Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Inkscape 0.48.2-1

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: Inkscape Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 06.09.2010
Rozmiar: 34.09 MB
System operacyjny: Windows ME, XP, 2003, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 1028

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Inkscape 0.48.2-1

Dostępny do pobrania Inkscape 0.48 to aplikacja stworzona do pracy z grafiką wektorową. Opiera się na SVG, czyli formacie stworzonym przez W3C, który jest standardem w tego typu pracach. Oferuje mnóstwo możliwości – od pracy z krzywymi i tekstem po obsługę kanałów alfa. Jako że download Inkscape 0.48 nie kosztuje ani grosza, można polecić go każdemu, kto szuka tego typu aplikacji. Z pewnością program nie zawiedzie użytkownika, choć wiele osób na minus liczy mu brak wsparcia dla obsługi formatu CDR, a także brak możliwości zapisu wyjściowego jako PDF. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że mnóstwo innych formatów ma całkowitą kompatybilność z tą aplikacją.

Jeśli chodzi o systemy operacyjne, da się bez problemu uruchomić Inkscape  pod Windows 7. Nie będzie też problemów z działaniem aplikacji na Vista i XP. Dobra wieść dla użytkowników Linuxa - istnieje wersja Inkscape pod Ubuntu, jest także wersja pod Mac – obie znajdują się na osobnych stronach naszego portalu.

A jak się posługiwać tym programem? Jako że w sieci można znaleźć wiele stron poświęconych grafice wektorowej, z pewnością na niejednej znajduje się tutorial Inkscape, dzięki któremu można doskonale zrozumieć zasady działania tego narzędzia. A ponieważ istnieje polska wersja Inkscape, dzięki której nikt nie będzie mieć problemów ze zrozumieniem opcji czy też ustawień konfiguracji programu. Jakie są efekty pracy – pokazuje to znajdująca się przy tym opisie galeria z Inkscape 0.48. Oczywiście to tylko losowe przykłady. Najlepiej sprawdzić samemu, co można osiągnąć dzięki aplikacji.

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Adobe Photoshop

  Adobe Photoshop CS6 zalicza się do tych programów, których praktycznie nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat wykorzystywany jest niemal wszędzie – w gazetach, magazynach, Internecie i innych mediach.

 • ArtRage

  ArtRage Pro to bardzo zaawansowane narzędzie pozwalające na malowanie obrazów za pomocą komputera.

 • Speedy Painter

  Speedy Painter - prosty w uzyciu, całkowicie darmowy edytor graficzny, który niewymaga instalacji.

 • Fotosizer

  Ściągnij Fotosizer na swój komputer zupełnie za darmo!

 • GIMP

  Darmowy program, który jest udaną alternatywą dla Adobe Photoshop oraz Corel Photopaint. Ceniony przez użytkowników Linuxa staje się coraz popularniejsza wśród zwolenników Windowsa


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Inkscape 0.48.2-1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie