Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

MathCast 0.89

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Tom Chekam
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 09.12.2008
Rozmiar: 8,7 Mb
System operacyjny: Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 1541

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis MathCast 0.89

MathCast to program przeznaczony do tworzenia (zapisu) równań  każdego stopnia skomplikowania.

Równania utworzone w programie MathCast mogą zostać później wykorzystane w dokumentach, na stronach internetowych lub w bazach danych - wszędzie tam gdzie konwencjonalny edytor nie pozawala na zapis zaawansowanych i rozwiniętych równań. Równania przygotowane programem MathCast mogą zostać również wyrenderowane i zapisane jako plik graficzny lub przekształcone na zapis języka MathML - najpowszechniejszego obecnie standardu kodowania - zapisu działań, równań i wszystkiego co związane jest z matematyką.

Aplikacja korzysta z przejrzystego graficznego interfejsu dzięki, któremu zapisywanie równań jest niezwykle proste i szybkie, interfejs ten został nazwany Rapide Mathline i cechuje go niezwykła intuicyjność obsługi, system umożliwia skorzystanie ze wszystkich możliwych znaków, operatorów i funkcji.

­

Podobne Matematyka i fizyka

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

 • Derive

  Computer Algebra System w skrócie CAS to specjalny system komputerowy służący do przeprowadzania matematycznych obliczeń symbolicznych i numerycznych. Korzysta z niego jeden z najpopularniejszych w swojej kategorii programów - Derive.

 • Tabliczka mnożenia na wesoło

  Tabliczka mnożenia na wesoło to, jak sama nazwa wskazuje, program komputerowy pomagający w nauce tabliczki mnożenia.

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: MathCast 0.89

dodał: ~darek , 25.10.2010

wszystko ok do momentu kiedy chciałem napisać wyrażenie pod pierwiastkiem. I wtedy program okazał się małym bublem.

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie