Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GIMP 2.6.11

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: GIMP Team
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 19.11.2010
Rozmiar: 19.3 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 31017

Brak

Opis GIMP 2.6.11

GIMP 2.6.11 to najnowsze wydanie świetnej aplikacji przeznaczonej do obróbki grafiki. Dotyczy to zarówno zdjęć, jak też i tworzenia obrazków od podstaw. Program oferuje wiele narzędzi, dzięki którym z pewnością osiągniemy pożądany efekt. Nadto posiada on mnóstwo funkcji, które pozwolą podrasować efekty naszej pracy, co w połączeniu z licznymi filtrami tworzy z niego potężne narzędzie zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak też i początkujących. Można przekonać się samemu o możliwościach aplikacji – download GIMP jest możliwy z tej strony i nie kosztuje ani grosza.

Wypada wymienić pokrótce możliwości programu. Daje on możliwość zaznaczania, wypełniania, klonowania, różdżki, ołówka, a także rozmazania czy powiększania wybranych fragmentów kompozycji. Nie zabraknie tu balansu kolorów, odwracania ich, regulacji jasności i kontrastu, mamy też przeznaczone do zdjęć usuwanie czerwonych oczu, a prócz tego zaawansowane funkcje, jak na przykład tworzenie warstw i praca na nich, antyaliasing, łączenie tekstu z obrazem i inne. GIMP 2.6. 11 ma jednak dość nietypowy interfejs – trzeba się do niego naprawdę przyzwyczaić. Warto jednak poświęcić na to trochę czasu, ponieważ możliwości kreacji ogranicza tylko wyobraźnia. Samo sprawdzanie wszystkich filtrów zajmie z pewnością sporo godzin, zaś stosowanie ich w praktyce i sprawdzanie efektów to kolejne minuty przez oknem aplikacji.

Jest to wydanie GIMP 2.6. 11 pl, więc wszystkie opcje będą jasne dla użytkownika. Choć interfejs jest nieco niewygodny i odmienny od tego, do czego przyzwyczaiły nas pozostałe programy graficzne, można ustawić sobie samemu wszystkie jego elementy. Dzięki temu praca stanie się przyjemniejsza i łatwiejsza. Ponieważ aplikacja obsługuje wszystkie popularne formaty graficzne – jak JPEG, BMP, GIF, PNG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PDF – a także własny format XCF, można stworzony obraz zapisać i posłać znajomym.

Jak prezentuje się aplikacja w działaniu, widać to na grafikach umieszczonych w galerii przy tym opisie. Warto dodać, że istniej także wersja przenośna – GIMP portale – którą można wrzucić np. na pendrive. Tak więc nawet podróżując możemy używać programu wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do komputera czy też laptopa. Zachęcamy do zapoznania się z programem GIMP 2.6.11. To aplikacja, która oferuje za darmo to, za co w innych programach trzeba płacić!

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Adobe Illustrator

  Adobe Illustrator CS6 to program, który doskonale kojarzą wszyscy graficy. Jest to bowiem potężne narzędzie do edycji grafiki wektorowej, dzięki któremu można wykonywać wspaniałe lustracje.

 • Photobie

  Photobie 7.2.1 to program do tworzenia ram do obrazów. Aplikacja posiada także inne możliwości, jak na przykład retuszowanie fotografii oraz edycję zdjęć. Posiada on wiele ciekawych funkcji, które możesz sprawdzić samemu.

 • Funny Photo Maker

  Funny Photo Maker to proste narzędzie do edycji zdjęć, które posiada szereg funkcji pozwalających w łatwy sposób zrobić ciekawy fotomontaż, przerobić grafikę lub poprawić jakość zrobionego zdjęcia.

 • FotoMorph

  FotoMorph jest interesującą aplikacją, która z pewnością przyda się na każdym komputerze, a zwłaszcza tych użytkowników, którzy lubią dokonywać obróbki zdjęć. Program ten służy do morfingu, czyli płynnej zmiany jednego zdjęcia w drugie.

 • Adobe Photoshop

  Adobe Photoshop CS6 zalicza się do tych programów, których praktycznie nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat wykorzystywany jest niemal wszędzie – w gazetach, magazynach, Internecie i innych mediach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GIMP 2.6.11

dodał: ~:/ , 17.08.2011

Całkiem ciekawy program.

dodał: ~[?] , 12.07.2011

Darmowy?

dodał: ~-.- , 06.07.2011

mi ukazała się infprmacja," do wykupienia" (?) ;|

dodał: ~Cześka , 05.06.2011

Właśnie pobieram i mam nadzieje, że fajny ;]

dodał: ~o o f t , 07.04.2011

open ofice fajowy też

dodał: ~diu , 07.04.2011

fajny program dużo możliwości

dodał: ~sad , 07.04.2011

ok niezły

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie