Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Miranda IM 0.8.4

Kategoria: Komunikatory
Producent: Miranda IM
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 17.08.2009
Rozmiar: 1.6MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 1017

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Miranda IM 0.8.4

Miranda to wieloprotokołowy komunikator, którego działanie można rozszerzać przy pomocy gotowych do ściągnięcia z oficjalnej strony Miranda wtyczek (plugins). Wtyczki czynią go jednym z najbardziej konfigurowalnych programów swojej klasie. Dzięki małym rozmiarom pliku instalacyjnego Miranda jego download zajmuje kilka sekund a zainstalowany program nie obciąża systemu. Do polskiej obsługi Miranda spolszczenie nie jest potrzebne. Od chwili instalacji Miranda działa po polsku. Dodatkowo Miranda jest free, ani za program ani za setki wtyczek nie zapłacisz ani grosza. Najnowsza wersja programu Miranda IM 0.8.4 została wyposażona w kilka nowych funkcji oraz naprawiono błędy zauważone w wersji poprzedniej.

Najnowsza wersja komunikatora Miranda 0.8.4 jest komunikatorem wieloprotokołowym lub inaczej multikomunikatorem czyli nie posiada własnej sieci macierzystej lecz umożliwia kontakt z użytkownikami wielu sieci. Komunikatory, z którymi łączy Miranda to: Jabber, Skype, Spik, AQQ, ICQ, MSN, AIM, Yahoo, IRC, SIP (telefonia VoIP) oraz z komputerami znajdującymi się w sieci lokalnej LAN. Polskich użytkowników ucieszy możliwość łączenia się z protokołami Gadu-Gadu i Tlen. Tak więc korzystając z Mirandy jesteś połączony w użytkownikami wielu komunikatorów równocześnie. Nie musisz już instalować wielu programów i logować się do wszystkich równocześnie. Ściągnij Mirandę i zapomnij o potrzebie instalacji i przechodzenia między innymi komunikatorami.

Tak jak większość komunikatorów także Miranda jest za darmo. Jednak to, co ją wyróżnia spośród innych komunikatorów to fakt, że nie posiada żadnych wbudowanych reklam. Ani w okienku rozmowy ani w oknie głównym ani w postaci pop-upów – Miranda to idealne rozwiązanie dla tych, których denerwują migające banery i drażniące dźwięki filmików reklamowych. Ponadto, jak każdy komunikator, Miranda oferuje możliwość przeprowadzania rozmów tekstowych i głosowych, chatów czy transfer plików. Są to funkcje podstawowe i wiele osób, które nie chcą obciążać pamięci komputera ceni właśnie tą właściwość Mirandy. Ale Miranda nie zapomina o użytkownikach pragnących rozszerzyć działanie programu ściśle według swoich potrzeb.

Druga najważniejsza cecha komunikatora Miranda to możliwość dowolnej konfiguracji i rozszerzania za pomocą wtyczek. Za pomocą wtyczek Miranda, które są do pobrania na stronie oficjalnej, można dodać takie ułatwienia jak, narzędzia do sprawdzania pisowni, przelicznik walut, powiadomienia z rynków giełdowych, Instalując pluginy można wyposażyć Mirandę w radio internetowe, powiadamiacz prognozy pogody, kanały RSS, bramki SMS. Istnieją specjalne wtyczki do obsługi poczty e-mail, w tym Gmail. Oczywiście komunikator można dowolnie dostosowywać do swoich gustów wzbogacając go o dźwięki, ikonki, awatary. Największą ilość wtyczek znajdziemy na stronie oficjalnej addons.miranda-im.org, gdzie można pobrać dla komunikatora Miranda skórki (skins), tła (background images) czy dźwięki (sounds).

Kompatybilność
Miranda IM działa na systemach operacyjnych: Windows NT, 2000, XP, Vista. Oficjalnie potwierdzono kompatybilność komunikatora Miranda z Windows 7. Nie powinno być problemów z działaniem komunikatora Miranda na Linux.

Licencja
Miranda nie jest trial o ograniczonym działaniu. Miranda to freeware i w 100% jest darmowa. Miranda oprócz podstawowego zastosowania w domu może być z powodzeniem używana w firmach, gdzie po instalacji odpowiednich dodatków będzie można bezpiecznie przesyłać dane między pracownikami. Zespół tworzący Mirandę działa na zasadach wolontariatu jednak z funkcjonowaniem i rozpowszechnianiem komunikatora wiążą się różne koszty (hosting, domeny, inne oprogramowanie). W związku z tym zachęca się do składania dowolnych datków przez PayPal (www.miranda-im.org/donate).

Jeśli zależy ci na prostym komunikatorze, który można dowolnie dostosować do indywidualnych potrzeb, wybierz Miranda. Pobierz z naszego serwisu. Miranda w wersji pl połączy cię z wszystkimi najważniejszymi sieciami.­ Zobacz najnowszą wersje komunikatora tutaj: ­Miranda IM
­­

Podobne Komunikatory

 • Gizmo

  Gizmo 4 to bardzo popularny komunikator internetowy umożliwiający prowadzenie rozmów głosowych. Dzięki usłudze VoIP, Gizmo 4 pozwala na wykonanie bezpłatnych połączeń pomiędzy użytkownikami, a nawet prowadzenie zaawansowanych konferencji, w których wziąć udział może nawet 99 osób.

 • AQQ

  Komunikator AQQ 2.4.5 Build 20 zapewnia zupełnie nową jakość komunikacji zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

 • Tlen

  Komunikator Tlen to drugi, co do popularności komunikator internetowy.

 • Gadu-reader

  Gadu-Reader 1.0 to bardzo proste narzędzie, za pomocą którego możliwe staje się odnalezienie i odczytanie z dysku komputera zapomnianych haseł do najpopularniejszego w Polsce komunikatora internetowego Gadu-Gadu.

 • Camfrog Video Chat

  Camfrog Video Chat to komunikator wykorzystywany głównie do rozmów wizualnych z wykorzystaniem kamery internetowej i mikrofonu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Miranda IM 0.8.4Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Komunikatory


Kategorie