Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Gadu Gadu (GG) 11.2

Kategoria: Komunikatory
Producent: GG Network S.A.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 19.12.2011
Data modyfikacji: 24.01.2013
Rozmiar: 44 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 2189

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Gadu Gadu (GG) 11.2

Gadu-Gadu jest zdecydowanie najbardziej popularnym w Polsce komunikatorem internetowym, rozwijanym od sierpnia 2000 roku przez spółkę akcyjną GG Network. O jego niewątpliwym sukcesie aplikacji świadczyć mogą chociażby następujące liczby: 6 milionów użytkowników wysyła średnio każdego dnia aż 300 milionów wiadomości (dane zaczerpnięte z oficjalnej strony producenta). Według danych, które podaje firma, już pierwszego dnia działania systemu posiadał on 10 000 zarejestrowanych użytkowników, w znakomity sposób wykorzystując ówczesną niszę rynkową w dziedzinie sprawdzonych, polskich komunikatorów. Aktualna wersja komunikatora Gadu-Gadu to 11. Jakie nowości przygotowali dla nas deweloperzy aplikacji w tej wersji?

Oprócz "standardowych" zmian, jakie zwykle towarzyszą rozwojowi tego typu aplikacji, a więc poprawa stabilności oraz zmiany w jej interfejsie, zostało nam zaproponowane również (uwaga! następujące zmiany odnoszą się globalnie do wersji 10.5): poprawienie możliwości dostosowywania rozmiaru aplikacji, dodanie szeregu nowych funkcjonalności, poprawienie bezpieczeństwa i nawiązywania połączenia z serwerami, zmiana specyfikacji okna dialogowego. Przy oknie dialogowym warto zatrzymać się nieco dłużej, ponieważ zastosowane zmiany przełożyły się na zupełnie nowy jego layout. Na pierwszy rzut oka widać, że ma ono bardziej stonowany kolor, jest przez to bardziej czytelne oraz intuicyjne, co dodatnio przekłada się na możliwości skupienia się na rozmowie (chociaż elementy reklamowe w tej adware'owej aplikacji dalej wymieniane są jako główne albo jedne z głównych jej wad) GG w domyślnej wersji informuje nas również o pogodzie oraz podaje najważniejsze wiadomości (dolna część aplikacji).

Pasek boczny - podobnie jak w wersjach nieco poprzedzających (nie sięgając bardzo wgłąb historii komunikatora)- oferuje nam następujące opcje: wybór kontaktów, zadzwoń, poczta, pulpit, radio, prezenty, leposy, portfel, gry, zdjęcia, gadu-air oraz tanadu. W głównej części aplikacji mamy możliwość wybierania albo tradycyjnej zakładki "kontakty" albo zakładki "ostatnie", która w kolejności chronologicznej wyświetli nam osoby, z którymi prowadziliśmy konwersację za pośrednictwem tego komunikatora. Aktualizacja GG nie powinna przysporzyć problemu nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom- wystarczy w interfejsie odnaleźć opcję: "sprawdź aktualizacje" i ewentualnie zdecydować się na jej wykonanie. W takim przypadku instalator przeprowadzi nas przez cały proces aktualizacyjny, automatycznie odnajdując najnowszą wersję. Komu można polecić aplikację?

Z pewnością tym, którzy szukają sprawdzonego, bezproblemowego rozwiązania do nawiązywania internetowych kontaktów ze znajomymi, i których nie zraża duża (zdaniem niektórych: zbyt duża) ilość dodatków, oferowanych przez osoby zajmujące się rozwijaniem projektu gadu-gadu, który z całą pewnością na stałe wpisał się w historię polskiego, a może nie tylko polskiego, internetu. Program oczywiście- jako produkcja rdzennie polska- jest w stu procentach w języku polskim, jest oczywiście również dostępny za darmo (w zamian za emisję reklam, którymi, niestety, dosyć obficie są "karmieni" wszyscy użytkownicy tej aplikacji).

Podobne Komunikatory

 • Gizmo

  Gizmo 4 to bardzo popularny komunikator internetowy umożliwiający prowadzenie rozmów głosowych. Dzięki usłudze VoIP, Gizmo 4 pozwala na wykonanie bezpłatnych połączeń pomiędzy użytkownikami, a nawet prowadzenie zaawansowanych konferencji, w których wziąć udział może nawet 99 osób.

 • Camfrog Video Chat

  Camfrog Video Chat to komunikator wykorzystywany głównie do rozmów wizualnych z wykorzystaniem kamery internetowej i mikrofonu.

 • ICQ

  ICQ to najpopularniejszy, darmowy i prosty w obsłudze komunikator internetowy, który ułatwi Wam kontakty ze znajomymi.

 • Trillian Astra

  Trillian to bardzo ciekawy komunikator obsługujący kilka protokołów AIM, ICQ, MSN, Yahoo Messenger oraz IRC.

 • Tlen

  Komunikator Tlen to drugi, co do popularności komunikator internetowy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Gadu Gadu (GG) 11.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Komunikatory


Kategorie