Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Blender 2.57

Kategoria: Modelowanie 3D
Producent: Producent: Blender Foundation
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 17.11.2009
Rozmiar: 10,5 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 1978

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Blender 2.57

Blender to program do modelowania i renderowania obrazów oraz animacji trójwymiarowych. Blender posiada szeroki wachlarz funkcji i jest konkurencyjny w stosunku do podobnych programów komercyjnych. Blender 2.49 cechuje bardzo elastycznie konfigurowalny interfejs bez zachodzących na siebie okien. Wyposażony jest w narzędzia do edycji krzywych i kluczy animacji, edycji animacji nieliniowej, edycji akcji dla animacji postaci, edycji sekwencji wideo, edycji obrazków i UV oraz narzędzia do zarządzania plikami i obrazkami. Blender posiada edytor tekstowy do pisania informacji o scenie oraz skryptów Pythona. Blender w wersji pl działa po wybraniu odpowiednich ustawień w menu Language. Wypróbuj Blender i ściągnij z naszego serwisu.

Blender 2.49, dostępny za free, pozwala tworzyć i edytować siatki (w tym rzeźbienie siatki, podział siatek metodą catmull-clarka. Program posiada funkcje boolowskie, edycję opartą na wierzchołkach, krawędziach i wielokątach), powierzchnie NURBS, krzywe Béziera, obiekty typu meta i fonty wektorowe (TrueType, PostScript, OpenType). Obsługa skryptów Pythona pozwala dodać nowe narzędzia edycji. Na stronie oficjalnej Blender możliwy jest download wtyczek, dodatków, skryptów i plików a wszystko za darmo blender.org.

Wszechstronne narzędzia animacji w Blenderze pozwalają na tworzenie animacji z wykorzystaniem prostej i odwrotnej kinematyki, skinningu, rysowanie wag bezpośrednio na obiekcie, ręcznej edycji sposobu oddziaływania szkieletu na każdy wierzchołek, miksera animacji nieliniowej, ograniczników animacji, animacji poszczególnych wierzchołków, systemu IPO. W Blender można korzystać z plików dźwiękowych – edytować je i synchronizować.

Blender umożliwia tworzenie efektów specjalnych, w tym dynamiki bryły sztywnej, systemu cząstek (np. tworzenie ognia), symulacji ciał miękkich, symulacji tkanin, włosów oraz płynów. Narzędzia renderowania to między innymi: raytracing, raytracer YafRay, sekwencer wideo, mapy środowiskowe, shadery. Skrypty Python ułatwiają wykorzystanie innych renderów niż wbudowany Blender Internal, w tym: Indigo,YafRay, Luxrender, Sunflow,Renderman, V-ray. Blender posiada silnik graficzny do tworzenia gier.

Tak jak w przypadku większości projektów open source, również Blender posiada rzesze zwolenników. Stworzyli oni na stronie oficjalnej wyjątkowe źródło informacji o programie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z animacją na www.blender.org znajdziesz przewodniki dla początkujących a zaawansowani użytkownicy mogą przeczytać wskazówki dotyczące bardziej skomplikowanych zagadnień. Tutoriale dostępne są w formie ilustrowanych, szczegółowych instrukcji albo filmów wideo. Część lekcji Blender dostępna jest po polsku. Każdy może dołączyć do społeczności Blender, nie tylko jako użytkownik lecz również jako osoba aktywnie wspomagająca rozwój projektu poprzez testy, dodawanie patchy, opracowanie dokumentacji lub wspomnianych tutoriali.

Wymagania systemowe

Systemy operacyjne Windows, z którymi kompatybilny jest Blender to Windows 2000, Windows XP i Windows Vista. Oficjalne informacje nie potwierdzają zgodności Blender z Windows 7. Istnieją wersje Blender na inne systemy operacyjne: Mac OS X, Linux (i386 and PPC), FreeBSD 4.2, Irix 6.5 i Solaris 6.8. W Blender spolszczenie działa po właściwej konfiguracji w menu Languages.

Wymagania sprzętowe

Minimalne : procesor 300 MHz, 128 MB RAM, 20 MB wolnego miejsca na dysku, 16bitowy monitor o rozdzielczości 1024 x 768, karta graficzna 16 MB RAM.

Zalecane: procesor 2 Ghz, 2 GB RAM, 24bitowy monitor o rozdzielczości 1920 x 1200, karta graficzna 128 lub 256 MB RAM.

Profesjonalne: procesor x64 Intel Core2 Quad, 8 GB RAM, dwa monitory 24bitowe o rozdzielczości 1920 x 1200, tablet, karta graficzna 768 MB RAM - ATI FireGL lub Nvidia Quadro.

Licencja

Blender 2.49, najnowszy z serii programów, rozpowszechniany jest na powszechnej licencji publicznej, co sprawia, że Blender, analogicznie do freeware, dostępny jest za darmo. Blender nie jest trial i nie są pobierane za jego używanie żadne opłaty. Nawet używając Blender w celach komercyjnych nie musisz płacić za Blender ani grosza.

Jeśli chcesz wypróbować Blender, pobierz go już teraz. Zapraszamy do działu Programy, gdzie oprócz programu Blender do pobrania czeka mnóstwo najnowszych programów do pracy, rozrywki i komunikacji.

Podobne Modelowanie 3D

 • K-3D

  K-3D to aplikacja służąca do modelowania 3D, tworzenia animacji i renderowania.

 • 3ds Max 2012

  Autodesk 3ds Max 2011 to potężne narzędzie służące do wykonywania animacji w pełnym trójwymiarze, za którego powstanie odpowiada ta sama firma, która stworzyła również znany i popularny AutoCAD.

 • Flow Architect Studio 3D

  Flow Architect Studio 3D to profesjonalny ale jednocześnie prosty w obsłudze program, który służy do tworzenia różnego rodzaju wirtualnych wizualizacji trójwymiarowych.

 • Misfits Model 3D

  Misfit Model 3D to wydajny, niezwykle przyjazny dla użytkownika program do modelowania 3D.

 • Blender

  Blender jest programem do modelowania i renderowania obrazów oraz animacji 3D z dość niekonwencjonalnym interfejsem użytkownika.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Blender 2.57Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie