Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

PIT FORMAT OPP 2012

Kategoria: Podatki
Producent: Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 13.01.2011
Data modyfikacji: 01.10.2013
Rozmiar: 13.3 MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 2396

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis PIT FORMAT OPP 2012

PIT-OPP 2012 jest dystrybuowanym na bezpłatnej licencji programem, mającym za zadanie ułatwić użytkownikowi przygotowywanie rocznych rozliczeń zeznań podatkowych za rok 2012. Aplikacja jest udostępniona przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa, a każdy, kto chce go używać za darmo deklaruje przekazanie 1% podatku na rzecz wspomnianej fundacji.

Cały projekt zrealizowany jest w pomysłowy sposób na zasadzie graficznego interfejsu wspomaganego podpowiedziami zaimplementowanego asystenta, który nawet niezaawansowanemu użytkownikowi jest w stanie wytłumaczyć, co należy wpisywać do poszczególnych rubryk. Aplikacja posiada wbudowane wzorce obecnie obowiązujących formularzy (IT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-40- dodaje załączniki: PIT-O, PIT-D, PIT-2K, PIT-B, PIT-ZG, PIT-M, PIT-SSE-R, PIT-Z, PIT28A, PIT-28B) oraz blankiety przelewów podatkowych. Po zakończeniu pracy z poziomu programu, zostaje udostępniona opcja wysłania naszego zeznania do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Biorąc pod uwagę trudności, jakie sprawia zrozumienie wszystkich zawiłości obecnego systemu prawa podatkowego i dodając jednocześnie do tego odpowiedzialność karną za popełnione w zeznaniu (nawet nieświadomie) błędy, niniejsza pozycja może się okazać pewnego rodzaju panaceum na podatkowe bolączki użytkownika i sprawić, że nie będzie już musiał płacić innym za pomoc w wypełnianiu dokumentów.

Podobne Podatki

 • PIT 2011

  PIT 2011 jest to bardzo prosty w obsłudze, darmowy program, który umożliwia dokładne uzupełnienie formularza PIT za rok 2011.

 • PIT OPP 2011

  PIT OPP 2011 jest bezpłatnym programem mającym za zadanie pomóc użytkownikowi podczas wypełniania corocznych zeznań podatkowych.

 • PITY

  Płacenie podatków jest rzeczą nieuniknioną. Na szczęście teraz można to zrobić szybko i bezboleśnie dzięki programom pozwalającym na wypełnienie PIT za 2012 w formie elektronicznej.

 • PITy Roczne

  Program PITy Roczne firmy Varico służy do wypełniania corocznych zeznań podatkowych. Całość jest na tyle prosta w obsłudze, że bez problemu poradzi sobie z nią niemal każdy.

 • Jupiter

  Jupiter Standard to najpopularniejszy w naszym kraju program służący do rozliczania PIT-ów. Najnowsza wersja - Jupiter 2013 Standard jest niezwykle prosta w obsłudze, dzięki czemu rozliczymy nasze podatki w dosłownie kilka minut bez konieczności zagłębiania się w szczegółową wiedzę księgową.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: PIT FORMAT OPP 2012

dodał: ~Janusz , 28.04.2012

Bardzo dobrze zareklamowany - super piar - lecz poza tym dziadostwo!!! Strasznie prymitywny, na dodatek źle sumuje i wstawia wyniki w złe pola. Totalna porażka.

dodał: ~jozek , 25.02.2012

program zawiesza się nie wybiera podatnika i nie da się nic zrobić. ogólnie wielka lipa, szkoda nerwów i czasu. nie polecam.

dodał: ~pawel , 16.02.2012

Program ten źle rozlicza. u mnie ciągle wyskakuje inny wynik w pozycji 37 niż w moim PIT-11. wielki minus

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie