Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

KDE SC 4.5

Kategoria: Pozostałe
Producent: KDE e.v.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 18.08.2010
Rozmiar: 5.17 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 397

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis KDE SC 4.5

KDE od lat cieszy się uznaniem wszystkich, którzy go używają. Toteż odpowiedzialna za nie ekipa wciąż pracuje nad ulepszanie tej platformy programistycznej, a najnowszą odsłoną jest środowisko graficzne KDE 4.5.0. W stosunku do poprzedniej wersji zostało poprawionych aż 16 tysięcy błędów, jakie były zgłaszane przez użytkowników! To wydania zawiera platformę dla deweloperów, zbiór niezbędnych aplikacji oraz przestrzenie robocze Plasma.

KDE SC 4.5 jest do pobrania z tej strony. Czy warto? Jeśli komuś jest potrzebne dobre i stabilne środowisko graficzne, to wręcz trzeba. Download KDE pozwoli na korzystanie z silnika renderującego WebKit, mamy szablony JavaScript oraz wsparcie dla KHTML (w tym dla XPath). Największe niespodzianki znajdują się w Apliakcjach, gdzie mamy nową gre – Kajongg, programy edukacyjne oraz wirtualny glob.

KDE działa pod Windows. Oczywiście im więcej mamy w nim RAM, tym lepiej, dlatego też maksymalne efekty wycisną posiadacze Windows 7 i Vista w wersjach 64 bit. Oczywiście nie znaczy to, że odradzamy aplikację użytkownikom systemów 32-bit. KDE działa doskonale na obydwu.

Jeśli ktoś zna poprzednie wersje, z pewnością zauważy, że pojawił się Mechanizm Aktywności Przestrzeni Roboczej Plasma, co pozwala na lepsze zarządzanie widgetami. A specjalnie dla posiadaczy netbooków i laptopów usprawniono Plasma Netbooks. To jeszcze bardziej zachęca do pobrania tego świetnego środowiska graficznego.

Nie ma wersji KDE po polsku, dlatego do pełnego wykorzystania aplikacji niezbędna jest znajomość języka angielskiego. Być może ukaże się jakiś spolszczenie środowiska, jednak na razie żadnego nie stwierdzono. Są za to polskojęzyczne fora, gdzie można dowiedzieć się wiele na temat programu i jego używania.

Podobne Pozostałe

 • PIXU

  Pixu to niewielki program, dzięki któremu użytkownik ma możliwość zmniejszania zdjęć do dowolnych rozmiarów.

 • Better JPEG

  BetterJPEG jest programem pozwalającym zachowywać lepszą jakość zdjęć w czasie obróbki graficznej.

 • LTspice

  LTSpice IV to specjalistyczna aplikacja do tworzenia symulacji układów elektronicznych

 • Portrait Professional

  Portrait Professional jest zaawansowaną aplikacją, która umożliwia automatyczny retusz zdjęć portretowych.

 • Snip Click

  Snip Click to niezła aplikacja, pozwalająca każdemu posiadaczowi aparatu cyfrowego na prostą edycję zdjęć oraz przejrzenie i porównywanie ich danych technicznych


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: KDE SC 4.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie