Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

World Wind 1.4.0

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: NASA
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.12.2008
Rozmiar: 16 Mb
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 1102

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis World Wind 1.4.0

World Wind to aplikacja pozwalająca oglądać użytkownikom  komputerów PC każdy punkt Ziemi za pośrednictwem obrazów dostarczanych przez satelity.

World Wind to de facto jedynie graficzny interfejs, który umożliwia dostęp do gigantycznej bazy danych tworzonej przez satelity i komputery amerykańskiej agencji kosmicznej, program nie przechowuje na dysku żadnych danych, niezbędne obrazy i informacje pobierane są na bieżąco za pośrednictwem Internetu. Obsługa programu jest niezwykle prosta, sprowadza się do kliknięcia w wybrane miejsce lub wpisanie nazwy lokacji, którą chcemy ogl­ądać.

Program pozwala również na oglądanie - badanie powierzchni takich planet jak Mars i Wenus oraz kraterów naszego Księżyca jest więc świetną, multimedialną pomocą w nauce astronomii.

­

Podobne Matematyka i fizyka

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • 2+2

  2+2 to świetna pomoc podczas nauki matematyki dla najmłodszych. Ten prosty w obsłudze i przede wszystkim darmowy program oferuje niezwykle kolorowe, przez co atrakcyjne dla dziecka menu, które dodatkowo zachęca do nauki podstaw matematyki.

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: World Wind 1.4.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie