Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Pidgin 2.5.5

Kategoria: Komunikatory
Producent: Pidgin
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 13.05.2009
Rozmiar: 13,7 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 459

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Pidgin 2.5.5

Pidgin to prosty w obsłudze i darmowy komunikator internetowy. Dzięki niemu można połączyć się z klientami następujących sieci: AIM, Bonjour, Gadu-Gadu, Google Talk, Groupwise, ICQ, IRC, Jabber/XMPP, Lotus Sametime, MSN, MySpaceIM, Novell GroupWise Messenger, QQ, SILC, SIMPLE, Sametime, XMPP, Yahoo!, Zephyr. Z wieloma innymi można połączyć się za pomocą dostępnych na stronie producenta plug-inów a jest wśród nich polski Tlen. Innymi popularnymi wtyczkami są Facebook Chat oraz Status to Twitter.

Pidgin oferuje większość usług oferowanych przez inne komunikatory – transfer plików, powiadamianie o dostępności, wyświetlanie awatarów, emotikony lub informacja czy rozmówca używa klawiatury. Funkcja Buddy Pounces umożliwia ustawienie dźwięku lub wiadomości gdy znajomy wykona przypisaną czynność - loguje się, wylosowuje się, zamyka komunikator lub pojawia się jako dostępny.

Oczywiście Pidgin oferuje własne, unikalne funkcje, oto niektóre z nich:
- MusicInfo - pokazywanie w statusie aktualnie granej piosenki (integracja z Winamp),
- Microblog – pozwala aktualizować konta Twitter, Identica, Laconica,
- Xfire – dostęp do serwisu z grami Xfire,
- Extended Buddy List Sort – różne sposoby sortowania listy znajomych,
- Character Counter – licznik znaków we wiadomości,
- Pidgin Countdown – odliczanie do ustalonej daty i godzinę,
- Last.FM Plugin – aktualne informacje z serwisu Last.FM,
- Pidgin-Paranoia, Pidgin-Encryption, Off-the-Record Messaging – trzy wtyczki szyfrujące rozmowy,
- Smiley Shortcuts – skróty klawiszowe dla wybranych emotikonów,
- Birthday Reminder – powiadamia o nadchodzących ważnych datach,
- Pidgin-LaTeX – umożliwia zawieranie wzorów matematycznych w rozmowie,
- Language Translator – tłumaczenie wychodzącej wiadomości z angielskiego na dowolny język
i dziesiątki innych wtyczek dostępnych na stronie producenta.

W wersji Pidgin 2.5.5 naprawiono błędy ze stabilnością współpracy z ICQ.

Pidgin jest programem darmowym działającym na licencji publicznej GNU i nie zawiera reklam. Ściągnij darmowy komunikator już teraz.

Podobne Komunikatory

 • Digsby

  Digsby to dość popularny i darmowy multikomunikator internetowy, który wspiera praktycznie wszystkie, najważniejsze światowe sieci, takie jak AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk czy Jabber.

 • Camfrog Video Chat

  Camfrog Video Chat to komunikator wykorzystywany głównie do rozmów wizualnych z wykorzystaniem kamery internetowej i mikrofonu.

 • Gizmo

  Gizmo 4 to bardzo popularny komunikator internetowy umożliwiający prowadzenie rozmów głosowych. Dzięki usłudze VoIP, Gizmo 4 pozwala na wykonanie bezpłatnych połączeń pomiędzy użytkownikami, a nawet prowadzenie zaawansowanych konferencji, w których wziąć udział może nawet 99 osób.

 • ooVoo

  ooVoo 3.5.6 to komunikator internetowy, który walczy o swoją pozycję na rynku tego typu aplikacji. Został on stworzony jako konkurencja dla takiej potęgi, jak Skype, a czy ma szanse stać się konkurencją dla giganta?

 • Gadu-reader

  Gadu-Reader 1.0 to bardzo proste narzędzie, za pomocą którego możliwe staje się odnalezienie i odczytanie z dysku komputera zapomnianych haseł do najpopularniejszego w Polsce komunikatora internetowego Gadu-Gadu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Pidgin 2.5.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Komunikatory


Kategorie