Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

World Wind 1.4.0

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: NASA
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.12.2008
Rozmiar: 16 Mb
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 1100

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis World Wind 1.4.0

World Wind to aplikacja pozwalająca oglądać użytkownikom  komputerów PC każdy punkt Ziemi za pośrednictwem obrazów dostarczanych przez satelity.

World Wind to de facto jedynie graficzny interfejs, który umożliwia dostęp do gigantycznej bazy danych tworzonej przez satelity i komputery amerykańskiej agencji kosmicznej, program nie przechowuje na dysku żadnych danych, niezbędne obrazy i informacje pobierane są na bieżąco za pośrednictwem Internetu. Obsługa programu jest niezwykle prosta, sprowadza się do kliknięcia w wybrane miejsce lub wpisanie nazwy lokacji, którą chcemy ogl­ądać.

Program pozwala również na oglądanie - badanie powierzchni takich planet jak Mars i Wenus oraz kraterów naszego Księżyca jest więc świetną, multimedialną pomocą w nauce astronomii.

­

Podobne Matematyka i fizyka

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: World Wind 1.4.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie