Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mathematica 9.0

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Wolfram Research
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 20.10.2009
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 3793

Brak

Opis Mathematica 9.0

­

Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej. Możliwości obliczeniowe programu sprawiają, że przyda się on nie tylko uczniom czy studentom oraz pracownikom naukowym, używającym w pracach badawczych zaawansowany aparat matematyczny. Istnieje kilka edycji programu, w tym edycja skierowana do nauczycieli szkół średnich, wersja dla studentów szkół wyższych czy wersja "Professional" pozwalająca na pracę ludziom nauki i przemysłu. Mathematica w wersji pl nie jest dostępny. Producent nie udostępnia również dla programu Mathematica pliku spolszczenie. Jeśli chcesz używać Mathematica za darmo, pobierz wersję testową ze strony producenta – link pod spodem.

Mathematica to oszczędność czasu. Wystarczy, że użytkownik zdefiniuje problem a program sam realizuje obliczenia, dobierając najodpowiedniejszą metodę do rozwiązania postawionego zagadnienia. Program cechuje różnorodność procedur obliczeniowych tak w zakresie rachunku symbolicznego jak i procedur numerycznych. Kolejnym plusem są procedury wizualizacji 2D i 3D z możliwością zmiany szczegółów rysunku. Dzięki unikalnemu mechanizmowi symbolicznemu do określania opisów, legendy, stylów, Mathematica 9 tworzy wykresy wizualizującyjne dowolnego rodzaju danych. Dokładność obliczeń numerycznych gwarantuje opcja wyboru liczby cyfr znaczących wyniku. Testuj Mathematica za free przez 15 dni – szczegóły w “Wersja testowa programu”.

Każde ze środowisk Mathematica zapewnia narzędzia wstępnego stawiania hipotezy, dzięki analizie i rozwiązaniu problemu, aż po raport i publikację wyników. Niektóre działania programu Mathematica to: całka (nieoznaczona, oznaczona, wielokrotna oznaczona), przypisanie zmiennej wartości, tryb kalkulatora , pochodne, granica, suma jednokrotna i wielokrotna, rozwiązywanie równań, układów równań, rysowanie wykresu funkcji, operacje na macierzach, możliwość definiowania własnych funkcji, analiza wektorowa i wiele innych. Mathematica pozwala tworzyć dokumenty gotowe do druku lub gotowe do elektronicznej wymiany dokumentacji.

Licencja Mathematica i cennik Mathematica nie jest freeware. Nie ma również możliwości pobrania wersji ewaluacyjnej Mathematica trial z naszego serwisu – jedynie ze strony producenta (patrz: UWAGA - Wersja testowa programu). Ceny programu Mathematica są zróżnicowane w zależności od rodzaju licencji (edukacyjna, government, komercyjna). Najtaniej zapłacą za program uczniowie, studenci i doktoranci - 492.58 PLN brutto. Nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i liceum zapłacą 1361.83 PLN a cena dla pozostałych pracowników naukowych to 5157.55 PLN. Dla porównania, koszt wersji komercyjnej to prawie dwanaście tysięcy złotych. Program Mathematica po polsku nie jest dostępny. Mathematica do pobrania za darmo ze strony producenta.

UWAGA - Wersja testowa programu Wersja testowa programu Mathematica 9.0 jest dostępna aktualnie wyłącznie poprzez kopiowanie plików ze strony internetowej producenta. W celu pobrania 15-dniowej wersji ewaluacyjnej programu Mathematica 9.0 z wyłączoną opcją zapisu należy wypełnić formularz na stronie internetowej producenta (http://www.wolfram.com/products/mathematica/experience/request.cgi). W odpowiedzi na wypełniony formularz producent Mathematica umożliwia download pliku instalacyjnego.

Wymagania systemowe Systemy Microsoft Windows, na jakich pracuje Mathematica 9.0, najnowszy z rodziny tych programów, to Windows Vista (32-bit, 64-bit), Windows XP (32-bit, 64-bit), Windows Server 2008 (64-bit), Windows Server 2003 (32-bit, 64-bit), Windows Compute Cluster Server 2003 (64-bit), Windows 2000 (32-bit). Oficjalna strona nie podaje informacji na temat kompatybilności Mathematica i Windows 9.0

Jeśli pragniesz przetestować Mathematica ściągnij wersje testowa lub umów się na prezentację z oficjalnym dystrybutorem – firmą Gambit. Zaglądnij do naszego działu Nauka, gdzie znajdziesz podobne do Mathematica programy.

­

Podobne Matematyka i fizyka

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.

 • Orbitron

  Orbitron to program, który pozwala na śledzenie satelity. Przeznaczony przede wszystkim do zastosowań obserwacyjnych oraz radioamatorskich.

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Mathematica 9.0

dodał: Shonsu_27 , 14.01.2010

gdzie dostane spolszczenie?\n

dodał: Shonsu_27 , 14.01.2010

Twój komentarz

dodał: ~marek , 12.11.2009

I must try\n

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie