Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GIMP 2.6.11

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: GIMP Team
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 19.11.2010
Rozmiar: 19.3 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 31021

Brak

Opis GIMP 2.6.11

GIMP 2.6.11 to najnowsze wydanie świetnej aplikacji przeznaczonej do obróbki grafiki. Dotyczy to zarówno zdjęć, jak też i tworzenia obrazków od podstaw. Program oferuje wiele narzędzi, dzięki którym z pewnością osiągniemy pożądany efekt. Nadto posiada on mnóstwo funkcji, które pozwolą podrasować efekty naszej pracy, co w połączeniu z licznymi filtrami tworzy z niego potężne narzędzie zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak też i początkujących. Można przekonać się samemu o możliwościach aplikacji – download GIMP jest możliwy z tej strony i nie kosztuje ani grosza.

Wypada wymienić pokrótce możliwości programu. Daje on możliwość zaznaczania, wypełniania, klonowania, różdżki, ołówka, a także rozmazania czy powiększania wybranych fragmentów kompozycji. Nie zabraknie tu balansu kolorów, odwracania ich, regulacji jasności i kontrastu, mamy też przeznaczone do zdjęć usuwanie czerwonych oczu, a prócz tego zaawansowane funkcje, jak na przykład tworzenie warstw i praca na nich, antyaliasing, łączenie tekstu z obrazem i inne. GIMP 2.6. 11 ma jednak dość nietypowy interfejs – trzeba się do niego naprawdę przyzwyczaić. Warto jednak poświęcić na to trochę czasu, ponieważ możliwości kreacji ogranicza tylko wyobraźnia. Samo sprawdzanie wszystkich filtrów zajmie z pewnością sporo godzin, zaś stosowanie ich w praktyce i sprawdzanie efektów to kolejne minuty przez oknem aplikacji.

Jest to wydanie GIMP 2.6. 11 pl, więc wszystkie opcje będą jasne dla użytkownika. Choć interfejs jest nieco niewygodny i odmienny od tego, do czego przyzwyczaiły nas pozostałe programy graficzne, można ustawić sobie samemu wszystkie jego elementy. Dzięki temu praca stanie się przyjemniejsza i łatwiejsza. Ponieważ aplikacja obsługuje wszystkie popularne formaty graficzne – jak JPEG, BMP, GIF, PNG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PDF – a także własny format XCF, można stworzony obraz zapisać i posłać znajomym.

Jak prezentuje się aplikacja w działaniu, widać to na grafikach umieszczonych w galerii przy tym opisie. Warto dodać, że istniej także wersja przenośna – GIMP portale – którą można wrzucić np. na pendrive. Tak więc nawet podróżując możemy używać programu wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do komputera czy też laptopa. Zachęcamy do zapoznania się z programem GIMP 2.6.11. To aplikacja, która oferuje za darmo to, za co w innych programach trzeba płacić!

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Chasys Draw IES

  Chasys Draw IES to bogaty i funkcjonalny pakiet do tworzenia oraz edycji grafiki rastrowej z użyciem mechanizmu warstw.

 • GIMP

  Darmowy program, który jest udaną alternatywą dla Adobe Photoshop oraz Corel Photopaint. Ceniony przez użytkowników Linuxa staje się coraz popularniejsza wśród zwolenników Windowsa

 • Inkscape

  Dostępny do pobrania Inkscape 0.48 to aplikacja stworzona do pracy z grafiką wektorową. Opiera się na SVG, czyli formacie stworzonym przez W3C, który jest standardem w tego typu pracach.

 • Speedy Painter

  Speedy Painter - prosty w uzyciu, całkowicie darmowy edytor graficzny, który niewymaga instalacji.

 • Photivo


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GIMP 2.6.11

dodał: ~:/ , 17.08.2011

Całkiem ciekawy program.

dodał: ~[?] , 12.07.2011

Darmowy?

dodał: ~-.- , 06.07.2011

mi ukazała się infprmacja," do wykupienia" (?) ;|

dodał: ~Cześka , 05.06.2011

Właśnie pobieram i mam nadzieje, że fajny ;]

dodał: ~o o f t , 07.04.2011

open ofice fajowy też

dodał: ~diu , 07.04.2011

fajny program dużo możliwości

dodał: ~sad , 07.04.2011

ok niezły

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie