Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Paint.NET 3.5

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: Paint.NET
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 04.08.2008
Data modyfikacji: 12.06.2012
Rozmiar: 1.5 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 14544

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Paint.NET 3.5

Paint.NET jest darmowym programem edycji grafiki. Posiada intuicyjny i nowoczesny interfejs oraz takie opcje jak: wybór warstw, szczegółowe okno cofania, efekty specjalne oraz szereg innych przydanych narzędzi. Dzięki rosnącej rzeszy użytkowników na stronie producenta można znaleźć forum z poradami, tutorialami oraz ściągnąć plug-iny.

Program ten ma początek w pracy magisterskiej objętej patronatem przez Microsoft. Miał on zastąpić windowsowski pogram "Paint". Jednak z czasem przeobraził się w wielofunkcyjny, ale prosty w użyciu edytor grafiki, porównywalny do takich programów jak: Adobe® Photoshop®, Corel® Paint Shop Pro®, Microsoft Photo Editor czy The GIMP.

Wyróżniające cechy programu Paint.NET:

Intuicyjny i nowoczesny interfejs
Każdy element programu Paint.NET został zaprojektowany w taki sposób by być natychmiast zapamiętanym i używanym intuicyjnie. W tym celu każdy przycisk na pasku narzędzi lub w menu oprócz nazwy posiada również ikonę, co sprawia, że szukanie pożądanej funkcji jest proste i szybkie.

Warstwy
Zwykle opcja ta jest spotykana w drogich i skomplikowanych profesjonalnych programach graficznych. Możliwość tworzenia obrazu warstwowego, która stanowi cześć darmowego programu Paint.NET, jest warunkiem uzyskania wyrafinowanego obrazu.

Społeczność internetowa
Strona oficjalna Paint.NET posiada forum, na którym można uzyskać poradę oraz odpowiedź na każde pytanie. Tam także można odnaleźć wyczerpujące tutoriale oraz ściągnąć plug-iny do programu.

Częste aktualizacje
Średnio co 4 do 8 tygodni pojawia się aktualizacja programu Paint.NET zawierająca nowe funkcje, ulepszenia lub poprawki. Aktualizacja programu jest niesłychanie prosta i wymaga zaledwie dwóch kliknięć myszką.

Efekty specjalne
Paint.NET posiada wszystkie funkcje spotykane w najlepszych programach do obróbki grafiki, zaczynając od rozmycia, zaostrzenia obrazu, usuwania efektu czerwonych oczu, detekcji krawędzi, mapowania wypukłości, poprzez regulację jasności, saturacji, efektu sepii czy obrazu czarno-białego po unikalną opcję obrotu trójwymiarowego.

Profesjonalne narzędzia
Paint.NET posiada narzędzia do rysowania - od kształtów podstawowych po opcję rysowania krzywej Béziera. Wprowadzona w wersji 3.0 innowacyjna funkcja gradient, pomocna w tworzeniu przejść między kolorami lub obrazami. Kolejnymi pożytecznymi funkcjami programu Paint.NET są: "Magiczna różdżka”, dzięki której można wyciąć część obrazu tego samego koloru oraz funkcja "Pieczątki" umożliwiająca kopiowanie lub usuwanie fragmentów obrazu. Program Paint.NET zaopatrzony jest również w edytor tekstu, zoom i opcję zamiany koloru.

Nieograniczona pojemność pamięci
Co się dzieje gdy się pomylimy lub nagle przyjdzie nam do głowy zupełnie inny pomysł na obróbkę obrazu? Z Paint.NET to nie problem. W osobnym okienku dialogowym pojawia się zapis każdej czynności a więc każdy krok można nie tylko cofnąć, ale przede wszystkim dokładnie znaleźć moment, do którego chcemy wrócić. Każdą czynność można również ponowić. Funkcja ta jest ograniczona jedynie pojemnością dysku.

A to wszystko za darmo!
Paint.NET nie kosztuje ani grosza a wiec po co płacić za skomplikowane programy skoro najważniejsze i najbardziej przydatne funkcje można mieć za darmo już teraz. Pobierz Paint.NET z pobierz.pl za darmo.


Uwaga!
Aby program mógł działać niezbędne jest posiadanie Microsoft .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.


Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Fotosizer

  Ściągnij Fotosizer na swój komputer zupełnie za darmo!

 • Adobe Photoshop

  Adobe Photoshop CS6 zalicza się do tych programów, których praktycznie nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat wykorzystywany jest niemal wszędzie – w gazetach, magazynach, Internecie i innych mediach.

 • Speedy Painter

  Speedy Painter - prosty w uzyciu, całkowicie darmowy edytor graficzny, który niewymaga instalacji.

 • Capture One PRO

  Capture One PRO to świetne narzędzie do profesjonalnej obróbki plików w formacie RAW, oferujące mnóstwo przydatnych funkcji.

 • Photivo


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Paint.NET 3.5

dodał: ~oliś , 05.12.2011

fajne

dodał: ~liska , 14.09.2010

Za darmo to?

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie