Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Google Chrome 2.0.172.40

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Google Inc.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 18.06.2009
Rozmiar: 543 KB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 2113

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Google Chrome 2.0.172.40

Najnowszy Google Chrome to proste podejście do przeglądarek internetowych. Google Chrome stawia na niskie wykorzystanie zasobów systemowych. Jej kod został napisany w oparciu o rozwiązania open source i o silnik webKit firmy Apple używany w Safari i iPhone. Także prosty wygląd świadczy o nacisku na szybkość, prostotę i intuicyjność.

Przeglądarka Google Chrome dostępna za darmo, która działa w systemie Windows posiada pasek adresu spełniający wiele funkcji: wyszukiwarki, okna historii. W trakcie wpisywania pożądanej frazy program podpowiada listę stron mogących spełniać warunki wyszukiwania. Nie trzeba pamiętać dokładnego adresu strony, która odwiedziliśmy – Google Chrome podpowie wynik również według tytułu i treści strony. Google Chrome za free wprowadził funkcję „inteligenta karta”: z chwilą otwarcia nowej karty ukazuje się lista podpowiedzi w postaci miniatur ostatnio przeglądanych stron, najczęściej używanych wyszukiwarek i ostatnio zapamiętanych zakładek.

Google Chrome Browser oferuje skróty aplikacji – możliwość tworzenia skrótów do stron działających jak aplikacje (np. serwisy pocztowe) na pasku start, pasku szybkiego uruchamiani i pulpicie. Pobierz Google Chrome a pozwoli CI to wykorzystać funkcję dynamicznych kart – otwarte karty można łatwo zamieniać miejscami lub wyciągać je do osobnego okna a następnie wkładać je znowu do przeglądarki. Dzięki funkcji „kontroli awarii”, w chwili, gdy zawiesi się jedna z kart przeglądarki nie spowoduje to zawieszenia całego programu. Używając funkcji „menadżer zadań” można zamknąć źle funkcjonujące karty lub te, które zużywają zbyt wiele pamięci.

Google Chrome posiada tryb incognito – po wybraniu w menu strony nowej karty w trybie incognito nie zostaną zapisane w pamięci komputera żadne dane wiążące się z właśnie rozpoczętą sesją. Google Chrome stawia na bezpieczeństwo a więc ostrzega przed witrynami podejrzewanymi o wyłudzanie osobistych danych, wysyłanie złośliwego oprogramowania lub inne szkodliwe działania. Przeglądarka Google Chrome pozwala na szybkie tworzenie zakładek – aby dodać ulubioną stronę do zakładki „ulubione” wystarczy kliknąć na gwiazdkę w pasku adresu. Umożliwia to wejście na ulubioną stronę w każdym oknie.

Nie została jeszcze stworzona przeglądarka Google Chrome dla Linuksa ale pracę nad nią trwają.

W przeglądarce Google Chrome można importować ustawienia – jeśli dotychczas używałeś innej przeglądarki w prosty sposób zaimportujesz ulubione zakładki, hasła, historie przeglądania oraz ulubione wyszukiwarki. Google Chrome to także łatwe pobieranie plików – status pobierania pliku wyświetla się na dole przeglądarki. Po zakończonym ściąganiu plik można otworzyć klękając na jego ikonkę lub przeciągnięciem myszki skopiować go na pulpit.

Google Chrome Browser jest programem freeware – download Google Chrome dostępny na naszym portalu.

Podobne Przeglądarki internetowe

 • Slimjet

  Slimjet to nieco mniej popularna na rynku przeglądarka internetowa stworzona przez firmę FlashPeak. Ten sam zespół odpowiedzialny jest za stworzenie przeglądarki Slim Browser.

 • Pale Moon

  Pale Moon to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać ze znanych, komercyjnych przeglądarek internetowych.

 • Internet Explorer

  Windows Internet Explorer 8 to najnowsza wersja przeglądarki internetowej dla systemów operacyjnych ze stajni Microsoftu. Jest to wciąż najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, która jednak z roku na rok traci trochę na znaczeniu.

 • K-Meleon

  K-Meleon jest bardzo szybką, konfigurowalną i niewielką przeglądarką WWW przeznaczoną dla systemu Windows. Oparta została na silniku Gecko tym samym co Firefox.

 • Opera

  Opera to jedna z najlepszych i najbardziej docenianych przeglądarek internetowych, cechująca się pełną darmowością oraz znakomitą zgodnością z panującymi w internecie standardami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Google Chrome 2.0.172.40

dodał: ~Alee , 01.07.2009

Plik nie dizala pod Windows ME.\nNapisaliscie ze dziala na Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, totez zdziwilem sie, bo na oficjalnej stronie Google Chrome jest info ze tylko XP i Vista.\nJednak niestety to co oferujecie to nie jest przerobka dzialajaca ze starszymi systemami: przy probie instalacji wyskakuje blad: Wymagany windows XP lub lepszy.

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie