Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Google Chrome 13

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Google Inc.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 13.04.2011
Rozmiar: 25 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 15904

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Google Chrome 13

Google Chrome 13 to najnowsza edycja dynamicznie rozwijającej się przeglądarki sieciowej. Jej najnowsze wydanie wprowadza sporo nowości, które znacznie zmieniają cały program. Dodano zatem CSP (Content Security Policy), po raz pierwszy zaprezentowany w Firefoxie 4. Całościowo poprawiono bezpieczeństwo użytkowników najnowszego Chroma (między innymi dzięki trybowi incognito, który zapewnia nie rejestrowanie historii przeglądania ani historii pobierania, podobnie jak usuwanie pliku cookie), a nowa wersja tradycyjnie bazuje na technologii Webkit.

Chrome 13 oferuje nam minimalistyczny, bardzo uproszczony interfejs, tzw. Inteligentną Nową Kartę (kiedy użytkownik otwiera nową kartę, wyświetlą się sugestie w postaci często otwieranych witryn, zakładek i niedawno zamkniętych kart). Pasek przeznaczony na wpisywanie i wyświetlanie adresu URL witryny jest jednocześnie paskiem wyszukiwarki google. Nie ma więc żadnego problemu z kierowaniem do wyszukiwarki zapytań bezpośrednio przez pasek kojarzony przez nieznających Chroma tylko z adresami witryn.

Pobieranie plików w 13. wersji Chroma odbywa się w tle (oczywiście mamy możliwość zarządzania pobieranymi plikami).

Chrome udostępnia nam możliwość importowania danych z innych przeglądarek (haseł, historii odwiedzin, zapisanych witryn)- aktualnie mamy taką możliwość w przypadku używania jednej z dwóch konkurencyjnych przeglądarek: Mozilli Firefox a także IE Explorer.

Menadżer pobierania plików w jaki wyposażono Google Chrome działa w tle dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na pojawiające się nowe okno programu. Pobierania automatycznie minimalizowane są do dolnego pasku, w razie potrzeby można przeglądać pobierania - wówczas wyświetlane są one jako nowa karta.

Ciekawym rozwiązaniem jest rozdzielanie procesów zakładek Chroma- dzięki temu mocno ograniczony został znienawidzony problem internautów, jakim jest zawieszanie się całej przeglądarki.

Standardową modyfikacją kolejnych edycji Chroma jest poprawa szybkości działania przeglądarki. Bazujący na V8 Chrom posiada ulepszony silnik Javascript, dzięki czemu uruchamianie zaawansowanych i "ciężkich" aplikacji internetowych opartych na tej składni jest zdecydowanie mniej problematyczne.

Po aktualizacji Chroma do wersji 13 pierwszym spostrzeżeniem jest "Hej, przecież nic się nie zmieniło!". Faktycznie, interfejs przeglądarki jest bardzo podobny a- nie wchodząc bardzo głęboko w techniczne szczegóły- specyfika aplikacji nie różni się specjalnie od poprzednich jej wersji. Niemniej jednak, chcącym nadążać za najnowszymi trendami i mieć najbardziej aktualny program do surfowania po Internecie, polecamy update Chroma do wersji 13, lub- jeśli nie mieliśmy jeszcze do czynienia z tą aplikacją, pobranie jej i wypróbowanie po raz pierwszy. 

Podobne Przeglądarki internetowe

 • SpeedyFox

  SpeedyFox to niewielkie i jednocześnie sprytne niczym tytułowy lis narzędzie, które w znacznym stopniu zwiększy szybkość działania przeglądarki internetowej Firefox.

 • Pale Moon

  Pale Moon to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać ze znanych, komercyjnych przeglądarek internetowych.

 • K-Meleon

  K-Meleon jest bardzo szybką, konfigurowalną i niewielką przeglądarką WWW przeznaczoną dla systemu Windows. Oparta została na silniku Gecko tym samym co Firefox.

 • Slim Browser

  Slim Browser to ciekawa alternatywa dla popularnych przeglądarek internetowych stworzona na silniku Internet Explorer i wzbogacona o szereg przydatnych funkcji.

 • CoolNovo

  Dawniej ChromePlus, obecnie CoolNovo to rozszerzona wersja przeglądarki internetowej Google Chrome.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Google Chrome 13

dodał: ~Jozek , 28.06.2011

Polecam tą przeglądarkę jest naprawdę szybka i ma wiele możliwości

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie