Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Autodesk MAYA 2010

Kategoria: Modelowanie 3D
Producent: Autodesk, Inc.
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 04.05.2009
Rozmiar: 2,56 GB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 1298

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Autodesk MAYA 2010

Autodesk®, (producent słynnego autoCAD, narzędzia do komputerowo wspomaganego projektowania inżynieryjnego) stworzył Maya® 2010  profesjonalny pakiet graficzny przeznaczony do modelowania grafiki i scen trójwymiarowych. W przeciwieństwie do 3ds Max (podobnego programu, również firmy Autodesk) wykorzystywany jest głównie do produkcji efektów specjalnych w przemyśle kinematograficznym. Początkowo wydany jedynie na system operacyjny IRIX firmy SGI, poprzedniego właściciela praw autorskich do programu, obecnie został przeportowany na wszystkie popularne systemy operacyjne (Windows, Mac OSX, Linux). Pakiet graficzny Autodesk umożliwia symulacje takich zjawisk i obiektów jak kolizje, ciecze, gazy, tkaniny czy włosy. Na potrzeby Maya autorzy programy zaprojektowali wyspecjalizowany skryptowy język programowania - MEL, dzięki niemu wewnątrz projektowanej sceny „wszytko może być zależne od wszystkiego” na przykład poziom zaciemnienia pomieszczenia może wpływać na stopień otwarcia drzwi. Od wersji 8.5 Maya obsługuje również inny popularny język skryptowy – Python.

Ponadto, jak w większości produktów Autodesk możliwości Maya można rozszerzyć dzięki wtyczką firm trzecich.

Obecnie rozwijane są dwie wersje programu:

Maya Unlimited pełna wersja ze wszystkimi możliwościami.
Maya Complete wersja bez symulacji tkanin, włosów, sierści i płynów oraz bez modułu Live.

Po rejestracji, ze strony producenta można pobrać 30 dniową wersję testową programu

Podobne Modelowanie 3D

 • 3ds Max 2012

  Autodesk 3ds Max 2011 to potężne narzędzie służące do wykonywania animacji w pełnym trójwymiarze, za którego powstanie odpowiada ta sama firma, która stworzyła również znany i popularny AutoCAD.

 • SketchUp Google

  SketchUp Google to darmowy program do trójwymiarowego tworzenia, edytowania i prezentowania modeli 3D.

 • K-3D

  K-3D to aplikacja służąca do modelowania 3D, tworzenia animacji i renderowania.

 • LightWave 3D

  LightWave 3D jest aplikacją, która służy do renderowania, modelacji i animacji scen trójwymiarowych

 • Autodesk Maya 2011

  Maya 2011 to najnowsze wydanie znanego narzędzia do tworzenia grafiki trójwymiarowej oraz modelowania, animacji i symulacji. Wykorzystuje się je do tworzenia efektów specjalnych w programach, grach komputerowych, a także filmach i „flaszkach”.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Autodesk MAYA 2010Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie