Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

LightZone 4.1.4

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: LightZone Project
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 01.12.2015
Rozmiar: 57,23 MB
System operacyjny: Windows 7, 8, 10
Liczba pobrań: 0

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis LightZone 4.1.4

LightZone to bardzo zaawansowany i oparty na otwartej licencji (tzw. open source pozwalającej na modyfikację kodu źródłowego) program pełniący rolę cyfrowej ciemni, przeznaczony do edycji oraz konwersji zdjęć zapisanych w bezstratnym formacie RAW. Format ten jest wspierany i wykorzystywany przez większość dobrej klasy aparatów fotograficznych. 

W skład programu wchodzi między innymi przeglądarka oraz praktyczny moduł do edycji, pozwalający zmodyfikować wykonane zdjęcia. Wspomniana przeglądarka to zaawansowane narzędzie pozwalające poruszać się po drzewie katalogów prezentując miniatury znalezionych w nich zdjęć, co z pewnością pozwoli szybciej i sprawniej odnaleźć konkretną fotografię. Z poziomu tej przeglądarki możemy także modyfikować metadane, nadawać obrazom oceny i zbierać je w stosy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają ogromną bibliotekę zdjęć i tworzą nowe w hurtowych ilościach. 

Przydatną funkcją jest z pewnością możliwość błyskawicznego wywołania zdjęcia, czyli zapisania go w popularnym formacie JPG umożliwiającym wyświetlenie obrazu na praktycznie każdym urządzeniu, od smartfonów, tabletów, poprzez telewizory i inne sprzęty elektroniczne. Na tym etapie możemy również dokonać podstawowej obróbki zdjęć polegającej na poprawieniu barw, temperatury światła, mapowaniu kolorów, balansu kolorów, rozmazaniem i wyostrzeniem zdjęcia etc. Co ciekawe, odbywa się to na zasadzie nakładania kolejnych mask i poprawek. 

W każdej chwili możemy skorzystać z podglądu stref oraz masek, co jest bardzo pomocne przy wyborze zakresu, na jaki mają zostać nałożone konkretne efekty. Możemy również skorzystać z ręcznego zaznaczania z dodatkowym wtapianiem krawędzi. Wszystkie warstwy możemy przenosić, aktywować i mieszać dla uzyskania jak najlepszego efektu. Nie zabrakło również tak typowych narzędzi, jak usuwanie efektu czerwonych oczu, punktowych niedoskonałości etc. 

Uwaga! Do pobrania programu niezbędna jest bezpłatna rejestracja na stronie głównej projektu. 

Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Adobe Photoshop

  Adobe Photoshop CS6 zalicza się do tych programów, których praktycznie nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat wykorzystywany jest niemal wszędzie – w gazetach, magazynach, Internecie i innych mediach.

 • Pinta 0.7

  Pinta 0.7 to niewielki programik do obróbki grafiki, który nadaje się idealnie do niewielkich edycji zdjęć. Nie jest to duże narzędzie, ale dla potrzeb przeciętnego użytkownika nadaje się w sam raz.

 • Artweaver

  Spolszczenie prostego programu do tworzenia grafiki.

 • Machinery HDR Effects

  Machinery HDR Effects to polski program graficzny, który służy przede wszystkim do tworzenia fotografii HDR (High dynamic range imaging).

 • Fotor

  Pobierz zupełnie za darmo Fotor i edytuj swoje zdjęcia na miliony sposobów!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: LightZone 4.1.4Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie