Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Picturesque 2.0

Kategoria: Przeglądarki grafiki
Producent: Picturesque
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 03.10.2016
Rozmiar: 0,41 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 2

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Picturesque 2.0

Picturesque to innowacyjny i bardzo ciekawy program, którego głównym zadaniem jest sortowanie i ocenianie dużych kolekcji fotografii. Ciekawostką jest obecność sztucznej inteligencji, która pomaga wybrać najlepsze ujęcia, warte pokazania, opublikowania w sieci bądź wydrukowania. 

Program Picturesque, dzięki maszynowemu uczeniu, jest w stanie skrócić czas selekcji nawet o 80%, choć oczywiście ostateczna decyzja należy zawsze do autora zdjęć. Co prawda narzędzie przeznaczone jest w głównej mierze do profesjonalistów, ale amatorzy i pasjonaci fotografii z pewnością będą chętni, by spróbować możliwości opisywanego programu. Wracając do funkcjonalności, warto pamiętać o tym, że Picturesque kopiuje zdjęcia do swojego folderu, a następnie analizuje zdjęcia na podstawie zawartości. 

Wspomniana analiza oraz katalogowanie odbywają się już w czasie importu do biblioteki. System ten sprawia, że program szybko jest gotów do pracy i nie konsumuje dużej ilości zasobów systemu, co jest bardzo kluczowe szczególnie dla tych, którym zależy na szybkości działania. Picturesque jest w stanie uczyć się oceniania zdjęć i sam proponuje oceny na podstawie różnych kryteriów estetycznych, jak jakość oświetlenia, kadr, ostrość itp. Zdjęcia zostaną automatycznie posortowane według wstępnej oceny. 

Oczywiście użytkownik może samodzielnie wybrać kadry i porównać szczegóły w powiększeniu, przy czym Picturesque odnajdzie to samo miejsce na wszystkich porównywanych zdjęciach, co zdecydowanie ułatwia określenie, czy są ostre, katalogowanie i segregowanie. Poza tym program ma również możliwość odczytywania przeszło 600 typów RAW-ów pracy z Lightroomem. Należy pamiętać, że program oferowany jest w wersji próbnej, która wymaga logowania i działa przez całe 3 miesiące za darmo. Po zakończeniu okresu próbnego możemy wykupić abonament na wybrany okres czasu.

Podobne Przeglądarki grafiki

 • ABBYY FineReader Professional

  Download ABBYY FineReader Professional 11 za free. ABBYY FineReader Professional 11 pozwala przekształcać zeskanowane dokumenty i zdjęcia do formatu umożliwiającego edycję. Program działa po polsku. Pobierz za darmo inne programy z pobierz.pl.

 • FotoOffice

  FotoOffice 2007 HOME jest bezpłatną wersją FotoOffice, służy do przeglądania, edycji i archiwizowania fotografii.

 • Tux Paint

  Tux Paint 0.9.21c to dość nietypowa aplikacja graficzna, która przeznaczona jest dla młodszych użytkowników komputerów. Jej zadaniem jest posłużyć dzieciom do malowania swoich własnych obrazków, zaś samemu procesowi malowania czy kolorowania towarzyszą zabawne dźwięki.

 • FastStone Image Viewer

  FastStone Image Viewer 4.2 to darmowa przeglądarka grafiki, służąca zarówno do oglądania zdjęć, jak też i do dokonywania niewielkich czynności edycyjnych. Przyda się z pewnością każdemu, kto lubi przeglądać swoje kolekcje.

 • Ashampoo Photo Commander

  Ashampoo Photo Commander służy do przeglądania, edycji oraz zarządzania zdjęciami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Picturesque 2.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie