Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Maxima 5.25.1

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Maxima Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 09.12.2008
Rozmiar: 29.09 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, 2003, Vista
Liczba pobrań: 1518

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Maxima 5.25.1

Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

Maxima potrafi wykonywać działania i operacje takiej jak: różniczkowanie, całkowanie, potrafi liczyć wielomiany Taylora, transformaty Laplaca, równania różniczkowe i liniowe oraz wiele innych. Maxima pracuje równie efektywnie zarówno z liczbami jak i wektorami czy macieżami. Program posiada możliwość przdstawienia wyniku w postaci liczby lub funkcji - w przypadku obliczeń symbolicznych. Program posiada również doskonały moduł rysujący dwu i trójwymiarowe wykresy funkcji.

Podobne Matematyka i fizyka

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • Tabliczka mnożenia na wesoło

  Tabliczka mnożenia na wesoło to, jak sama nazwa wskazuje, program komputerowy pomagający w nauce tabliczki mnożenia.

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Maxima 5.25.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie