Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Wireshark 1.8.4

Kategoria: Pozostałe
Producent: Gerald Combs
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 24.11.2010
Data modyfikacji: 29.11.2012
Rozmiar: 20 Mb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 262

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Wireshark 1.8.4

Wireshark to narzędzie internetowe przeznaczone przede wszystkim dla doświadczonych użytkowników sieci. Dokładniej rzecz ujmując – jest to analizator pakietów sieciowych, pozwalając na śledzenie wysyłanych przez wybrany interfejs. Dzięki temu można podejrzeć sposoby wymiany wykonywane przez aplikację oraz badać przyczyny ewentualnych problemów aplikacji sieciowych. Polecamy download Wireshark zwłaszcza administratorom sieci lokalnych. Dzięki tej aplikacji będą oni mieć pełną kontrolę nad przepływem pakietów i pozwoli to na monitoring aplikacji sprawiających kłopoty.

Program ukazał się w kilku wersjach systemowych. Mamy więc Wireshark na Windows, Wireshark na Ubuntu oraz Mac. Prezentowana na tej stronie wersja przeznaczona jest na Windowsy, wydanie na pozostałe systemy znajduje się w odpowiednich działach naszego portalu. Warto zauważyć, że edycja oznaczona numerem posiada aktualizację protokołów, a także poprawiono w niej wszystkie błędy, jakie użytkownicy zauważyli w poprzednich.

Należy zauważyć, że ten analizator może być także wykorzystany jako sniffer, czyli narzędzie szpiegujące. Dzięki temu admin może dokonywać podsłuchu komunikatorów oraz sieci Ethernet, USB, FDDI, Token Ring, Frame Relay, ATM, Bluetooth i IEEE 802.11. Oczywiście jest to działanie nielegalne i nie powinno używać się programu do takich celów.

Wireshark to nieoceniona pomoc dla każdego administratora sieci. To narzędzie posiada bardzo dużo przydatnych funkcji i świetnie sprawdza się w praktyce. Warto też dodać, że popularność program zyskał sobie znacznie wcześniej, kiedy to znany był jako Ethereal. Jeśli chcielibyśmy wynaleźć jakieś jego minusy, z pewnością będzie to brak wydania w języku polskim, jednak nie każdemu będzie to przeszkadzać.

Podobne Pozostałe

 • cFosSpeed

  Czym jest cFosSpeed 7.00 Build 1901? Ogólnie rzecz ujmując – to aplikacja przeznaczona do przyśpieszania działania Internetu. Instalowana jest jako sterownik Windows, a będąc w systemie dokonuje oceny ważności pakietów i ich priorytetów.

 • Aukcyjka

  Aukcyjka 2013 to oprogramowanie, które może okazać się niezwykle przydatne wszystkim tym, którzy zajmują się sprzedażą towarów w popularnym serwisie aukcyjnym Allegro.pl.

 • CommView 6

  CommView 6 to program przeznaczony do monitorowania wszystkiego, co związane jest z Internetem. Można więc dzięki niemu sprawdzać takie rzeczy jak na przykład stan przesyłanych pakietów, otwartych sesji, czy też połączeń.

 • Wireshark

  Wireshark to jeden z najpopularniejszych programów komputerowych, którego zadaniem jest przechwytywanie i analizowanie danych przepływających w sieci.

 • ALLPassword Manager

  ALLPassword Manager to zintegrowany z przeglądarką internetową program wspomagający naszą pamięć.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Wireshark 1.8.4Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Pozostałe


Kategorie