Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Picturesque 1.0.0.410

Kategoria: Przeglądarki grafiki
Producent: Picturesque
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 20.05.2016
Rozmiar: 0,41 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 2

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Picturesque 1.0.0.410

Picturesque to innowacyjny i bardzo ciekawy program, którego głównym zadaniem jest sortowanie i ocenianie dużych kolekcji fotografii. Ciekawostką jest obecność sztucznej inteligencji, która pomaga wybrać najlepsze ujęcia, warte pokazania, opublikowania w sieci bądź wydrukowania. 

Program Picturesque, dzięki maszynowemu uczeniu, jest w stanie skrócić czas selekcji nawet o 80%, choć oczywiście ostateczna decyzja należy zawsze do autora zdjęć. Co prawda narzędzie przeznaczone jest w głównej mierze do profesjonalistów, ale amatorzy i pasjonaci fotografii z pewnością będą chętni, by spróbować możliwości opisywanego programu. Wracając do funkcjonalności, warto pamiętać o tym, że Picturesque kopiuje zdjęcia do swojego folderu, a następnie analizuje zdjęcia na podstawie zawartości. 

Wspomniana analiza oraz katalogowanie odbywają się już w czasie importu do biblioteki Taki system sprawia, że program szybko jest gotów do pracy i nie konsumuje dużej ilości zasobów systemu, co jest bardzo kluczowe szczególnie dla tych, którym zależy na szybkości działania. Picturesque jest w stanie uczyć się oceniania zdjęć i sam proponuje oceny na podstawie różnych kryteriów estetycznych, jak jakość oświetlenia, kadr, ostrość itp. Zdjęcia zostaną automatycznie posortowane według wstępnej oceny. 

Oczywiście użytkownik może samodzielnie wybrać kadry i porównać szczegóły w powiększeniu, przy czym Picturesque odnajdzie to samo miejsce na wszystkich porównywanych zdjęciach, co znacznie ułatwia określenie, czy są ostre, katalogowanie i segregowanie. Poza tym program ma również możliwość odczytywania przeszło 600 typów RAW-ów pracy z Lightroomem. Należy pamiętać, że program oferowany jest w wersji próbnej, która wymaga logowania i działa przez całe 3 miesiące za darmo. Po zakończeniu okresu próbnego możemy wykupić abonament na wybrany okres czasu.

Podobne Przeglądarki grafiki

 • Zoner Photo Studio Free

  Wśród wielu przeglądarek grafiki na rynku, jedną z bardziej ciekawych jest Zoner Photo Studio Free 13. To darmowe wydanie płatnej wersji, która posiada mnóstwo zalet dostępnych w płatnym wydaniu.

 • Photoscape

  Bardzo proste w obsłudze, niezwykle popularne i posiadające mnóstwo opcji narzędzie przeznaczone do mniej zaawansowanych użytkowników.

 • ACDSee

  Spolszczenie popularnej przeglądarki graficznej w wersji 5

 • XnView

  XnView Complete jest programem do konwersji i przeglądania plików graficznych. Umożliwia on otwarcie ponad 400 różnych typów plików oraz konwersję 50 formatów.

 • FastStone Image Viewer

  FastStone Image Viewer 4.2 to darmowa przeglądarka grafiki, służąca zarówno do oglądania zdjęć, jak też i do dokonywania niewielkich czynności edycyjnych. Przyda się z pewnością każdemu, kto lubi przeglądać swoje kolekcje.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Picturesque 1.0.0.410Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie