Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Płatnik 8.0

Kategoria: Programy kadrowo-płacowe
Producent: Asseco Poland S.A
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 22.01.2010
Rozmiar: 147 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 1440

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Płatnik 8.0

Płatnik to program pomagający opłacać składki ZUS. Można dzięki niemu zarządzać dokumentami ubezpieczeniowymi wymaganymi przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Płatnik jest do pobrania i użytku przez płatników składek oraz podmiotów upoważnionych, a więc pracowników biur rachunkowych. Przy pomocy programu Płatnik można: przeprowadzać download danych z systemu kadrowo-płacowego; wypełniać dokumenty ubezpieczeniowe; przeglądać informacje archiwalne osób ubezpieczonych; tworzyć dokumenty rozliczeniowe według dokumentów z innego miesiąca; drukować dokumenty zgłoszeniowe, rozliczeniowe, przelewy bankowe i dokumenty wpłaty; sporządzać przelewy bankowe w formie pliku tekstowego; generować automatycznie raporty miesięczne dla ubezpieczonego; wysyłać i potwierdzać zestawy dokumentów oraz obsługiwać certyfikaty niezbędne do elektronicznej wymiany dokumentów z ZUS. Program płatnik jest pobrania za darmo.

Najnowsza wersja programu Płatnik uwzględnia przepisy z 2009 i 2008 roku (w tym o emeryturach pomostowych, dotyczących nowych wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze i innych). Program Płatnik posiada aktualizacje dotyczące: przekazywania danych do KSI ZUS; nowych formularzy ZUS ZSWA, ZUS DRA i dokumentów dla składek na FEP; ulepszenia algorytmów wyliczania i weryfikacji dokumentów rozliczeniowych; słowników podlegania ubezpieczeniom, listy dopuszczalnych kodów tytułu ubezpieczenia obowiązujących w danym okresie oraz występowania kodów tytułu na formularzach a także nowe algorytmy wyliczania i weryfikacji kwot świadczeń na dokumentach.

Więcej szczegółowych informacji o programie Płatnik oferują e-inspektorat.zus.p i strona oficjalna programu platnik.info.pl . Można tam zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat instalacji programu i pierwszych kroków w jego obsłudze. Szczegółowa strona pomocy pozwoli rozwiązać najczęściej pojawiające się problemy. Dodatkowo można zapoznać się z e-szkoleniami dotyczącymi przekazywania do ZUS wydruków i przekazów elektronicznych. Za darmo dostępne są podręcznik użytkownika i administratora. Udostępniono też bazę linków do komponentów wymaganych przy pracy z programem Płatnik. Pobierz najnowszy program Płatnik już teraz.

Licencja
Program Płatnik dostępny jest za darmo.

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne na jakich działa Płatnik: Windows 95 OSR2, Windows 98, Windows 98 SE, Windows NT 4.0 z ServicePack 6a (lub nowszym), Windows ME, Windows 2000 z Service Pack 3 (lub nowszym), Windows XP z Service Pack 1 (lub nowszym), Windows Server 2003 z Service Pack 1 (lub nowszym), Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7. Nie jest dostępny Płatnik na Linux. Program Płatnik instaluje komponenty wybranego motoru bazy danych: Microsoft Jet 4.0 PL z Service Pack 8 lub Microsoft SQL Server 2005 Express Edition z Service Pack 3.

Minimalne wymagania sprzętowe
Procesor 486, 24 MB pamięci RAM, 100 MB wolnego miejsca na dysku twardym, karta graficzna o rozdzielczości co najmniej 800x600 256 kolorów, drukarka, modem lub karta sieciowa (aby przesyłać dokumentów drogą elektroniczną).

Rozliczaj się z ZUS programem Płatnik. Płatnik 8.0 to w 2010 najnowsza wersja. Zapraszamy do działu Firma, gdzie znajdują się programy mogące uzupełnić program Płatnik,  Faktura  VAT (do wystawiania faktur), Subiekt, Symfonia i Kadrowiec.

Podobne Programy kadrowo-płacowe

 • Ramzes Płace

  Ramzes Płace to przede wszystkim możliwość obliczania płac i zarządzania danymi kadrowymi zatrudnionych w naszej firmie pracowników.

 • Aga - kadry i płace

  Aga - kadry i płace umożliwia prowadzenie kompletnej dokumentacji kadrowo-płacowej oraz wydruk ponad 40 przydatnych formularzy.

 • KAFINER

  KAFINER 4.8 to doskonałe narzędzie dla każdego biura i firmy, które znacznie pomoże w prowadzeniu działu kadr. Jest to kalkulator finansowo-emerytalny, pozwalający na wyliczenie wielu istotnych rzeczy, jak na przykład wysokość składki ZUS, wielkość kredytu bankowego czy też odsetki od zaległości.

 • Kadrowiec

  Kadrowiec to aplikacja wspomagająca zarządzanie kadrami. Umożliwia prowadzenia kartotek osobistych oraz sortowanie i eksportowanie zawartych w nich danych.

 • ZARZĄDZANIE SZKOLENIAMI MINI PL+

  Aby skutecznie zarządzać systemem szkoleń w naszej firmie, warto zwrócić uwagę na darmowy program o nazwie ZARZĄDZANIE SZKOLENIAMI MINI PL+.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Płatnik 8.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie