Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Wireshark 1.6.0

Kategoria: Pozostałe
Producent: The Wireshark Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 28.06.2010
Rozmiar: 17.2 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 113

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Wireshark 1.6.0

Wireshark to zaawansowany analizator sieciowy, który jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji tego typu. Program od wielu lat cieszy się dużym uznaniem wśród administratorów sieci lokalnych oraz hackerów. Do 2006 roku program był wydawany pod inną nazwą, a mianowicie Ethereal, natomiast Wireshark to nazwa będąca wynikiem nieporozumień między właścicielami marki, a producentami programu. 

Główną zaletą Wireshark 1.2.9 dostępnego na pobierz jest fakt, że program ten obsługuje środowisko graficzne GUI, a także sporą liczbę najróżniejszych protokołów, z których warto wymienić choćby Virtual LAN, klasyczny IP oraz IPv6. W sumie program radzi sobie z prawie 500 różnymi protokołami. Warto wspomnieć również, że Wireshark 1.2.9 jest za free udostępniany użytkownikom dzięki czemu każdy ma szansę sprawdzić możliwości tego programu na własnej skórze. Niestety brak Wireshark 1.2.9 pl może utrudnić korzystanie z jego funkcji mniej zaawansowanym użytkownikom. Na razie nie jest dostępne również żadne spolszczenie do Wireshark 1.2.9, które mogłoby rozwiązać tę sprawę. Atutem tego analizatora sieciowego jest multiplatformowość, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z jego funkcji na praktycznie wszystkich systemach.

Najnowsza wersja Wireshark 1.2.9 działa z Windows 7 oraz z poprzednimi wersjami tego systemu operacyjnego. Istnieje również specjalna wersja Wireshark pod Linux, Mac OS X, BSD oraz Solaris. Warto zwrócić uwagę na fakt, że na ten pierwszy system, program wciąż ukazuje się pod starą nazwą, a więc na Linux mamy Ethereal. Na koniec warto również pamiętać o obsłudze przez Wireshark funkcji wireless, a także dostępnych pluginach, które mogą rozszerzać możliwości programu. Download Wireshark 1.2.9 jest dostępny poniżej.

Podobne Pozostałe

 • PopTray

  PopTray to niewielkie i niezwykle proste w użyciu narzędzie, które służy zarówno do głosowego, jak również do graficznego powiadamiania użytkownika o nadejściu nowej wiadomości na konto poczty e-mail.

 • Dropbox

  Dropbox to prosty w obsłudze program, który umozliwi przechowywanie kopii zapasowych ważnych informacji na serwerach zewnętrznych. Darmowy limit to 2GB.

 • ALLPassword Manager

  ALLPassword Manager to zintegrowany z przeglądarką internetową program wspomagający naszą pamięć.

 • SeaMonkey

  Jeśli chcesz posiadać wszystkie niezbędne narzędzia internetowe w jednym pakiecie, SeaMonkey to rozwiązanie dla ciebie.

 • AllePomocnik

  AllePomocnik to prosty w obsłudze kreator profesjonalnych aukcji dla serwisu Allegro.pl


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Wireshark 1.6.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Pozostałe


Kategorie