Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

CKEditor 3.6.2

Kategoria: Projektowanie stron www
Producent: ckeditor.com
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 22.09.2011
Rozmiar: 1.62 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 411

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis CKEditor 3.6.2

Najnowszy CKEditor 3.6.2 to niewielka, ważąca (w zależności od metody kompresji) około 2 MB aplikacja. Znajduje szerokie zastosowanie przy tworzeniu CMS'ów i wszystkich aplikacji, które potrzebują generowania tekstu HTML na podstawie edytora wizualnego. Znana pod poprzednią nazwą (FCKeditor) od wersji trzeciej została przemianowana na CKeditor ze względu na... skojarzenia nazwy z popularnym anglojęzycznym wulgaryzmem. CKEditor charakteryzuje się generowaniem odpowiedniego, zoptymalizowanego i dobrze przechodzącego walidację kodu z edytora przypominającego program Microsoft Word.

Instalacja oprogramowania jest niezwykle prosta. Wystarczy wgrać folder o nazwie CKEditor na serwer a następnie dodanie w kodzie strony, na której chcemy używać programu, odnośnika do pliku .js w sekcji head (odnośnik ma prowadzić do pliku /ckeditor/ckeditor.js) oraz następującego kodu w body:

<form method="post">
<p>
My Editor:
<textarea id="editor1" name="editor1"> <p>Initial value.</p></textarea>
<script type="text/javascript">
CKEDITOR.replace( 'editor1' );
</script>
</p>
<p>
<input type="submit" />
</p>
</form>

Dzięki temu uzyskamy okno przypominające te z najlepszych opensource'owych CMS'ów (jak np. Wordpress), który jednak (w powyższej formie) nie prześle nam danych np. do bazy SQL. Aby przesyłał dane, należy dodać odpowiednie skrypty, które najpierw nawiążą połączenie z bazą danych a następnie umieszczą przesyłane dane w odpowiednich tabelach bazy danych SQL.

Licencja tego często aktualizowanego programu pozwala na używanie go w projektach o charakterze niekomercyjnych oraz komercyjnych oraz wprowadzanie modyfikacji do indywidualnych zastosowań kodu programu. Pełna licencja dostępna w wersji anglojęzycznej, objaśniająca co nam wolno, a do przestrzegania jakich obostrzeń jesteśmy zobligowani, jest dostępna na stronie producenta.

Podobne Projektowanie stron www

 • Pajączek 5 NxG Standard

  Pajączek 5 NxG Standard jest kompletnym edytorem HTML dla mniej wymagających użytkowników, który jednak posiada wszelkie niezbędne funkcje dla tego typu programów.

 • Pajączek 5 NxG Professional

  Pajączek 5 NxG Professional jest zaawansowany edytorem HTML dla wymagających użytkowników.

 • Galernik NxG

  Program, który w prosty i przyjemny sposób pozwoli stworzyć na galerię internetową.

 • Menu Maker

  Menu Maker jest prostym i użytecznym narzędziem do tworzenie funkcjonalnych menu na potrzeby stron internetowych.

 • PixExpose

  PixExpose to program dający możliwość niezwykle łatwego tworzenia galerii internetowych. Wystarczy tylko wybrać zdjęcia a następnie wskazać jeden z dostępnych szablonów a program sam zajmie się resztą.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: CKEditor 3.6.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie