Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Google Chrome 13

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Google Inc.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 13.04.2011
Rozmiar: 25 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 15902

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Google Chrome 13

Google Chrome 13 to najnowsza edycja dynamicznie rozwijającej się przeglądarki sieciowej. Jej najnowsze wydanie wprowadza sporo nowości, które znacznie zmieniają cały program. Dodano zatem CSP (Content Security Policy), po raz pierwszy zaprezentowany w Firefoxie 4. Całościowo poprawiono bezpieczeństwo użytkowników najnowszego Chroma (między innymi dzięki trybowi incognito, który zapewnia nie rejestrowanie historii przeglądania ani historii pobierania, podobnie jak usuwanie pliku cookie), a nowa wersja tradycyjnie bazuje na technologii Webkit.

Chrome 13 oferuje nam minimalistyczny, bardzo uproszczony interfejs, tzw. Inteligentną Nową Kartę (kiedy użytkownik otwiera nową kartę, wyświetlą się sugestie w postaci często otwieranych witryn, zakładek i niedawno zamkniętych kart). Pasek przeznaczony na wpisywanie i wyświetlanie adresu URL witryny jest jednocześnie paskiem wyszukiwarki google. Nie ma więc żadnego problemu z kierowaniem do wyszukiwarki zapytań bezpośrednio przez pasek kojarzony przez nieznających Chroma tylko z adresami witryn.

Pobieranie plików w 13. wersji Chroma odbywa się w tle (oczywiście mamy możliwość zarządzania pobieranymi plikami).

Chrome udostępnia nam możliwość importowania danych z innych przeglądarek (haseł, historii odwiedzin, zapisanych witryn)- aktualnie mamy taką możliwość w przypadku używania jednej z dwóch konkurencyjnych przeglądarek: Mozilli Firefox a także IE Explorer.

Menadżer pobierania plików w jaki wyposażono Google Chrome działa w tle dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na pojawiające się nowe okno programu. Pobierania automatycznie minimalizowane są do dolnego pasku, w razie potrzeby można przeglądać pobierania - wówczas wyświetlane są one jako nowa karta.

Ciekawym rozwiązaniem jest rozdzielanie procesów zakładek Chroma- dzięki temu mocno ograniczony został znienawidzony problem internautów, jakim jest zawieszanie się całej przeglądarki.

Standardową modyfikacją kolejnych edycji Chroma jest poprawa szybkości działania przeglądarki. Bazujący na V8 Chrom posiada ulepszony silnik Javascript, dzięki czemu uruchamianie zaawansowanych i "ciężkich" aplikacji internetowych opartych na tej składni jest zdecydowanie mniej problematyczne.

Po aktualizacji Chroma do wersji 13 pierwszym spostrzeżeniem jest "Hej, przecież nic się nie zmieniło!". Faktycznie, interfejs przeglądarki jest bardzo podobny a- nie wchodząc bardzo głęboko w techniczne szczegóły- specyfika aplikacji nie różni się specjalnie od poprzednich jej wersji. Niemniej jednak, chcącym nadążać za najnowszymi trendami i mieć najbardziej aktualny program do surfowania po Internecie, polecamy update Chroma do wersji 13, lub- jeśli nie mieliśmy jeszcze do czynienia z tą aplikacją, pobranie jej i wypróbowanie po raz pierwszy. 

Podobne Przeglądarki internetowe

 • SRWare Iron

  Pobierz popularną przeglądarkę internetową SRWare Iron już teraz!

 • Maxthon

  Rynek przeglądarek internetowych rozrasta się coraz bardziej, zaś Maxthon to świeża propozycja, która może kiedyś stać się jedną z najpopularniejszych przeglądarek sieciowych. Jest to aplikacja stworzona na bazie silnika Webkit.

 • Chromium

  Chromium to alternatywna przeglądarka internetowa tworzona przez fanowską społeczność open source'ową. Całość opiera się na silniku Webkit, który jest podstawą takich popularnych przeglądarek, jak Google Chrome czy Yandex Browser.

 • Flock

  Dostępna za darmo przeglądarka Flock 3 to aplikacja dla aktywnych użytkowników Internetu.

 • Opera

  Opera to jedna z najlepszych i najbardziej docenianych przeglądarek internetowych, cechująca się pełną darmowością oraz znakomitą zgodnością z panującymi w internecie standardami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Google Chrome 13

dodał: ~Jozek , 28.06.2011

Polecam tą przeglądarkę jest naprawdę szybka i ma wiele możliwości

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowiu,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie