Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GIMP 2.6.8

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: Peter Mattis & Spencer Kimball
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 05.05.2009
Rozmiar: 16,1 MB
System operacyjny: Windows 98, 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 18071

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis GIMP 2.6.8

Najnowszy GIMP  2.6.8 to program do obróbki grafiki komputerowej, który z powodzeniem może konkurować z tak znakomitymi programami jak Adobe Photoshop czy Corel.

GIMP do ściągnięcia ze strony naszego serwisu zawiera szereg rozbudowanych narzędzi do tworzenia i edycji grafiki, co czyni go ciekawą alternatywą dla wyżej wymienionych produktów konkurencji,

Najnowsza wersja GIMPa, programu niezwykle popularnego wśród użytkowników Linuksa, zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników związanych z platformą Windows. Jest to dobry zamiennik dla

Adobe Photoshopa i Corel Photopainta. Trzeba podkreślić, że jest dostępny za darmo, podczas gdy za inne programy z tej kategorii trzeba wyłożyć sporą gotówkę. Co więcej, w przypadku GIMPa określenie "darmowy" nie idzie w parze z określeniem "gorszej jakości".

W wersji  2.6.8 przebudowano interfejs, który teraz jest dużo bardziej przyjazny. Dodano też nowe opcje związane z wyborem wielokątów, wprowadzono przewijanie obrazu poza jego granicami, ulepszono wygładzanie oraz blokadę kart. Możliwa jest też praca na warstwach, tworzenie selekcji, zakładanie ścieżek, możliwość wykorzystania kanałów Alfa, antyaliasing, rozbudowane możliwości skalowania i transformacji obrazu, łączenie tekstu z obrazem, tworzenie animacji, map odnośników dla stron Internetowych, baza bibliotek deseni i gradientów oraz wiele filtrów.

GIMP obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne (np.: JPEG, BMP, PNG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PDF, PCX, GIF...)

GIMP tutorial można obejrzeć poniżej:

Pobierz GIMP już teraz – sam download GIMP z naszego serwisu jest bardzo prosty i trwa zaledwie kilka chwil.


Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Fotosizer

  Ściągnij Fotosizer na swój komputer zupełnie za darmo!

 • FotoMix

  FotoMix 8.7.4 to program, dzięki któremu można w łatwy i prosty sposób dokonywać obróbki zdjęć. Można dzięki niemu wycinać z fotografii wybrane elementy, wykonywać kolaż kilku obrazków, a także zmieniać tło zdjęcia.

 • LightZone

  W pełni darmowy, oparty na otwartej licencji (open source) program przeznaczony do obróbki i konwersji zdjęć zapisanych w bezstratnym formacie RAW.

 • Magix Photo Designer

  Magix Photo Designer 7 to dość rozbudowana aplikacja, która pomoże każdemu użytkownikowi w edytowaniu zdjęć. Została ona stworzona w ten sposób, aby służyć zarówno do prostych czynności, jak i też skomplikowanych operacji.

 • Machinery HDR Effects

  Machinery HDR Effects to polski program graficzny, który służy przede wszystkim do tworzenia fotografii HDR (High dynamic range imaging).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GIMP 2.6.8

dodał: ~xXxXx , 19.06.2010

powiem wam że ja ściągnełem gimpa (tylko niewiem czy tą wersie) i jest darmowy i jest swietny ale trudny w obsudze

dodał: ~ana , 26.03.2010

dlaczego nie jest po polsku?.....a moze wiecie jak zrobic poski?

dodał: ~osa , 21.02.2010

to nie za free . IP

dodał: ~jolka* , 21.01.2010

czy ten program jest na pewno darmowy? proszę o odp.!

dodał: ~Anime48 , 04.01.2010

Jest już tutaj dodany GTK+??

dodał: ~anee , 29.12.2009

czadowo ;-d

dodał: ~Fasola960 , 01.12.2009

to za darmo xD?

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie