Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Imagicon 3.0

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: Devious Codeworks
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 02.05.2009
Rozmiar: 960K
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 692

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Imagicon 3.0

Imagicon to sprytny programik edycji grafiki do konwersji plików formatu BMP, JPG, PNG na ikony w tych formatach oraz w formacie ICO. Możemy w ten sposób przekształcić dowolne zdjęcie, np. ulubionego zwierzaka, do postaci ikony Windows i wstawić ją w miejsce innej, podmieniając, dajmy na to, ikonę Mój komputer, jeżeli takie jest nasze życzenie. Naszą ikonkę możemy zapisać w kilku dostępnych rozmiarach: 16 x 16, 32 x 32, 48 x 48, 64 x 64 i 128 x 128. Najmniejszy z rozmiarów może posłużyć np. jako logo naszej strony wyświetlane w pasku URL przeglądarki www. Program zawiera także podstawowe opcje edycji, takie jak skalowanie i odwracanie zdjęć w pionie i w poziomie. Dodatkowym bonusem jest funkcja tworzenia ikon w trybie alpha transparency. Kolejną zaletą Imagicon jest prostota obsługi: po skonfigurowaniu parametrów w menu Options wystarczy przeciągnąć zdjęcie lub zdjęcia na okno programu... i gotowe! Opcja Icon Settings pozwala na wybranie rozmiaru ikony, a Image Transform, na określenie do jakiego typu pliku chcemy skonwertować zdjęcie. Fabrycznie ustawiony jest tryb konwersji do ikony 32 x 32, zapisywanej w tym samym katalogu co zdjęcie oryginalne. Imagicon przyda się także, gdy chcemy szybko i w łatwy sposób zeskalować grupę plików w tym samym formacie, np JPEG. Ustawiamy wtedy tryb Save Mode na JPEG, wybieramy porządane ustawienia i przeciągamy nasze pliki na okno programu. Opcja Save Directory pozwala na zmianę fabrycznych ustawień katalogu docelowego. Miłym akcentem jest możliwość zmiany koloru okienka programu, a nawet załadowanie do niego własnej tapety.

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Speedy Painter

  Speedy Painter - prosty w uzyciu, całkowicie darmowy edytor graficzny, który niewymaga instalacji.

 • Expression Blend

  Expression Blend 4 to narzędzie, które zainteresuje wszystkich użytkowników tworzących witryny internetowe. Można dzięki niemu projektować ich design oraz zawartość graficzną, czyli na przykład zaprojektować cieszący oko interfejs.

 • Aperture

  Aperture 3 to jedna z najlepszych aplikacji do obróbki zdjęć na Mac

 • Fotosizer

  Ściągnij Fotosizer na swój komputer zupełnie za darmo!

 • Inkscape

  Dostępny do pobrania Inkscape 0.48 to aplikacja stworzona do pracy z grafiką wektorową. Opiera się na SVG, czyli formacie stworzonym przez W3C, który jest standardem w tego typu pracach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Imagicon 3.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie