Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mozilla Firefox 5.0.1 Final PL

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Fundacja Mozilla
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 03.08.2011
Rozmiar: 13.7 MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 393

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Mozilla Firefox 5.0.1 Final PL

Mozilla Firefox 5 to najnowsza wersja niezwykle popularnej przeglądarki internetowej, która trafiła do użytkowników zadziwiająco szybko po premierze Firefoxa 4.

Czego nowego możemy się spodziewać po nowej przeglądarce Fundacji Mozilli? Zwiększonej szybkość przeglądarki, obsługi najnowszych technik (między innymi CSS3 i HTML5). Twórcy udostępniają nam również funkcję Panorama (ułatwiającą zarządzanie otwartymi karami), możliwość ustawiania tzw. kart aplikacji. Zdecydowanie unowocześniony został zatem interfejs przeglądarki i zwiększona liczba użytecznych funkcjonalności, dzięki którym dostosujemy przeglądarkę do naszych indywidualnych potrzeb.

Malkontenci stwierdzą, że piąta edycja "liska" nie jest tak rewolucyjna, jaka była "czwórka" i... prawdopodobnie będą mieli rację. Ten medal ma jednak dwie strony- nowa wersja przeglądarki jest nowocześniejsza, szybsza i lepiej zintegrowana z najnowszymi trendami rozwoju technik internetowych od poprzednich wersji.
Przyzwyczajonym więc do Mozilli, a także użytkownikom Chroma czy IE, polecamy zapoznanie się z tą ciekawą aplikacją i nacieszenie się nią. Bo pamiętajmy, że stabilna "szóstka" jest już w drodze. Bardzo szybki rozwój- zauważalny chociażby tym, że niedługo po premierze Firefoxa 4, możemy już testować betę wersji 6., oznacza zmianę strategii rozwoju przeglądarki- od teraz nowe wersje będą pojawiały się zdecydowanie częściej, nie będą jednak tak rewolucyjne względem swoich poprzedników.

Podobne Przeglądarki internetowe

 • 360 Browser

  360 Browser to kolejna już na rynku przeglądarka internetowa. Choć póki co nie jest aż tak popularna, jak konkurencyjni giganci to niebawem może się to zmienić.

 • Claws Mail

  Claws Mail to kolejny już, darmowy klient poczty elektronicznej oraz grup dyskusyjnych.

 • Sleipnir

  Pobierz za darmo niesamowicie funkcjonalną i nowoczesną przeglądarkę internetową - Sleipnir!

 • Pale Moon

  Pale Moon to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać ze znanych, komercyjnych przeglądarek internetowych.

 • Lunascape

  Lunascape jest anglojęzyczna przeglądarką rozwijana przez japońską firmę Lunascape Corporation i obsługującą aż trzy popularne silniki renderujące.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Mozilla Firefox 5.0.1 Final PLAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie