Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Photomatix Pro 4.2

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: HDR Soft
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 27.10.2010
Data modyfikacji: 19.11.2012
Rozmiar: 7,2 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 508

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Photomatix Pro 4.2

Photomatix Pro 4 to aplikacja przeznaczona do tworzenia grafik o dużej rozpiętości tonalnej przy użyciu HDR – technologii High Dynamic Range. Z pewnością zainteresuje to każdego profesjonalnego grafika. Niestety, nie ma wydania Photomatix Pro 4 za darmo. Na tej stornie znajduje się wersja testowa (trial) aplikacji, która pozwala testować ją przez określony czas.

Mamy tu do dyspozycji metodę Exposure Blending (Exposure Fusion). Pozwala ona na HDR Tone Mapping – poprawianie kontrastu obszarów zacienionych oraz mocno oświetlonych przy użyciu kilku ekspozycji (najczęściej stosuje się trzy). Dlatego też aplikacja ta świetnie sprawdza się przy tworzeniu panoram o równomiernym oświetleniu. Sama wyrównuje obraz względem charakterystycznych elementów. Download Photomatix Pro 4 zajmuje tylko chwilę – to ledwie nieco ponad 6 MB do pobrania. Warto spróbować – efekty pracy w programie pokazują przykładowe obrazki zamieszczone w galerii przy tym opisie.

Ciekawą funkcją aplikacji jest imitacja rozszerzenia zakresu totalnego zdjęcia. Dodatkowo mamy tu wszystkie znane z poprzednich wydań elementy, jak redukcja szumu, czy usuwanie zamazanych fragmentów obrazu. W metodzie Tone Compressor poprawiono rendering, zaś Tone Mapping i Exposure Fusion pozwala można używać w jednym oknie. Przeznaczony na Windows Photomatix Pro 4 pozwala także na podgląda zapamiętanych ustawień.

Technologię Photomatix Pro 4.0 można stosować również i na pojedynczym obrazie, jednak wtedy dostępny jest tylko tryb 8 bitów na kanał. Dlatego też pełnie możliwości aplikacji widzimy dopiero na panoramach i zdjęciach składających się z kilku obrazów. Polecamy spróbować – niewielki plik można pobrać za darmo, a wersja testowa pozwala na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zaletami aplikacji.

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Sumo Paint

  Sumo Paint to aplikacja przeznaczona do edycji zdjęć i grafiki. Co jednak wyróżnia ją od innych, to fakt, że nie musimy jej nigdzie instalować. Nie jest potrzebny nawet download Sumo Paint, bowiem program działa jedynie w wersji online.

 • Artweaver

  Spolszczenie prostego programu do tworzenia grafiki.

 • Fotor

  Pobierz zupełnie za darmo Fotor i edytuj swoje zdjęcia na miliony sposobów!

 • Pinta 0.7

  Pinta 0.7 to niewielki programik do obróbki grafiki, który nadaje się idealnie do niewielkich edycji zdjęć. Nie jest to duże narzędzie, ale dla potrzeb przeciętnego użytkownika nadaje się w sam raz.

 • FotoMix

  FotoMix 8.7.4 to program, dzięki któremu można w łatwy i prosty sposób dokonywać obróbki zdjęć. Można dzięki niemu wycinać z fotografii wybrane elementy, wykonywać kolaż kilku obrazków, a także zmieniać tło zdjęcia.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Photomatix Pro 4.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie