Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Płatnik 8.01

Kategoria: Programy kadrowo-płacowe
Producent: Asseco Poland S.A.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 12.07.2008
Rozmiar: 145.7 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 9150

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Płatnik 8.01

Płatnik to program w pełni obsługujący dokumenty ubezpieczeniowe, pozwalający na wymianę informacji z ZUS przeznaczony dla płatników składek oraz podmiotów upoważnionych, w tym pracowników biur rachunkowych. Program Płatnik działa całkowicie po polsku. Płatnik za free pozwala przygotować, wydrukować lub wysłać elektronicznie dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe oraz ich korekty. Szybszą pracę zapewnia możliwość pobrania danych wygenerowanych z systemów kadrowo-płacowych. Program wylicza wartości w dokumentach na podstawie wprowadzonych danych, weryfikuje dokumenty oraz pozwala drukować dokumenty. Dokumenty ubezpieczeniowe drukowane są w postaci pozwalającej na ich przetwarzanie i automatyczny odczyt z wykorzystaniem techniki OCR (Optical Character Recognition).

Płatnik umożliwia wpisywanie danych do dokumentów ubezpieczeniowych, import danych z systemu kadrowo-płacowego oraz automatyczne wykorzystanie danych płatnika do przygotowania dokumentów ubezpieczeniowych. Płatnik przy tworzeniu nowych dokumentów zgłoszeniowych wykorzystuje dane, które przechowywane są w kartotece oraz zatrzymuje w archiwum danych osób ubezpieczonych. W programie można zweryfikować dokumenty oraz przygotować raport z weryfikacji. Tworząc dokumenty rozliczeniowe można korzystać z dokumentów z innego miesiąca.

Dzięki Płatnikowi można wyliczyć wartość dokumentach rozliczeniowych, wyświetlić zawartość elektronicznych dokumentów ubezpieczeniowych, oraz drukować dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe, przelewy bankowe i dokumenty wpłaty. Przelewy bankowe można tworzyć w formie pliku tekstowego. Płatnik najnowszy umożliwia automatyczne tworzenie i drukowanie raportów miesięcznych RMUA, wysyłkę i potwierdzenie zestawów dokumentów i obsługę certyfikatów niezbędnych do elektronicznej wymiany dokumentów z ZUS. Jeśli jesteś płatnikiem ZUS na pewno potrzebny ci jest Płatnik – ściągnij za darmo z naszego działu Biuro.

Najnowsza wersja programu, Płatnik 8.01, za główne zadanie stawia sobie realizację wymogów wynikających z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej określającego wzory zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących oraz innych dokumentów. Dodatkowo program Płatnik i jego obecna aktualizacja został dostosowany obsługi Windows Vista, przekazywania dokumentów do ZUS w systemie EWD. Dodano opcję automatycznego kierowania przesyłek w ramach dostępnych serwerów w ZUS i instalacji serwera baz danych Microsoft SQL Server 2005 Express Edition.

Na oficjalnej stronie www.platnik.info.pl użytkownicy Płatnik mają do pobrania wyczerpująca dokumentację. Każdy, kto pragnie nauczyć się obsługi programu Płatnik może za darmo pobrać „Podręcznik administratora programu Płatnik”, „Podręcznik użytkownika programu Płatnik” oraz „Opis zbiorów danych osobowych przechowywanych w programie Płatnik”. Wszystkie te dokumenty dostępne są w formacie PDF.

Kompatybilność
Systemy operacyjne na których działa program Płatnik to: Windows Vista, Windows 95 OSR2, Windows 98, Windows 98 SE, Windows NT 4.0 z Service Pack 6A (lub wyższym), Windows ME,  Windows 2000 z Service Pack 2 (lub wyższym), Windows XP z Service Pack 1 (lub wyższym), Windows Server 2003 z Service Pack 1 (lub wyższym); wszystkie powinny mieć zainstalowaną przeglądarką Internet Explorer w wersji 4.01 SP2 lub nowszą. Na razie nie ma oficjalnych informacji dotyczących kompatybilności programu Płatnik z Windows 7. Nie ma także wersji Płatnik na Linux.

Minimalne wymagania sprzętowe
Obsługa programu Płatnik możliwa jest na następujących komponentach: procesor 486, 24 MB pamięci RAM, 100 MB przestrzeni na dysku twardym, karta graficzna pracująca w rozdzielczości 800x600 i wyświetlająca minimalnie 256 kolorów, drukarka, modem (do przesyłaniu dokumentów drogą elektroniczną).

Licencja
Licencja, na jakiej rozpowszechniany jest program Płatnik to freeware. Możesz go używać bez ograniczeń. Płatnik NIE jest trial. Płatnik w wersji pl działa od momentu instalacji. Nie jest potrzebne dla programu Płatnik osobne spolszczenie aby używać go w języku polskim.

­Certyfikat___pl

Podobne Programy kadrowo-płacowe

 • KAFINER

  KAFINER 4.8 to doskonałe narzędzie dla każdego biura i firmy, które znacznie pomoże w prowadzeniu działu kadr. Jest to kalkulator finansowo-emerytalny, pozwalający na wyliczenie wielu istotnych rzeczy, jak na przykład wysokość składki ZUS, wielkość kredytu bankowego czy też odsetki od zaległości.

 • SYMFONIA Kadry i Płace Premium

  SYMFONIA Kadry i Płace Premium 2010 to program pozwalający obsługę płac i informacji kadrowych.

 • Ramzes Płace

  Ramzes Płace to przede wszystkim możliwość obliczania płac i zarządzania danymi kadrowymi zatrudnionych w naszej firmie pracowników.

 • ZARZĄDZANIE SZKOLENIAMI MINI PL+

  Aby skutecznie zarządzać systemem szkoleń w naszej firmie, warto zwrócić uwagę na darmowy program o nazwie ZARZĄDZANIE SZKOLENIAMI MINI PL+.

 • Kadrowiec

  Kadrowiec to aplikacja wspomagająca zarządzanie kadrami. Umożliwia prowadzenia kartotek osobistych oraz sortowanie i eksportowanie zawartych w nich danych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Płatnik 8.01Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie