Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Psi 0.13

Kategoria: Komunikatory
Producent: Justin Karneges & the Psi Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 28.10.2008
Rozmiar: 16,4 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 1489

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Psi 0.13

Psi to najpopularniejszy komunikator internetowy oparty na protokole Jabbera, który po raz pierwszy został wydany przez Psi Team w 2001 roku. Program jest rozpowszechniany na licencji GPL, a więc jest objęty Powszechną Licencją Publiczną, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z Psi za free. Jabber i Psi to dwa praktycznie nierozłączne terminy, dlatego by zrozumieć funkcje tego pierwszego programu należy wiedzieć, że Jabber to protokół komunikacji oparty na XML, który pozwala na wymianę informacji poprzez użycie komunikatorów internetowych. Jedną z głównych zalet Psi jest fakt, że współpracuje on z większością platform i nie ogranicza się tylko do Windowsa. Dzięki temu nawet użytkownicy Linuxa, czy choćby Mac OS X mają możliwość poznać jego możliwości. Pobierz więc Psi i sam sprawdź czy aby nie jest on lepszy od komunikatora internetowego, który aktualnie używasz.

Jeśli chodzi o podstawowe funkcje Psi to nie różnią się one zbytnio od innych tego typu aplikacji. Komunikator Psi posiada pełne wsparcie dla większości usług Jabbera, a także potrafi obsługiwać kilka kont jednocześnie. Warto dodać, że twórcy tego programu nie zapomnieli o polskich użytkownikach i możliwe jest uruchomienie Psi po polsku. Odpowiednie spolszczenie do Psi można pobrać choćby ze strony twórców komunikatora. Oprócz Psi pl dostępnych jest także około dwadzieścia innych wersji językowych, które pozwalają na komunikację użytkownikom z różnych regionów świata. Program zawiera także sporo innych znaków językowych, które dodatkowo poszerzają jego możliwości. Download języków do Psi również dostępny jest na stronie autorów tego programu.

Jeśli chodzi o interfejs Psi to z początku może on wyglądać ubogo, w porównaniu z konkurencją, ale to tylko pozory. Psi pozwala na zmianę jego wyglądu, a służą do tego dodatki do Psi do pobrania z różnych stron. Można na przykład zmienić kolory komunikatora, czy choćby ikony, dostosowując go do naszej wizji. Oczywiście również emotikony, wyrażające w szybki sposób uczucia i stany użytkowników są dostępne w Psi. Instalacja programu przebiega bardzo szybko i sprawnie. Pozwala nowym użytkownikom na zainstalowanie własnego konta, których user może mieć kilka. Program od razu wita użytkowników garścią porad, które mają za zadanie przybliżyć funkcje programu. Oprócz wspomnianych warto dodać, że Psi za darmo pozwala również na komunikację z użytkownikami posiadającym inne komunikatory internetowe i opartymi na innych protokołach. Dlatego możliwa jest komunikacja ze znajomym, czy znajomą która ma GG, AQQ, albo tlen. Wystarczy odpowiednia konfiguracja i dodanie obsługi innych kont. Program może zostać rozbudowany także o bramkę sms, czy choćby translator. Ponieważ, podobnie jak inne programy freeware Psi jest darmowy to możesz pobrać go bez żadnych obaw.

Psi oferuje 6 podstawowych statusów, które przypominają trochę te znane z GG, a należą do nich – Dostępny, Chętny do rozmowy, Zaraz wracam, Nieobecny, Nie przeszkadzać, oraz Rozłączony. Oprócz możliwości wysyłania wiadomości tekstowych, Psi pozwala na organizowanie różnych konferencji, które ułatwiają komunikację, z większą liczbą ludzi. Psi pozwala także na rozmowy głosowe i usługa ta została wprowadzona w najnowszej wersji programu, która ukazała się niedawno. Oprócz tego naprawiła ona kilka błędów, które odkryto w poprzedniczce, a także dodała specjalny system komend w oknie rozmów, który można uruchomić za pomocą kombinacji Ctrl + 7. Prawdopodobnie będzie możliwe uruchomienie Psi z Windows 7, gdyż program ten działa bezproblemowo z wcześniejszymi wersjami tego systemu operacyjnego. Psi nie działa online jak choćby WebGadu. Ściągnij więc Psi by przekonać się o zaletach tego komunikatora internetowego. Sprawdź inne komunikatory internetowe w naszym serwisie.

Podobne Komunikatory

 • TeamSpeak

  TeamSpeak jest komunikatorem internetowym przeznaczonym głownie do rozmów głosowych.

 • Taboret2

  Taboret2 to niezwykle prosty w obsłudze, polski program pozwalający na czatowanie w serwisie czat.onet.pl bez konieczności uruchamiania strony.

 • Digsby

  Digsby to dość popularny i darmowy multikomunikator internetowy, który wspiera praktycznie wszystkie, najważniejsze światowe sieci, takie jak AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk czy Jabber.

 • ooVoo

  ooVoo 3.5.6 to komunikator internetowy, który walczy o swoją pozycję na rynku tego typu aplikacji. Został on stworzony jako konkurencja dla takiej potęgi, jak Skype, a czy ma szanse stać się konkurencją dla giganta?

 • Miranda IM

  Miranda IM to wygodny komunikator, który pozwala użytkownikowi na łączenie się ze znajomymi. Nie muszą oni mieć tej aplikacji – Miranda IM łączy się z niemal wszystkimi istniejącymi sieciami, jak na przykład Tlen, Gadu-Gadu, Yahoo Messenger, MSN, IRC i inne.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Psi 0.13

dodał: ~User , 13.03.2009

Szybki, sprawny, prosty - tak można w dużym skrócie określić PSI. Świetna alternatywa dla Gadu-Gadu, używająca Jabbera, czyli bardzo stabilnego, bezpiecznego, szybkiego kanału wymiany - Polecam!

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Komunikatory


Kategorie