws Mail to kolejny już, darmowy klient poczty elektronicznej oraz grup dyskusyjnych.

 • Comodo Dragon Internet Browser

  Comodo Dragon Internet Browser to przeglądarka internetowa, która nie jest jeszcze tak znana i rozpowszechniona jak inne tego typu, jednak z dnia na dzień coraz więcej użytkowników decyduje się po nią sięgnąć.

 • SRWare Iron

  Pobierz popularną przeglądarkę internetową SRWare Iron już teraz!

 • Pale Moon

  Pale Moon to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać ze znanych, komercyjnych przeglądarek internetowych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Opera 11 alphaAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie