Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Photomatix Pro 4.2

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: HDR Soft
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 27.10.2010
Data modyfikacji: 19.11.2012
Rozmiar: 7,2 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 503

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Photomatix Pro 4.2

Photomatix Pro 4 to aplikacja przeznaczona do tworzenia grafik o dużej rozpiętości tonalnej przy użyciu HDR – technologii High Dynamic Range. Z pewnością zainteresuje to każdego profesjonalnego grafika. Niestety, nie ma wydania Photomatix Pro 4 za darmo. Na tej stornie znajduje się wersja testowa (trial) aplikacji, która pozwala testować ją przez określony czas.

Mamy tu do dyspozycji metodę Exposure Blending (Exposure Fusion). Pozwala ona na HDR Tone Mapping – poprawianie kontrastu obszarów zacienionych oraz mocno oświetlonych przy użyciu kilku ekspozycji (najczęściej stosuje się trzy). Dlatego też aplikacja ta świetnie sprawdza się przy tworzeniu panoram o równomiernym oświetleniu. Sama wyrównuje obraz względem charakterystycznych elementów. Download Photomatix Pro 4 zajmuje tylko chwilę – to ledwie nieco ponad 6 MB do pobrania. Warto spróbować – efekty pracy w programie pokazują przykładowe obrazki zamieszczone w galerii przy tym opisie.

Ciekawą funkcją aplikacji jest imitacja rozszerzenia zakresu totalnego zdjęcia. Dodatkowo mamy tu wszystkie znane z poprzednich wydań elementy, jak redukcja szumu, czy usuwanie zamazanych fragmentów obrazu. W metodzie Tone Compressor poprawiono rendering, zaś Tone Mapping i Exposure Fusion pozwala można używać w jednym oknie. Przeznaczony na Windows Photomatix Pro 4 pozwala także na podgląda zapamiętanych ustawień.

Technologię Photomatix Pro 4.0 można stosować również i na pojedynczym obrazie, jednak wtedy dostępny jest tylko tryb 8 bitów na kanał. Dlatego też pełnie możliwości aplikacji widzimy dopiero na panoramach i zdjęciach składających się z kilku obrazów. Polecamy spróbować – niewielki plik można pobrać za darmo, a wersja testowa pozwala na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zaletami aplikacji.

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Corel Painter

  Corel Painter 12 to zaawansowana aplikacja stworzona z myślą o prawdziwych artystach, którzy chcą stworzyć wirtualne dzieła sztuki, przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

 • Pixlr

  Pixlr to darmowa, internetowa aplikacja do edytowania zdjęć. Przypomina ona nieco Phoptoshopa, jednak w przeciwieństwie do niego jest całkowicie darmowa i nie wymaga nawet od użytkowników rejestracji.

 • Chasys Draw IES

  Chasys Draw IES to bogaty i funkcjonalny pakiet do tworzenia oraz edycji grafiki rastrowej z użyciem mechanizmu warstw.

 • Bannershop GIF Animator

  Bannershop GIF Animator jest programem umożliwiającym tworzenie oraz kompresję banerów, przycisków oraz animowanych gifów.

 • Photobie

  Photobie 7.2.1 to program do tworzenia ram do obrazów. Aplikacja posiada także inne możliwości, jak na przykład retuszowanie fotografii oraz edycję zdjęć. Posiada on wiele ciekawych funkcji, które możesz sprawdzić samemu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Photomatix Pro 4.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie