Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Geometria 2.1

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Wiesław Salamon
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 08.12.2008
Rozmiar: 750 Kb
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 4943

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Geometria 2.1

Program umożliwia rysowanie na ekranie monitora figur geometrycznych, zarówno w układzie współrzędnych jak i bez niego.

Wykonane konstrukcje geometryczne możemy zapisać do pliku, by wykorzystać je później lub skopiować do schowka jako obraz.
Obsługa programu jest intuicyjna i po krótkim treningu możemy wykorzystać w pełni jego możliwości.
Narysowane figury możemy zaznaczać, ukrywać, opisywać a w dodatkowym oknie możemy zapoznać się z własnościami figury, np. narysowana prosta i jej równania pod różnymi postaciami.
Program prowadzi użytkownika "za rękę", gdyż na pasku statusu pojawiają się na każdym etapie rysowania figur wskazówki co do kolejnego kroku do wykonania.
Jednakże przed rozpoczęciem pracy zalecamy choć pobieżne przeczytanie pomocy do programu.

Program umożliwia również przygotowanie prezentacji wykonywania konstrukcji geometrycznej wraz z towarzyszącym jej tekstowym komentarzem. Prezentację można w każdej chwili przerwać lub tylko zatrzymać.

O innych zmianach w tej wersji przeczytasz klikając ikonę zmian po prawej stronie.

Poniżej dostępna jest darmowa wersja programu posiadająca blokadę zapisu dokumentów.
O warunkach zakupu wersji pełnej możesz przeczytać w pomocy do programu.

(opis pochodzi ze strony producenta programu)

Podobne Matematyka i fizyka

 • MATLAB R2011a

  MATLAB R2009b to popularny program komputerowy stanowiący interaktywne środowisko do przeprowadzania obliczeń naukowych i inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych.

 • Mathematica 9.0

  Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej.

 • Elektron

  Elektron to prosty w obsłudze, darmowy program polskiego autora, który umożliwia rozwiązywanie obwodów elektrycznych tak dla prądu stałego, jak i zmiennego tzw. metodą oczkową.

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 • PhotoMath 1.0.1

  Bardzo prosta w obsłudze aplikacja przeznaczona do automatycznego obliczania prostych zadań matematycznych za pomocą wbudowanego w smartfon lub tablet aparatu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Geometria 2.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie