Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Wykresy4DX9 2007-2m-11d

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Artur Czekalski
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.12.2008
Rozmiar: 637 Kb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 2715

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Wykresy4DX9 2007-2m-11d

Wykresy4DX9 jest to program do wykreślania i wizualizacji wykresów funkcji w 4-wymiarowej przestrzeni (animacje 3D).

Są to dynamicznie generowane wykresy funkcji 3D. Funkcje można podawać w współrzędnych: kartezjańskich, cylindrycznych i sferycznych oraz w ogólnej postaci parametrycznej. Oczywiście można używać zapisu funkcji w prostej postaci np. Z = f(x,y). Program posiada przeróżne metody wizualizacji: od wykresów w postaci punktów i siatek poprzez różnie cieniowane ścianki aż do metalicznych i przezroczystych płaszczyzn. Dostępnych jest dużo różnych sposobów renderingu obiektów: teksturowanie, mapowanie środowiskowe, mieszanie kolorów wierzchołków z kolorami materiałów i tekstur itp. Aplikacja umożliwia operowanie jednocześnie 10 wykresami. Można wczytywać różne tekstury z plików (bmp, jpg i inne). Szybki parser wyrażeń arytmetycznych pozwala na bardzo płynną animację wykresów, generowanych w czasie rzeczywistym!  Na generowanych obiektach można dokonywać interaktywnych operacji takich, jak: obrót, translacja, skalowanie, zmiana zakresów zmiennych i wiele innych. Na wszystko mamy bezpośredni wpływ. Mnogość możliwości konfiguracji funkcji klawiszy i myszki oraz wiele innych możliwości pozwala na różne sposoby oglądać generowane obiekty. Program zapewnia dużą wygodę oglądania prezentowanych wykresów, tzn. operując myszką i klawiaturą (tak jak w grach 3D FPP) można dowolnie poruszać się w przestrzeni, aby oglądać dany wykres lub animację ze wszystkich stron. (Najlepiej używać myszki z trzema przyciskami.) Program ten wyróżnia się spośród podobnych tym, że najszybciej generuje wykresy  (m.in. dzięki wykorzystaniu bibliotek DirectX szybszych od OpenGL), a poza tym jest bardzo mały objętościowo (exe tylko 81 KB!) oraz całkowicie po polsku. Do programu dołączony jest także bogaty help, kilkaset przykładowych funkcji i kilkanaście projektów.

(opis pochodzi ze strony www producenta)

Podobne Matematyka i fizyka

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • Tabliczka mnożenia na wesoło

  Tabliczka mnożenia na wesoło to, jak sama nazwa wskazuje, program komputerowy pomagający w nauce tabliczki mnożenia.

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Wykresy4DX9 2007-2m-11d

dodał: ~maniek , 12.10.2010

ok

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie