Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

CAD Rysunek 3.32

Kategoria: Programy do projektowania CAD
Producent: ATHENASOFT Sp. z o.o.
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 30.05.2016
Rozmiar: 12,05 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 44

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Opis CAD Rysunek 3.32

CAD Rysunek to funkcjonalny program przeznaczony do tworzenia dwuwymiarowych rysunków technicznych. Narzędzie jest bardzo nowoczesne, ale jego obsługa nie powinna przyprawić trudności nawet początkującym użytkownikom. Należy jednak pamiętać, że ogromna liczba funkcji i dodatków może początkowo przytłoczyć.

W skład programu wchodzi bardzo wiele funkcji, które umożliwiają wygodne projektowanie, szkicowanie i wymiarowanie obiektów. Oprócz tego możemy wykonywać rozbudowaną dokumentację techniczną dla wielu popularnych branży. CAD Rysunek sprawdzi się w takich branżach, jak budownictwo, automatyka, energetyka, telekomunikacja itp. 

W skład programu wchodzi między innymi zbór gotowych obiektów stosowanych w projektach instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodociągowych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania i alarmowych. To sprawia, że praktycznie od razu po instalacji możemy przystąpić do pracy, zaś czas przeznaczony na optymalizację i dostosowanie oprogramowania jest skrócony do minimum. 

Użytkownik może również korzystać z bibliotek wypełnień, ma także możliwość tworzenia bibliotek użytkownika, zaś automatyczne wyliczanie pomiarów (np. powierzchnia, obwód, grubość obiektów, pomieszczenia, budynki) znacząco ułatwia i przyspiesza tworzenie nawet skomplikowanych projektów. Przydatne na co dzień może okazać się importowanie plików BMP i JPG, jak również drukowanie projektu na dowolnej drukarce w dowolnym formacie. Co więcej, istnieje możliwość dostosowania formatu i orientacji strony, jak również skali, jednostki miar do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Ciekawostką jest także możliwość pracy na wielu projektach jednocześnie, co spodoba się przede wszystkim zaawansowanym użytkownikom. CAD Rysunek pozwala również na import gotowych projektów w formacie DXF i ich późniejszy eksport do innych programów CAD. Do najważniejszych funkcji programu należy między innymi możliwość natychmiastowego (po wskazaniu myszką) przenoszenia wymiarów do programu Norma, jak również błyskawiczne sporządzanie dwuwymiarowych rysunków, takich jak szkice, plany, elewacje, rzuty itp.

Przydatne okaże się również automatyczne wymiarowanie wg. dowolnych parametrów zadanych przez użytkownika. Autorzy programu przewidzieli także możliwość zarządzania warstwami, czyli scalanie ich, dodawanie i usuwanie, łączenie, modyfikowanie i dowolne przenoszenie. Użytkownicy programu Photoshop z pewnością będą zadowoleni z takiej możliwości. Zastosowano również różne narzędzia do rysowania dowolnych rodzajów linii, wielolinii, prostokątów, kół, elips, łuków, jak również wstawianie tekstów i symboli.

 Użytkownik może również dowolnie modyfikować wstawione obiekty. Mowa o możliwości obracania, kopiowania, wycinania, wklejania, zmiany kolejności wyświetlania, przenoszenia. Jest także odbicie lustrzane, skalowanie, kilkadziesiąt typów czcionek i kilka milionów kolorów. Na deser dostajemy funkcję dowolnego grupowania i rozgrupowywania obiektów i symboli. 

Zaawansowani użytkownicy docenią obecność wielu funkcji edycyjnych dla jednego obiektu lub grupy obiektów oraz zastosowanie edytora formuł do wyliczania wartości obmiarów, wykorzystanie wzorów matematycznych. Tworzenie skomplikowanych projektów ułatwi siatka o zadanej gęstości w postaci punktów lub linii oraz funkcja przyciągania do siatki i obiektów. Początkujący natomiast skorzystają z wyświetlanych opisów do każdej używanej funkcji, opcję „cofnij” oraz „przywróć”, jak również automatycznego tworzenia kopii zapasowych.

Oczywiście CAD Rysunek współpracuje z innymi programami typu CAD umożliwiając doskonalenie i edycję projektów. Program udostępniany jest na zasadach licencji testowej (demo).

Podobne Programy do projektowania CAD

 • CAD Rozkrój

  CAD Rozkrój jest profesjonalnym programem przeznaczonym dla wytwórni meblowych i pracowni stolarskich pozwalający na zautomatyzowanie procesu tworzenie płyt meblowych.

 • Solid Edge 2D

  Solid Edge 2D to profesjonalny program służący przede wszystkim do tworzenia dokumentacji technicznej za pomocą rysunków dwuwymiarowych.

 • Power NET+

  Power NET+ jest bezpłatną aplikacją służącą do wirtualnej aranżacji wnętrz.

 • ProgeCAD

  ProgeCAD 2011 to najnowsza edycja program pomocnego przy tworzeniu projektów dwu i trójwymiarowych. Jest ono mocno wzorowane na AutoCAD i podobnych, dlatego też jeśli je znasz, szybko opanujesz interfejs tej aplikacji.

 • BricsCad

  AutoCAD to program do projektowania, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jednak nie wszystkich stać na wydanie niemałych pieniędzy na jego zakup. Można jednak użyć tańszego „zamiennika” programu, który zwie się BricsCad.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: CAD Rysunek 3.32Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Programy do proj. CAD


Kategorie