Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mozilla Firefox 5.0.1 Final PL

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Fundacja Mozilla
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 03.08.2011
Rozmiar: 13.7 MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 393

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Mozilla Firefox 5.0.1 Final PL

Mozilla Firefox 5 to najnowsza wersja niezwykle popularnej przeglądarki internetowej, która trafiła do użytkowników zadziwiająco szybko po premierze Firefoxa 4.

Czego nowego możemy się spodziewać po nowej przeglądarce Fundacji Mozilli? Zwiększonej szybkość przeglądarki, obsługi najnowszych technik (między innymi CSS3 i HTML5). Twórcy udostępniają nam również funkcję Panorama (ułatwiającą zarządzanie otwartymi karami), możliwość ustawiania tzw. kart aplikacji. Zdecydowanie unowocześniony został zatem interfejs przeglądarki i zwiększona liczba użytecznych funkcjonalności, dzięki którym dostosujemy przeglądarkę do naszych indywidualnych potrzeb.

Malkontenci stwierdzą, że piąta edycja "liska" nie jest tak rewolucyjna, jaka była "czwórka" i... prawdopodobnie będą mieli rację. Ten medal ma jednak dwie strony- nowa wersja przeglądarki jest nowocześniejsza, szybsza i lepiej zintegrowana z najnowszymi trendami rozwoju technik internetowych od poprzednich wersji.
Przyzwyczajonym więc do Mozilli, a także użytkownikom Chroma czy IE, polecamy zapoznanie się z tą ciekawą aplikacją i nacieszenie się nią. Bo pamiętajmy, że stabilna "szóstka" jest już w drodze. Bardzo szybki rozwój- zauważalny chociażby tym, że niedługo po premierze Firefoxa 4, możemy już testować betę wersji 6., oznacza zmianę strategii rozwoju przeglądarki- od teraz nowe wersje będą pojawiały się zdecydowanie częściej, nie będą jednak tak rewolucyjne względem swoich poprzedników.

Podobne Przeglądarki internetowe

 • Light Firefox

  Light Firefox to kolejna już, darmowa modyfikacja znanej na całym świecie przeglądarki internetowej.

 • 360 Browser

  360 Browser to kolejna już na rynku przeglądarka internetowa. Choć póki co nie jest aż tak popularna, jak konkurencyjni giganci to niebawem może się to zmienić.

 • Chromium

  Chromium to alternatywna przeglądarka internetowa tworzona przez fanowską społeczność open source'ową. Całość opiera się na silniku Webkit, który jest podstawą takich popularnych przeglądarek, jak Google Chrome czy Yandex Browser.

 • Claws Mail

  Claws Mail to kolejny już, darmowy klient poczty elektronicznej oraz grup dyskusyjnych.

 • K-Meleon

  K-Meleon jest bardzo szybką, konfigurowalną i niewielką przeglądarką WWW przeznaczoną dla systemu Windows. Oparta została na silniku Gecko tym samym co Firefox.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Mozilla Firefox 5.0.1 Final PLAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie