Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Internet Explorer 8.0 XP

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Producent: Microsoft Corp.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 18.06.2009
Rozmiar: 16.2
System operacyjny: Windows XP
Liczba pobrań: 117241

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Internet Explorer 8.0 XP

Windows Internet Explorer 8 to najnowsza wersja przeglądarki internetowej dla systemów operacyjnych ze stajni Microsoftu. Jest to wciąż najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, która jednak z roku na rok traci trochę na znaczeniu, gdyż wyrasta jej coraz to większa konkurencja. Czy najnowsza wersja IE 8 ma szansę to zmienić ? Ciężko to jednoznacznie ocenić, ale na pewno Internet Explorer 8 jest dużo lepszy od poprzedniczki, zarówno pod względem funkcjonalności jak i bezpieczeństwa. Niestety użytkownicy starszych wersji Windowsa nie będą mogli sprawdzić jej możliwości, gdyż Microsoft zdecydował się na wydanie IE 8 na XP, oraz na wszystkie późniejsze wydania MS Windows. Specjalne wersje tej przeglądarki zostały wydane osobno na każdy z tych systemów dostosowując się do nich funkcjonalnie, a zwłaszcza wizualnie. Istnieją także różne wersje jeśli chodzi o strukturę procesora dlatego można pobrać zarówno IE 8 x32, jak i IE 8 x64. Premiera finalnej wersji Microsoft Internet Explorer 8 miała miejsce w marcu 2009 roku i była poprzedzona licznymi wersjami beta tego programu, testowanymi przez użytkowników. Download finalnego Internet Explorer 8 jest już dostępny.

Jeżeli chodzi o zmiany to twórcy z Microsoft zdecydowali się na poprawę błędów odkrytych w poprzednich wersjach tej przeglądarki, dzięki temu Windows IE 8 jest dużo bardziej bezpieczny i funkcjonalny. Jedną z najważniejszych nowości jest funkcja „In Private”, która pozwala na eksplorację sieci bez jednoczesnego zapisywania naszych poczynań w formie historii. Inną ciekawą funkcją, tym razem wpływającą na szybsze wyszukiwanie informacji jest opcja „Sugestie wyszukiwania”, która sama proponuje nam pomoc w poszukiwaniu. IExplorer 8 został wyposażony także w liczne akceleratory, a więc mini programy mające na celu pomóc użytkownikowi zaabsorbować informacje wyświetlane w oknie przeglądarki. Jeżeli więc mamy jakiś anglojęzyczny termin, którego nie rozumiemy wystarczy na niego kliknąć i użyć odpowiedniego akceleratora, który w szybki sposób nam go przetłumaczy. Microsoft zdecydował się także na „Grupowanie kart”, które są automatycznie sortowane z uwzględnieniem ich relacji. Grupy kart są oznaczone specjalnym kolorem, dzięki czemu łatwo je odróżnić. Microsoft IE 8 wprowadza także całkowicie nowy pasek narzędzi, który w jeszcze bardziej precyzyjny sposób pozwala na wyszukiwanie, na przykład jakiś słów kluczowych w tekście strony. Jedna z najważniejszych zmian w najnowszym IE Explorer 8 to możliwość przywrócenia poprzednio zamkniętej sesji. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza, gdy przeglądarka zostaje zamknięta przypadkowo, lub w razie jakiegoś błędu.

Zmian jak widać jest całkiem sporo, a to tylko część z nich. Wiele z najważniejszych jest niewidocznych dla oka zwykłego użytkownika i wiążą się one głównie z bezpieczeństwem i stabilnością. Według zapowiedzi download IE 8 ma pozwolić użytkownikom na bezpieczne surfowanie po sieci, a najnowsza odsłona tej przeglądarki internetowej ma być pozbawiona luk, które mogłyby zagrażać użytkownikom. Jeżeli ktoś jest ciekawy reszty nowości w IE 8 full to warto odwiedzić polską wersję oficjalnej strony Microsoftu, gdzie wszystko jest opisane. Oczywiście Internet Explorer 8 jest za darmo dostępny, dzięki czemu posiadacze starszych wersji tej przeglądarki mogą ją w łatwy i darmowy sposób zaktualizować. Przeglądarka została wydana w wielu wersjach językowych, dzięki czemu możliwe jest uruchomienie Internet Explorer 8 po polsku. Download Internet Explorer 8 jest szybki i łatwy, dlatego warto go zrobić jak najszybciej.

W najnowszym Windows 7 przeglądarka Internet Explorer 8 ma stanowić wbudowany i domyślny komponent do przeglądania sieci. Nie będzie więc potrzebny osobny downloads Internet Explorer 8, no chyba, że pojawi się do tego czasu jakaś nowsza wersja.

Pobierz Internet Explorer 8 i zwiększ swoje bezpieczeństwo przy korzystaniu z zasobów sieci. Zapraszamy także do przejrzenia innych podobnych programów dostępnych na naszej stronie w dziale przeglądarki internetowe.

Podobne Przeglądarki internetowe

 • CometBird

  CometBird jest to przeglądarka internetowa, która została stworzona na bazie przeglądarki Firefox.

 • Chromium

  Chromium to alternatywna przeglądarka internetowa tworzona przez fanowską społeczność open source'ową. Całość opiera się na silniku Webkit, który jest podstawą takich popularnych przeglądarek, jak Google Chrome czy Yandex Browser.

 • 360 Browser

  360 Browser to kolejna już na rynku przeglądarka internetowa. Choć póki co nie jest aż tak popularna, jak konkurencyjni giganci to niebawem może się to zmienić.

 • Claws Mail

  Claws Mail to kolejny już, darmowy klient poczty elektronicznej oraz grup dyskusyjnych.

 • Google Chrome

  Najnowsza wersja popularnej przeglądarki internetowej Google Chrome już teraz zupełnie za darmo na Pobierz.pl!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Internet Explorer 8.0 XP

dodał: ~rafar , 25.04.2014

Przeglądaj strony sieci Web...

dodał: ~Cecylia , 26.04.2011

Co wy myślice otej przeglądarce?

dodał: ~MatriX , 11.11.2010

ja mam FF i Chrome :D na nic nie zamienie :P IE miałem ale udało mi się go usunąć (w 99% xD)

dodał: ~alan , 18.10.2010

fajne xd

dodał: ~mis , 11.09.2010

Ja tam wole mozillę

dodał: ~Andrzej , 21.04.2010

Nie chcę opuścić Google 6 i basta,ale mój komp.pokazał mi 3-przegądarki(opcje)...Internet Explorer 8,Operę,Muzillę i mam dość tego!Ja wiem,że idzie postęp do przodu,ale chcę TEJ(6)...nie zawiodła mnie NIGDY.Miałem Muzillę,ale"Ciękko śpiewała".No cóż,jak będę decydował,to na Internet Explorer 8 !!!Chyba ta sama firma???

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Przeglądarki internetowe


Kategorie