Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

WorldWide Telescope 2.2

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Microsoft Corp.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 01.05.2009
Rozmiar: 28 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 911

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis WorldWide Telescope 2.2

The WorldWide Telescope (WWT) jest programem, który pozwala twojemu komputerowi działać jak wirtualny teleskop, który używając obrazów z najlepszych naziemnych i orbitalnych teleskopów tworzy doskonały obraz nieba.

WWT został stworzony wraz z Microsoft Visual Experience Engine i pozwala oglądać niebo na różne sposoby: używając fal rentgenowskich, radiowych, gamma lub ultrafioletowych. Do dyspozycji użytkownika jest wiele trybów eksploracji, jednym z nich jest Hydrogen Alpha. Otwierając Hydrogen Alpha zobaczysz chmury wodoru rozświetlone promieniowaniem pochodzącym z gwiazd Drogi Mlecznej.

Używając WWT możesz odbyć wycieczki z komentarzem astronomów i naukowców wiodących planetariów świata. Jedną z nich jest prezentacja stworzona przez kosmologa z Uniwersytetu Chicagowskiego Mike’a Gladdersa, który używając soczewkowania grawitacyjnego pokaże ci obraz galaktyk sprzed dwóch miliardów. Zwiedzanie można w każdej chwili zatrzymać i kontynuować wycieczkę samemu mając w dalszym ciągu łatwy dostęp do niezbędnych informacji. Możesz również zaprojektować swoje własne wędrówki po nocnym niebie i dołączyć do nich podkład muzyczny lub komentarz audio.

WWT łączy zalety programu i portalu internetowego oferując terabajty informacji – obrazów, danych i wykładów z wielu źródeł internetu. W tej sposób tworzy się niespotykane i niewyczerpane źródło nauki. WWT jest szczególnie polecany jako narzędzie edukacyjne. Gwiazdy i planety na wyciągniecie ręki to najlepszy środek pobudzający głód wiedzy i motywujący do nauki o kosmosie.

Aby cieszyć się wszystkimi niesamowitymi możliwościami WWT nie trzeba posiadać skomplikowanej wiedzy komputerowej – jego użycie jest niesłychanie proste. Poruszanie się po mapie nieba odbywa się prostymi ruchami myszki. System podręcznych ikon i pasków narzędzi ułatwia przechodzenie między różnymi trybami. Klikając prawym przyciskiem myszki na wybrany punkt na niebie otworzysz okienko z najważniejszymi informacjami o tym obiekcie. Program można tez kontrolować padem XBOX 360.

Gotowy na eksplorację kosmosu? Ściągnij niesamowity a do tego darmowy program WWT już teraz z pobierz.pl! Odkrywanie kosmosu nigdy nie było tak proste!

Podobne Matematyka i fizyka

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: WorldWide Telescope 2.2

dodał: ~alecydpedros@wp.pl , 21.10.2010

ok

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie