Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Rama 1.1

Kategoria: Programy do projektowania CAD
Producent: Biuro Inżynierskie SPECBUD
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 13.01.2010
Rozmiar: 10.4 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 2311

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Opis Rama 1.1

Rama 1.1 to program służący do analizy statycznej płaskich układów prętowych (program typu Rama 2D). Pomaga on definiować geometrię ustroju i obciążeń a rozmaite funkcje ułatwiają wprowadzanie danych. W czasie deklarowania obliczanego modelu konstrukcji użytkownik może korzystać z generatora typowych ustrojów prętowych lub wprowadzić rysunek (geometrię) ustroju z pliku zapisanego w programie AutoCad. Program jest polskiej produkcji a więc Rama działa całkowicie po polsku. Wypróbuj za darmo program Rama – pobierz już teraz wersję demo.

Program Rama 1.1 jest wyposażony w biblioteki profili stalowych, betonowych i drewnianych przekrojów. Cechy geometryczne przekrojów o różnych kształtach pozwoli obliczyć specjalny kalkulator. Obciążenia można wprowadzać o wartościach obliczeniowych lub charakterystycznych a przy ich deklarowaniu możliwa jest współpraca z modułem definicji obciążeń normowych i własnych użytkownika, przez co wzrasta dokładność zestawiania obciążeń. Przetestuj aplikację Rama za free.

Przy pomocy Rama 1.1. obliczenia statyczne wykonywane są dla wielu schematów obciążeń, z których można automatycznie tworzyć kombinacje. Wyniki poszczególnych przypadków obciążeń, kombinacji i obwiedni można prezentować w postaci wykresów i tablic sił wewnętrznych, naprężeń i przemieszczeń. Istnieje możliwość formatowania zakresu i postaci wydruku w celu uzyskania zwartej notki obliczeniowej. Pobierz demo programu Rama za darmo.

Licencja
Producent programu Rama oferuje download programu za darmo w wersji demo. Po wygaśnięciu licencji należy wykupić klucz rejestracyjny w cenie 90pln netto (cena wg producenta na stronie specbud.pl). Wykupienie licencji na kilka stanowisk daje korzystny rabat.

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, z jakimi kompatybilny jest program Rama: Windows XP, Vista i Windows 7. Jeśli masz problemy z uruchomieniem programu Rama na Windows 7 lub innych, szczegółowe porady i pomoc znajdziesz na stronie specbud.pl. Nie ma wersji programu Rama na Linux. Rama w wersji pl działa od momentu instalacji.

Wypróbuj Rama – darmowy program demo do analizy statycznej płaskich układów prętowych. Najnowszy program Rama 1.1. do pobrania już teraz.

Pobierz za free wersję demonstracyjną Rama 1.1. pomaga w analizie statycznej płaskich układów prętowych. Download za darmo Rama 1.1 po polsku na pobierz.pl..

Podobne Programy do projektowania CAD

 • Rama

  RAMA1.3 jest programem stworzonym przez firmę Specbud, umożliwiającym zaawansowaną analizę statyczną płaskich (2D) układów prętowych.

 • Solid Edge 2D

  Solid Edge 2D to profesjonalny program służący przede wszystkim do tworzenia dokumentacji technicznej za pomocą rysunków dwuwymiarowych.

 • ProgeCAD

  ProgeCAD 2011 to najnowsza edycja program pomocnego przy tworzeniu projektów dwu i trójwymiarowych. Jest ono mocno wzorowane na AutoCAD i podobnych, dlatego też jeśli je znasz, szybko opanujesz interfejs tej aplikacji.

 • DWG TrueView

  Darmowy DWG TrueView 2011 to aplikacja służąca do przeglądani projektów utworzonych w AutoCAD

 • BricsCad

  AutoCAD to program do projektowania, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jednak nie wszystkich stać na wydanie niemałych pieniędzy na jego zakup. Można jednak użyć tańszego „zamiennika” programu, który zwie się BricsCad.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Rama 1.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Programy do proj. CAD


Kategorie