Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

uTorrent 3.1

Kategoria: Peer 2 Peer
Producent: Ludwig Strigeus
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 09.11.2010
Data modyfikacji: 07.03.2012
Rozmiar: 0.7 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 41257

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis uTorrent 3.1

uTorrent 3 (czytamy mikroTorrent) to jeden z najpopularniejszych na świecie programów wykorzystujących wzajemną sieć połączeń p2p. Co decyduje o jego powodzeniu, to kilka elementów. Kluczowymi są małe rozmiary, niskie zużywanie zasobów komputera oraz duża funkcjonalność. Co możemy dzięki niemu zyskać? Praktycznie wszystkie możliwe filmy, gry, pliki audio, grafiki, dokumenty i wszystko inne (prezentacje, dema, itp.).

uTorrent pozwala na pobieranie wielu plików jednocześnie, ustalania priorytetów ściąganych plików, a przy tym wszystkim pokazuje szczegółowe informacje o transferze. Można także łatwo pokatalogować ściągane dane – pod kątem rodzajów plików. Tak więc w jedno miejsce trafiają wszystkie pliki wideo, w drugie – audio, w trzecie grafiki, itp. Jako że jest to wydanie uTorrent pl, z pewnością nikt nie będzie miał problemów z obsługą tej użytecznej aplikacji. Używają jej miliony osób z całego świata, więc praktycznie w tej sieci można znaleźć każdy możliwy plik.

Oczywiście wypada także udostępniać innym swoje zasoby. Szybkość pobierania i wysyłania uzależniona jest nie tylko od łącza internetowego, ale także od ilości tzw. „seedów”. Im więcej osób ma dany plik, tym więcej seedów pojawi się w okienku transferu. Pliki mające powyżej stu pobierane są najszybciej. Możemy także ustalić limity transferu, co pozwala na lepszą kontrolę sytuacji. Download uTorrent nie kosztuje ani grosza, a możemy dzięki niemu zyskać mnóstwo ciekawych plików. Baza dostępnych zasobów jest po prostu nieprzeliczona, a co dzień nowi użytkownicy dodają swoje zasoby.

Jedną z najlepszych innowacji jest czytnik RSS, dzięki czemu na bieżąco zapoznajemy się ze wszystkimi nowościami. Jak wspomniano na wstępie, zapotrzebowanie na pamięć operacyjną pozostaje niewielkie – wynosi dokładnie 6 MB RAM, więc nawet nie odczuwa się pracy aplikacji. Nie można również zapomnieć o mnóstwie wyszukiwarek torrentów, jakie znajdują się w sieci. Dzięki nim znalezienie interesującej nas pozycji jest kwestią kilkunastu sekund. Po znalezieniu wystarczy pobrać plik torrenta, aby zaczęło się wyszukiwanie seedów i ściąganie.

Aplikacja uTorrent jest cały czas usprawniania i rozbudowywana. Każdy użytkownik może przesłać producentowi swoje uwagi i opinię, dzięki czemu ma się wpływ na kolejne odsłony aplikacji. Warto przypomnieć na koniec, że pobieranie i udostępnianie plików chronionych prawami autorskimi jest nielegalne.

Podobne Peer 2 Peer

 • Ares

  Ares jest opensourcowym klientem sieci P2P, który umożliwia dzielenie się plikami z innymi użytkownikami.

 • LimeWire

  Pobierz LimeWire 5.4.6 za darmo. LimeWire 5.4.6 umożliwia download plików z sieci. Ściągnij za free LimeWire 5.4.6 po polsku.

 • iMesh

  iMesh to jeden z najpopularniejszych programów, służący do bezpośredniej wymiany plików w systemie p2p. Najnowsza wersja to sporo dodatków oraz nowych, przydatnych funkcji!

 • easyMule

  Obecnie na rynku mamy dostęp do całego szeregu ciekawych klientów sieci p2p. Jedną z najświeższych i bez wątpienia najciekawszych propozycji w tej kategorii jest program o nazwie easyMule.

 • StrongDC

  StrongDC++ 2 to propozycja przeznaczona dla tych użytkowników, którzy korzystają z dobrodziejstw systemu bezpośredniej wymiany plików. Jest to zarazem „wariacja” na temat bardzo popularnego DC++, czyli jednego z najlepszych klientów sieci tego typu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: uTorrent 3.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Peer 2 Peer


Kategorie