Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Internet Explorer 8.0 XP

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Microsoft Corp.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 18.06.2009
Rozmiar: 16.2
System operacyjny: Windows XP
Liczba pobrań: 117023

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Internet Explorer 8.0 XP

Windows Internet Explorer 8 to najnowsza wersja przeglądarki internetowej dla systemów operacyjnych ze stajni Microsoftu. Jest to wciąż najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, która jednak z roku na rok traci trochę na znaczeniu, gdyż wyrasta jej coraz to większa konkurencja. Czy najnowsza wersja IE 8 ma szansę to zmienić ? Ciężko to jednoznacznie ocenić, ale na pewno Internet Explorer 8 jest dużo lepszy od poprzedniczki, zarówno pod względem funkcjonalności jak i bezpieczeństwa. Niestety użytkownicy starszych wersji Windowsa nie będą mogli sprawdzić jej możliwości, gdyż Microsoft zdecydował się na wydanie IE 8 na XP, oraz na wszystkie późniejsze wydania MS Windows. Specjalne wersje tej przeglądarki zostały wydane osobno na każdy z tych systemów dostosowując się do nich funkcjonalnie, a zwłaszcza wizualnie. Istnieją także różne wersje jeśli chodzi o strukturę procesora dlatego można pobrać zarówno IE 8 x32, jak i IE 8 x64. Premiera finalnej wersji Microsoft Internet Explorer 8 miała miejsce w marcu 2009 roku i była poprzedzona licznymi wersjami beta tego programu, testowanymi przez użytkowników. Download finalnego Internet Explorer 8 jest już dostępny.

Jeżeli chodzi o zmiany to twórcy z Microsoft zdecydowali się na poprawę błędów odkrytych w poprzednich wersjach tej przeglądarki, dzięki temu Windows IE 8 jest dużo bardziej bezpieczny i funkcjonalny. Jedną z najważniejszych nowości jest funkcja „In Private”, która pozwala na eksplorację sieci bez jednoczesnego zapisywania naszych poczynań w formie historii. Inną ciekawą funkcją, tym razem wpływającą na szybsze wyszukiwanie informacji jest opcja „Sugestie wyszukiwania”, która sama proponuje nam pomoc w poszukiwaniu. IExplorer 8 został wyposażony także w liczne akceleratory, a więc mini programy mające na celu pomóc użytkownikowi zaabsorbować informacje wyświetlane w oknie przeglądarki. Jeżeli więc mamy jakiś anglojęzyczny termin, którego nie rozumiemy wystarczy na niego kliknąć i użyć odpowiedniego akceleratora, który w szybki sposób nam go przetłumaczy. Microsoft zdecydował się także na „Grupowanie kart”, które są automatycznie sortowane z uwzględnieniem ich relacji. Grupy kart są oznaczone specjalnym kolorem, dzięki czemu łatwo je odróżnić. Microsoft IE 8 wprowadza także całkowicie nowy pasek narzędzi, który w jeszcze bardziej precyzyjny sposób pozwala na wyszukiwanie, na przykład jakiś słów kluczowych w tekście strony. Jedna z najważniejszych zmian w najnowszym IE Explorer 8 to możliwość przywrócenia poprzednio zamkniętej sesji. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza, gdy przeglądarka zostaje zamknięta przypadkowo, lub w razie jakiegoś błędu.

Zmian jak widać jest całkiem sporo, a to tylko część z nich. Wiele z najważniejszych jest niewidocznych dla oka zwykłego użytkownika i wiążą się one głównie z bezpieczeństwem i stabilnością. Według zapowiedzi download IE 8 ma pozwolić użytkownikom na bezpieczne surfowanie po sieci, a najnowsza odsłona tej przeglądarki internetowej ma być pozbawiona luk, które mogłyby zagrażać użytkownikom. Jeżeli ktoś jest ciekawy reszty nowości w IE 8 full to warto odwiedzić polską wersję oficjalnej strony Microsoftu, gdzie wszystko jest opisane. Oczywiście Internet Explorer 8 jest za darmo dostępny, dzięki czemu posiadacze starszych wersji tej przeglądarki mogą ją w łatwy i darmowy sposób zaktualizować. Przeglądarka została wydana w wielu wersjach językowych, dzięki czemu możliwe jest uruchomienie Internet Explorer 8 po polsku. Download Internet Explorer 8 jest szybki i łatwy, dlatego warto go zrobić jak najszybciej.

W najnowszym Windows 7 przeglądarka Internet Explorer 8 ma stanowić wbudowany i domyślny komponent do przeglądania sieci. Nie będzie więc potrzebny osobny downloads Internet Explorer 8, no chyba, że pojawi się do tego czasu jakaś nowsza wersja.

Pobierz Internet Explorer 8 i zwiększ swoje bezpieczeństwo przy korzystaniu z zasobów sieci. Zapraszamy także do przejrzenia innych podobnych programów dostępnych na naszej stronie w dziale przeglądarki internetowe.

Podobne Przeglądarki internetowe

 • Light Firefox

  Light Firefox to kolejna już, darmowa modyfikacja znanej na całym świecie przeglądarki internetowej.

 • Slimjet

  Slimjet to nieco mniej popularna na rynku przeglądarka internetowa stworzona przez firmę FlashPeak. Ten sam zespół odpowiedzialny jest za stworzenie przeglądarki Slim Browser.

 • Pale Moon

  Pale Moon to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać ze znanych, komercyjnych przeglądarek internetowych.

 • K-Meleon

  K-Meleon jest bardzo szybką, konfigurowalną i niewielką przeglądarką WWW przeznaczoną dla systemu Windows. Oparta została na silniku Gecko tym samym co Firefox.

 • BlackHawk

  BlackHawk to nieco mniej popularna od produktów największych graczy na rynku, ale godna uwagi przeglądarka internetowa. Jej główną zaletą jest połączenie najlepszych cech Chrome'a od Google oraz Mozilli Firefox.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Internet Explorer 8.0 XP

dodał: ~rafar , 25.04.2014

Przeglądaj strony sieci Web...

dodał: ~Cecylia , 26.04.2011

Co wy myślice otej przeglądarce?

dodał: ~MatriX , 11.11.2010

ja mam FF i Chrome :D na nic nie zamienie :P IE miałem ale udało mi się go usunąć (w 99% xD)

dodał: ~alan , 18.10.2010

fajne xd

dodał: ~mis , 11.09.2010

Ja tam wole mozillę

dodał: ~Andrzej , 21.04.2010

Nie chcę opuścić Google 6 i basta,ale mój komp.pokazał mi 3-przegądarki(opcje)...Internet Explorer 8,Operę,Muzillę i mam dość tego!Ja wiem,że idzie postęp do przodu,ale chcę TEJ(6)...nie zawiodła mnie NIGDY.Miałem Muzillę,ale"Ciękko śpiewała".No cóż,jak będę decydował,to na Internet Explorer 8 !!!Chyba ta sama firma???

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie