Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

MATLAB R2011a

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: The MathWorks, Inc.
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 20.10.2009
System operacyjny: Windows XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 10604

Brak

Opis MATLAB R2011a

­

MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych. Jego nazwa to połączenie dóch słów - Matrix Laboratory – i związana jest z pierwotnym zastosowanie, programu, czyli obliczeniami macierzy. MatLab przeznaczony jest do wykonywania skomplikowanych obliczeń matematyczno-inżynierskich. Głównym celem Matlab jest szybkie rozwiązywania zagadnień naukowo-technicznych dzięki dostępowi do wydajnych metod obliczeń i wizualizacji komputerowych. Efektywne osiągnięcie tego celu możliwe jest przez automatyzację każdego etapu pracy: od zbierania danych, poprzez ich analizę aż po sprawdzanie wyników. Matlab stał się ważnym narzędziem w pracy badawczej i dydaktycznych oraz w projektowaniu i pracach rozwojowych, a także we wszelakich dyscyplinach, poczynając od inżynierii finansowej po nauki biologiczne. Oficjalny dystrybutor Matlab (firma ONT Oprogramowanie Naukowo-Techniczne) oferuje bezpłatne webinaria Matlab po polsku. Wszystkie webinaria Matlab są free, aby z nich skorzystać należy zarejestrować się na stronie oficjalnej. Matlab dostępny jest w wersji komercyjnej lub edukacyjnej. Aby zapoznać się z cennikiem Matlab w wersji pl wejdź na stronę oficjalnego dystrybutora - www.ont.com.pl.

Oprócz gotowych skryptów bądź napisanych własnoręcznie w wewnętrznym języku programowania Matlaba, możliwości oprogramowania można dodatkowo rozszerzać poprzez doinstalowywanie dodatkowych zestawów narzędzi przeznaczonych do rozwiązywania określonych problemów. Aby ułatwić dalszą obróbkę wyników uzyskanych podczas obliczeń język Matlaba doskonale integruje się z innymi aplikacjami lub językami programowania (C, C++, Fortran, Java, COM, i Microsoft Excel). Matlab posiada rozbudowane funkcje rysowania wykresów oraz graficznej wizualizacji obliczeń (poprze animację) i wyników. A­by praca z programem była wygodna i dostosowana do potrzeba indywidualnych użytkownika, interfejs można dowolnie konfigurować. Matlab do pobrania ze strony oficjalnej producenta.

Matlab R2009b, najnowszy produkt firmy MathWorks, posiada spora liczbe nowości. Najnowszy Matlab został wyposazony w nowy projekt przeglądarki dokumentacji, bezpośredni dostęp do Matlab Central File Exchange z MATLABa i wiele nowych opcji interfejsu. Rozszerzono wsparcia dla procesorów wielordzeniowych w MATLABie i Image Processing Toolbox oraz równoległego przetwarzania w Statistics Toolbox. Dodano interfejs w Parallel Computing Toolbox służący do zarządzania tablicami rozproszonymi na klastrze obliczeniowym. Istnieje możliwość przetwarzania większych plików przez Image Processing Toolbox. Nowoscia jest wsparcie wyszukiwania i pobierania zbiorów danych geograficznych z serwerów Web Map Service (WMS) przez Mapping Toolbox oraz możliwość globalnej konfiguracji parametrów arytmetyki stałoprzecinkowej w Fixed-Point Toolbox. Jeśli chcesz wypróbować Matlab ściągnij go ze strony producenta – szczegóły pod spodem.

UWAGA Matlab nie jest też freeware. Matlab trial jest do ściągnięcia ze strony www.mathworks.com po wypełnieniu formularza. Wersja ewaluacyjna działa 15 dni. Nie jest dostępne dla Matlab spolszczenie. Nie jest możliwy Matlab download prosto z pobierz.pl. Można także wypróbować program zapisując się na szkolenie poprzez oficjalnego dystrybutora, firmę Oprogramowanie Naukowo-Techniczne. Szczegóły na stronie www.ont.com.pl.

Wymagania systemowe Systemy operacyjne Microsoft, na jakich pracuje Matlab to Windows 7, Windows XP z Service Pack 2 lub 3, Windows Server 2003 z Service Pack 2 lub R2, Windows Vista Service z Pack 1 or 2, Windows Server 2008 – wszystkie w wersjach 32- i 64-bitowych.

Wypróbuj Matlab za darmo – wypełnij formularz na stronie producenta. Zapraszamy do działu Nauka, gdzie znajdziesz podobne do Matlab programy.

­

Podobne Matematyka i fizyka

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • 2+2

  2+2 to świetna pomoc podczas nauki matematyki dla najmłodszych. Ten prosty w obsłudze i przede wszystkim darmowy program oferuje niezwykle kolorowe, przez co atrakcyjne dla dziecka menu, które dodatkowo zachęca do nauki podstaw matematyki.

 • Mathematica 9.0

  Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej.

 • Tabliczka mnożenia na wesoło

  Tabliczka mnożenia na wesoło to, jak sama nazwa wskazuje, program komputerowy pomagający w nauce tabliczki mnożenia.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: MATLAB R2011aAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie