Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

The Font Thing 0.80

Kategoria: Przeglądarki grafiki
Producent: Sue Fisher
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 29.04.2009
Rozmiar: 1,1 MB
System operacyjny: Windows 95, 98, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 1676

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis The Font Thing 0.80

Każdy, kto dba o wygląd dokumentów wie jak ważny jest dobór czcionki. Wszystkie programy edycji tekstu oferują kilkadziesiąt domyślnych czcionek a kolejne setki czekają na pobranie w internecie - od poważnych czcionek do dokumentów, poprzez czcionki gotyckie, kaligraficzne aż po piktogramy.

Dla osób, które posiadają duży zbiór czcionek stworzony został program The Font Thing. The Font Thing to program do przeglądania i zarządzania zbiorem czcionek typu TrueType  znajdujących się na dysku komputera.

PRZEGLĄDANIE

Dzięki The Font Thing możesz przeglądać w jednym oknie czcionki zainstalowane i nie zainstalowane na komputerze a znajdujące się w różnych folderach i podfolderach. The Font Thing pomaga też znaleźć czcionki porozrzucane w różnych miejscach dysku.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem czcionki możesz użyć poręczną funkcję jaką jest możliwość ustawienia różnych tekstów próbnych. Każdą czcionkę można obejrzeć w dowolnym rozmiarze i kolorze. Jest to funkcja szczególnie użyteczna dla polskich użytkowników gdyż pomaga szybko sprawdzić dostępność polskich znaków. Ponadto każdy znak można wielokrotnie powiększyć i obejrzeć go szczegółowo.

Jeśli wahasz się pomiędzy kilkoma czcionkami możesz otworzyć ich podgląd w kilku oknach lub wydrukować je i zobaczyć jak prezentują się na papierze.

Czcionki można przeglądać według typów – szeryfowe, bezszeryfowe, kroje stałe, kaligraficzne, ozdobne, piktogramy i inne.

ZARZĄDZANIE

The Font Thing to nie tylko przeglądanie czcionek. Dzięki niemu nie trzeba szukać opcji instalowania czcionek w systemie Windows. The Font Thing pozwala instalować oraz odinstalować pojedynczą czcionkę lub dowolną ilość czcionek równocześnie. W podobny sposób można czcionki na stałe usuwać z komputera.

W osobnej zakładce można przeczytać wyczerpujące informacje techniczne na temat każdej czcionki (twórca, wersja, licencja, prawa autorskie, parametry typograficzne, link do strony źródłowej czcionki) a także dołączyć komentarz w specjalnym oknie.

The Font Thing zapobiega dublowaniu się czcionek lub występowaniu kilku czcionek o tej samej nazwie – w The Font Thing można takie pliki odnaleźć, usunąć je lub zmienić nazwę.

Kolejną użyteczną funkcją The Font Thing jest możliwość tworzenia grup czcionek według osobistych preferencji lub częstotliwości używania.

The Font Thing to narzędzie przydatne każdemu, kto posiada sporą kolekcję czcionek, a co najważniejsze jest to program freeware a więc można go ściągnąć bez opłat. Ściągnij The Font Thing z pobierz.pl za darmo.

Podobne Przeglądarki grafiki

 • Zoner Photo Studio Free

  Wśród wielu przeglądarek grafiki na rynku, jedną z bardziej ciekawych jest Zoner Photo Studio Free 13. To darmowe wydanie płatnej wersji, która posiada mnóstwo zalet dostępnych w płatnym wydaniu.

 • Zoner Photo Studio Professional

  Zoner Photo Studio Professional 13 to interesująca propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy lubią podrasować swoje zdjęcia i grafiki. Program ten służy głównie do edycji fotografii, jednak nada się do wprowadzania zmian i poprawek na obrazki.

 • FastStone MaxView

  FastStone MaxView 2.5 to interesująca propozycja dla wszystkich, którzy szukają nie zabierającej dużo pamięci, uniwersalnej przeglądarki do różnego typu grafik.

 • Tux Paint

  Tux Paint 0.9.21c to dość nietypowa aplikacja graficzna, która przeznaczona jest dla młodszych użytkowników komputerów. Jej zadaniem jest posłużyć dzieciom do malowania swoich własnych obrazków, zaś samemu procesowi malowania czy kolorowania towarzyszą zabawne dźwięki.

 • XnView

  XnView Complete jest programem do konwersji i przeglądania plików graficznych. Umożliwia on otwarcie ponad 400 różnych typów plików oraz konwersję 50 formatów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: The Font Thing 0.80Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie