Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

CAD Rysunek 3.14

Kategoria: Pozostałe
Producent: ATHENASOFT Sp. z o.o.
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 13.07.2008
Rozmiar: 5.0 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 8722

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Opis CAD Rysunek 3.14

Program CAD Rysunek przeznaczony jest dla kosztorysantów, wykonawców i inwestorów sporządzających rysunki obiektów budowlanych oraz dla tych, którzy w codziennej pracy zajmują się wykonywaniem różnego typu dokumentacji technicznych. CAD Rysunek jest programem prostym w obsłudze, umożliwiającym sporządzanie dwuwymiarowych rysunków. CAD Rysunek, to nowoczesna i łatwa w obsłudze polska aplikacja do projektowania, szkicowania i wymiarowania obiektów.

Program jest przeznaczony do tworzenia rysunków technicznych dla dowolnych branż, takich jak: budownictwo, automatyka, energetyka, ciepłownictwo, hydraulika, mechanika, telekomunikacja itp. Zawiera biblioteki gotowych obiektów stosowanych w projektach instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodociągowych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania oraz alarmowych. Aplikacja umożliwia również import projektów zapisanych w formacie DXF oraz ich eksport do innych programów CAD.

Nowe funkcje programu: Odczyt i zapis projektów w formatach DWG i DXB (binarny DXF). Należy jednak dodać, iż pliki importowane w tym formacie nie mogą zawierać polskich liter, nie można również importować plików z dysków sieciowych, które są niemapowane.

Najważniejsze cechy:

 • Możliwość natychmiastowego (po wskazaniu myszką) przenoszenia wymiarów do programu Norma.
 • Szybkie sporządzanie dwuwymiarowych rysunków (np. szkice, plany, rzuty, elewacje).
 • Automatyczne wymiarowanie wg dowolnych parametrów zadanych przez użytkownika (różne rodzaje linii i tekstów wymiarujących).
 •  Biblioteki gotowych obiektów stosowanych w projektach instalacji elektrycznych, wentylacyjnych,wodociągowych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania i alarmowych. Korzystanie z bibliotek wypełnień i możliwość tworzenia bibliotek użytkownika.
 • Automatyczne wyliczanie obmiaru (np. powierzchnia, obwód, grubość obiektów, pomieszczenia, budynki). Importowanie plików bmp i jpg (np. podkład, budynek, projekt).
 • Drukowanie projektu na dowolnej drukarce w dowolnym formacie.
 • Dostosowanie formatu i orientacji strony, skali, jednostki miar do indywidualnych potrzeb użytkownika. Praca na wielu projektach jednocześnie.
 •  Zarządzanie warstwami: dodawanie, usuwanie, scalanie, łączenie, modyfikowanie i przenoszenie dowolnych warstw projektu .
 • Zastosowanie różnych narzędzi do rysowania: dowolne rodzaje linii, prostokąty, koła, elipsy, łuki, wstawianie tekstów i symboli.
 • Modyfikowanie obiektów: obracanie, kopiowanie, wycinanie, wklejanie, przenoszenie, zmiana kolejności wyświetlania, odbicie lustrzane, skalowanie, kilkadziesiąt typów czcionek i kilka milionów kolorów.
 • Dowolne grupowanie i rozgrupowanie obiektów i symboli.
 • Korzystanie z wielu funkcji edycyjnych dla jednego obiektu lub grupy obiektów (parametry obiektu, cechy obiektu, obwiednia, wypełnienie).
 • Zastosowanie edytora formuł do wyliczania wartości obmiarów, wykorzystanie wzorów matematycznych. Wyświetlanie siatki o zadanej gęstości w postaci punktów lub linii, funkcja przyciągania do siatki i obiektów.
 • Wyświetlenie opisu do każdej używanej funkcji. Użycie funkcji “cofnij – przywróć” oraz automatyczne tworzenie kopii zapasowych.
 • Współpraca z innymi programami CAD (odczytywanie i zapisywanie projektów w formacie DXF).
 • Eksport obmiarów do programu kosztorysowego Norma. Biblioteki symboli. Kierując się potrzebami i uwagami użytkowników, firma Athenasoft wzbogaciła program CAD Rysunek o biblioteki gotowych obiektów stosowanych w projektach instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodociągowych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania i alarmowych. Wygląd obiektów oraz ich cechy zostały zaprojektowane na podstawie polskich norm. Dzięki temu tworzenie nowych projektów będzie prostsze i szybsze, dodatkowo w nowej wersji programu wprowadzono także ułatwienia w interfejsie użytkownika, które znaczne przyspieszają proces rysowania.
­Certyfikat___pl

Podobne Pozostałe

 • Wiązar Jętkowy

  SPECBUD - Wiązar Jętkowy służy przede wszystkim do obliczeń statyczno-wytrzymałościowych drewnianych wiązarów jętkowych, które są zgodne z przyjętą normą PN-B-03150:2000 oraz jej zmianami: Az1, Az2 i Az3.

 • Zootechnik

  Zootechnik w wersji 8.4 to polski program stworzony specjalnie z myślą o jak najefektywniejszym wspomaganiu zarządzania hodowlą zwierząt w gospodarstwie rolnym.

 • Asystent Książka Korespondencji

  Dostępny po polsku program Asystent Książka Korespondencji 2011 11.9.15 jest elektroniczną wersja tradycyjnych książek korespondencji (dziennik korespondencji), jakie stosuje się w wielu firmach.

 • Asystent Szkolenia

  Asystent Szkolenia 2011 to niezbędna aplikacja dla wszystkich ludzi zajmujących się przeprowadzaniem szkoleń w różnych firmach i instytucjach.

 • Kalkulator Długości Wyboczeniowych

  SPECBUD - Kalkulator Długości Wyboczeniowych doskonale sprawdza się podczas ustalania dokładnych długości wyboczeniowych oraz sił krytycznych wyboczenia giętnego różnego rodzaju słupów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: CAD Rysunek 3.14Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie