Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Maxima 5

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Maxima Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 25.08.2009
Rozmiar: 21,6 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 607

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Maxima 5

Maxima to jeden z wiodących systemów algebry komputerowej CAS (Computer Algebra System). Maxima służy do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych. Program Maxima wyposażony jest we własny interfejs graficzny - XMaxima. Maximę można również uruchamiać w edytorze tekstu Emacs i TeXmacs. Maxima 5 dostępna jest za darmo w ramach licencji GNU GPL. Maxima 5 działa po polsku. Jeśli interesują cię programy CAS wybierz Maxima 5 i pobierz ją z naszego serwisu.

Program Maxima 5 potrafi wykonywać działania i operacje takiej jak: różniczkowanie, całkowanie symboliczne, potrafi liczyć wielomiany Taylora, transformaty Laplaca, symboliczne równania różniczkowe i liniowe oraz wiele innych. Maxima pracuje równie efektywnie zarówno z liczbami jak i wektorami czy macierzami. Najnowsza Maxima 5 posiada możliwość przedstawienia wyniku w postaci liczby lub funkcji w przypadku obliczeń symbolicznych.

W Maxima 5 za free można upraszczać wyrażenia algebraiczne. W programie można dowolnie ustawiać precyzję obliczeń. Jest możliwe definiowanie własnych funkcji przez użytkownika. Za pomocą Maximy można programować w Lispie. Wyniki można eksportować w formacie TeX. Najnowszy Maxima 5 zawiera zintegrowaną nakładkę GUI: wieloplatformowy interfejs wxMaxima. Program, przy wykorzystaniu programu Gnuplot, został wyposażony w doskonały moduł rysujący dwu i trójwymiarowe wykresy funkcji.

Na stronie oficjalnej programu Maxima 5 do pobrania są instrukcje i poradniki obsługi w języku angielskim i kilku innych językach (maxima.sourceforge.net). Niestety nie ma tutoriali Maxima 5 w wersji pl. Jeśli chcesz zapoznać się z tajnikami obsługi programu Maxima 5 zdecyduj się na download tutoriali (także w formatach PDF). Znajdziesz tam poradniki nie tylko dotyczące programu i jego funkcji ale także szczegółowe opisy radzenia sobie z różnymi równaniami.

Kompatybilność
Program Maxima obsługuje systemy Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2000, Windows XP. Nie potwierdzono oficjalnie zgodności Maxima 5 z testowym Windows 7.

Licencja
Maxima 5 nie jest trial. Maxima rozpowszechnia jest na licencji GNU GPL, co w praktyce oznacza, że możesz używać Maxima 5 jak freeware – za darmo i bez ograniczeń.

Wybierz Maxima 5 – ściągnij i używaj całkowicie za darmo bez ograniczeń. Nie jest potrzebne dla Maxima 5 dodatkowe spolszczenie. Jeśli interesuje cię algebra i matematyka zajrzyj do naszego działu Edukacja i nauka i sprawdź inne programy służące do różnorodnych obliczeń.

Podobne Matematyka i fizyka

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Maxima 5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie