Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Imagicon 3.0

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: Devious Codeworks
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 02.05.2009
Rozmiar: 960K
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 697

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Imagicon 3.0

Imagicon to sprytny programik edycji grafiki do konwersji plików formatu BMP, JPG, PNG na ikony w tych formatach oraz w formacie ICO. Możemy w ten sposób przekształcić dowolne zdjęcie, np. ulubionego zwierzaka, do postaci ikony Windows i wstawić ją w miejsce innej, podmieniając, dajmy na to, ikonę Mój komputer, jeżeli takie jest nasze życzenie. Naszą ikonkę możemy zapisać w kilku dostępnych rozmiarach: 16 x 16, 32 x 32, 48 x 48, 64 x 64 i 128 x 128. Najmniejszy z rozmiarów może posłużyć np. jako logo naszej strony wyświetlane w pasku URL przeglądarki www. Program zawiera także podstawowe opcje edycji, takie jak skalowanie i odwracanie zdjęć w pionie i w poziomie. Dodatkowym bonusem jest funkcja tworzenia ikon w trybie alpha transparency. Kolejną zaletą Imagicon jest prostota obsługi: po skonfigurowaniu parametrów w menu Options wystarczy przeciągnąć zdjęcie lub zdjęcia na okno programu... i gotowe! Opcja Icon Settings pozwala na wybranie rozmiaru ikony, a Image Transform, na określenie do jakiego typu pliku chcemy skonwertować zdjęcie. Fabrycznie ustawiony jest tryb konwersji do ikony 32 x 32, zapisywanej w tym samym katalogu co zdjęcie oryginalne. Imagicon przyda się także, gdy chcemy szybko i w łatwy sposób zeskalować grupę plików w tym samym formacie, np JPEG. Ustawiamy wtedy tryb Save Mode na JPEG, wybieramy porządane ustawienia i przeciągamy nasze pliki na okno programu. Opcja Save Directory pozwala na zmianę fabrycznych ustawień katalogu docelowego. Miłym akcentem jest możliwość zmiany koloru okienka programu, a nawet załadowanie do niego własnej tapety.

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Fotor

  Pobierz zupełnie za darmo Fotor i edytuj swoje zdjęcia na miliony sposobów!

 • Adobe Illustrator

  Adobe Illustrator CS6 to program, który doskonale kojarzą wszyscy graficy. Jest to bowiem potężne narzędzie do edycji grafiki wektorowej, dzięki któremu można wykonywać wspaniałe lustracje.

 • Capture One PRO

  Capture One PRO to świetne narzędzie do profesjonalnej obróbki plików w formacie RAW, oferujące mnóstwo przydatnych funkcji.

 • Photo Collage Max

  Pobierz bezpłatnie Photo Collage Max i twórz oryginalne kartki z życzeniami, kalendarze i kolaże ulubionych fotografii.

 • FotoMorph

  FotoMorph jest interesującą aplikacją, która z pewnością przyda się na każdym komputerze, a zwłaszcza tych użytkowników, którzy lubią dokonywać obróbki zdjęć. Program ten służy do morfingu, czyli płynnej zmiany jednego zdjęcia w drugie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Imagicon 3.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie