Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Joomla! 1.5.15

Kategoria: Projektowanie stron www
Producent: Open Source Matters, Inc.
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 19.02.2010
System operacyjny: Windows XP, 2003, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 976

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Joomla! 1.5.15

Joomla! (wymawiaj [dżumla], w języku swahili 'joomla' znaczy 'razem') jest systemem zarządzania treścią (CMS) napisanym w języku PHP, wykorzystującym bazę danych MySQL. Dzięki Joomla!  można łatwo i szybko stworzyć efektowną stronę www bez względu na to czy ma być to strona komercyjna, społecznościowa, reprezentująca organizację czy prywatna. Poprzez Joomla można zarządzać treścią swej strony – dodawać tekst, grafikę czy pliki audio i video. Joomla w wersji pl do pobrania już teraz.

Joomla posiada bardzo przyjazny interfejs graficzny, który sprawia, że zarządzanie treścią jest niezwykle szybkie. Joomla pozwala zarządzać użytkownikami i reklamami; tworzyć sondy, wyszukiwarki, kanały RSS.  Strona nabierze atrakcyjnego wyglądu dzięki jednemu z wielu dostępnych szablonów (można zainstalować jeden szablon dla całej strony lub kilka szablonów na je poszczególne części). Program wyposażony jest w książkę adresową, pomoc podręczną a jego możliwości można dowolnie rozbudować.

Należy zaznaczyć, że Joomla! nie jest programem dla początkujących użytkowników. Po pierwsze,  należy posiadać dostęp do serwera obsługującego język PHP oraz bazy danych MySQL. Wypróbowanie Joomla na serwerze lokalnym także wymaga pewnej wiedzy informatycznej. Kiedy już poradzisz sobie z tym i pobierzesz Joomla, instalacja pakietu również nie należy do najprostszych. Nie należy się jednak zrażać. Jeśli nie wiesz jak zdobyć tani hosting, darmowe miejsce na serwerze czy jak najlepiej zainstalować Joomla, ucieszy cię fakt, że bardzo prosto jest zdobyć tą wiedzę w sieci. Powstało kilka stron, które zajmują się tylko pomocą dla Joomla.

Szczególnie godna polecenia w tym względzie jest strona joomla.pl. Znajduje się tam biblioteka plików, w której znajdziesz wszelkie dodatki do Joomla. Jeśli chcesz wypróbować Joomla zanim ją pobierzesz możesz użyć wersji demonstracyjnej online – Joomla Demo "demo.joomla.pl/". Polskie Centrum Joomla to nie tylko dodatki. Znajduje się tam forum użytkowników, na którym można znaleźć odpowiedź na każde pytanie (np. jak zainstalować Joomla! na Linux, Ubuntu). Chcesz podejść do sprawy metodycznie? W księgarniach znajdziesz kilka podręczników do Joomla w języku polskim. Joomla! może pochwalić się współpracą z takimi serwisami jak Przekrój, Porsche czy strona oficjalna Samuela L. Jacksona.

Wersja polska
Joomla po polsku działa po zainstalowaniu łatki. Aby zapewnić dla Joomla najnowsze spolszczenie, najlepiej przejść na stronę joomla.pl. Należy też pamiętać, żeby najpierw zaktualizować Jomla do najnowszej wersji a dopiero potem instalować łatkę dostosowaną do bieżącej wersji.

Licencja
Jak sama nazwa wskazuje Joomla! Oznacza spoób w jaki system jest rozwijany – zespołowo przez społeczność. Joomla jest free i nie tylko można używać jej bez opłat ale również można pobrac i modyfikować jego kod źródłowy.

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, na jakich działa Joomla: XP, Vista, 95, 98, 98SE, ME, 2000, NT, 2003. Joomla obsługuje Windows 7. PHP 5.2 + (minimalnie 4.3.10), MySQL 4.1.x (minimalnie 3.23), Apache 2.x (minimalnie 1.3, wraz z mod_mysql, mod_xml, i mod_zlib), Microsoft IIS 7 (minimalnie 6). Zbuduj własną stronę z Joomla – pobierz za darmo klikając zielony przycisk pod tekstem.

Zobacz także: widgety na strone.

Podobne Projektowanie stron www

 • Galernik NxG

  Program, który w prosty i przyjemny sposób pozwoli stworzyć na galerię internetową.

 • CKEditor

  CKEditor to aplikacja znakomicie sprawdzająca się przy budowie CMS'ów.

 • PixExpose

  PixExpose to program dający możliwość niezwykle łatwego tworzenia galerii internetowych. Wystarczy tylko wybrać zdjęcia a następnie wskazać jeden z dostępnych szablonów a program sam zajmie się resztą.

 • Artisteer

  Artisteer jest pierwszym i jedynym całkowicie zautomatyzowanym programem, który powala stworzyć wspaniale wyglądające, profesjonalne strony internetowe lub szablony

 • Pajączek 5 NxG Standard

  Pajączek 5 NxG Standard jest kompletnym edytorem HTML dla mniej wymagających użytkowników, który jednak posiada wszelkie niezbędne funkcje dla tego typu programów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Joomla! 1.5.15Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie