Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mozilla Firefox 3.0.7

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Mozilla Team
Licencja: MPL Licencja
Data dodania: 25.09.2008
Rozmiar: 7.8 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 6502

MPL

Mozilla Public License (MPL) licencja wolnego oprogramowania stworzona na potrzeby projektu mozilla. Ze względu na pewne ograniczenia nie jest zgodna z licencją GPL. Oprogramowanie udostępniane bezpłatnie.

Opis Mozilla Firefox 3.0.7

Mozilla Firefox to najpopularniejsza po Internet Eksplorerze przeglądarka internetowa. Powodzenie w śród użytkowników zawdzięcza szybkości działania, kompatybilności ze wszystkimi standardami oraz ogromnej liczbie dodatków i łatwej konfiguracji.


1.Komfort korzystania:

Ulepszenia wprowadzone w Firefoksie 3 sprawiają, że jest to zdecydowanie najwygodniejsza w obsłudze przeglądarka internetowa. Nowy, inteligentny pasek adresu uczy się z upływem czasu zachowań użytkowników i dopasowuje się do ich preferencji, oferując coraz bardziej trafne podpowiedzi. Biblioteka Firefoksa 3 archiwizuje historię przeglądania, zakładki i etykiety, umożliwiając ich łatwe przeszukiwanie i organizowanie. Funkcja tworzenia zakładek i etykiet jednym kliknięciem upraszcza zapamiętywanie, wyszukiwanie i porządkowanie stron internetowych. Nowa funkcja pełnoekranowego powiększania błyskawicznie wyświetla czytelne zbliżenia dowolnego fragmentu strony.

2.Wydajność:

Firefox 3 bazuje na nowej, potężnej platformie Gecko 1.9. Dzięki temu powstała przeglądarka, która jest bezpieczniejsza, prostsza w obsłudze i może być lepiej przystosowana do użytkownika. Firefox 3 zużywa podczas pracy mniej pamięci, zaś przeprojektowany mechanizm wyświetlania sprawia, że użytkownicy widzą strony internetowe od dwóch do trzech razy szybciej niż w Firefoksie 2.

3.Bezpieczeństwo:

Firefox 3 podnosi poprzeczkę w obszarze bezpieczeństwa. Nowe mechanizmy ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i próbami oszustwa (phishingiem) pomagają zabezpieczyć się przed wirusami, robakami, trojanami i aplikacjami szpiegowskimi, dzięki czemu korzystanie z sieci jest bezpieczne. Firefox 3 oferuje także wygodny dostęp do informacji o tożsamości witryny. Jedno kliknięcie pozwala sprawdzić, czy strona jest faktycznie tą, za którą się podaje. Mozilla, kierując się w działalności zasadami open source, wykorzystuje doświadczenia tysięcy specjalistów od bezpieczeństwa z całego świata.

4.Dopasowanie do potrzeb:

Każdy korzysta z Internetu w inny sposób. Dlatego użytkownicy Firefoksa 3 mogą modyfikować swoją przeglądarkę za pomocą ponad 5000 dodatków. Dzięki nim bezpośrednio przez przeglądarkę można zarządzać uczestnictwem w aukcjach internetowych, wczytywaniem zdjęć cyfrowych, sprawdzaniem prognozy pogody czy słuchaniem muzyki. Nowy menadżer dodatków pomaga w ich wyszukiwaniu i instalowaniu. 

Podobne Przeglądarki internetowe

 • Lunascape

  Lunascape jest anglojęzyczna przeglądarką rozwijana przez japońską firmę Lunascape Corporation i obsługującą aż trzy popularne silniki renderujące.

 • 360 Browser

  360 Browser to kolejna już na rynku przeglądarka internetowa. Choć póki co nie jest aż tak popularna, jak konkurencyjni giganci to niebawem może się to zmienić.

 • Vivaldi

  Alternatywna przeglądarka internetowa, będąca ciekawym zamiennikiem dla gigantow rynku tj. Google Chrome czy też Mozilla Firefox.

 • Maxthon

  Rynek przeglądarek internetowych rozrasta się coraz bardziej, zaś Maxthon to świeża propozycja, która może kiedyś stać się jedną z najpopularniejszych przeglądarek sieciowych. Jest to aplikacja stworzona na bazie silnika Webkit.

 • Mozilla Firefox

  Prezentujemy najnowszą wersję przeglądarki Mozilli Firefox, jednego z najlepszych narzędzi do przemierzania świata Internetu.

Inne informacje

Bardzo częstym problemem użytkowników Firefoxa - jednej z najpopularniejszych przeglądarek (zarówno wśród użytkowników Windows, również w wersji Vista, jak i np. Ubuntu) jest jak ją przyspieszyć. Paradoksalnie do skali problemu rozwiązanie jest niezwykle proste acz uzależnione od parametrów konkretnej przeglądarki. Bardzo często wystarczy od-instalować wtyczki do Firefoxa zainstalowane na komputerze (z ang. pluginy). Użytkownik często nie wie, że pojedyncza wtyczka, skórka czy też inny dodatek do Firefoxa potrafi zająć bardzo dużo pamięci komputera i spowolnić jego działanie. Z drugiej strony wtyczki i motywy Firefoxa potrafią niezwykle rozszerzyć możliwości przeglądarki dotyczy to zwłaszcza Firfoxa 3 i Firefoxa 3 Ubuntu. Dla użytkowników na pewno bardzo ważny jest fakt, że przeglądarka posiada doskonałe spolszczenie, działa bezproblemowo na komputerach z Windowsem Vista.

Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Mozilla Firefox 3.0.7Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie