Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

DC++ 0.82

Kategoria: Peer 2 Peer
Producent: Jacek Sieka
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 05.06.2013
Data modyfikacji: 05.06.2013
Rozmiar: 84 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT, 7, 8
Liczba pobrań: 208

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis DC++ 0.82

DC++ to świetna alternatywa dla znanego programu Direct Connect, który służy przede wszystkim do bezpośredniej wymiany plików wykorzystując przy tym tzw. huby. Hub posiada informacje na temat użytkowników, którzy udostępniają zasoby znajdujące się na ich dyskach twardych.

DC++ daje nam możliwość zarówno wyszukiwania, jak i pobierania oraz udostępniania plików multimedialnych w postaci muzyki w formacie MP3, materiałów wideo czy zdjęć. W celu pobrania interesującego nas pliku program w prosty sposób łączy się ze wspomnianym wcześniej hubem.

Jedynym minusem tego typu zdobywania interesujących nas plików jest konieczność udostępniania zasobów na naszym dysku. Bowiem większość hubów w zamian za dostęp wymaga udostępnienia co najmniej kilku gigabajtów. Do minusów można także zaliczyć nieco zbyt skomplikowany interfejs konfiguracyjny. Niemniej jednak w sieci znajduje się wiele poradników i tutoriali dotyczących poprawnej konfiguracji DC++ więc nawet nieco mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć z tym większych problemów.

Na końcu warto dodać, że prezentowany program stworzony został w oparciu o licencję typu GNU. Jest on więc darmowy i każdy ma możliwość przetwarzania jego kodu źródłowego.

Podobne Peer 2 Peer

 • uTorrent

  Pobierz uTorrent 3.3 za free. uTorrent umożliwia download plików z internetu, działa po polsku i nie obciąża systemu. Ściągnij za darmo uTorrent.

 • StrongDC

  StrongDC++ 2 to propozycja przeznaczona dla tych użytkowników, którzy korzystają z dobrodziejstw systemu bezpośredniej wymiany plików. Jest to zarazem „wariacja” na temat bardzo popularnego DC++, czyli jednego z najlepszych klientów sieci tego typu.

 • eMule 0.50

  eMule 0.50 to niewielka aplikacja, która zalicza się do najpopularniejszych programów na świecie przeznaczonych do bezpośredniej wymiany plików – czyli peer-to-peer. Dzięki niej możesz zwiększać swoje zasoby filmów, gier i muzyki, a także samemu dzielić się ze światem swoimi zasobami.

 • Shareaza

  Darmowy program Shareaza służy wymianie plików ze światem

 • iMesh

  iMesh to jeden z najpopularniejszych programów, służący do bezpośredniej wymiany plików w systemie p2p. Najnowsza wersja to sporo dodatków oraz nowych, przydatnych funkcji!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: DC++ 0.82Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowiu,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Peer 2 Peer


Kategorie