Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Geometria 2.1

Kategoria: Matematyka i fizyka
Producent: Wiesław Salamon
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 08.12.2008
Rozmiar: 750 Kb
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 4962

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Geometria 2.1

Program umożliwia rysowanie na ekranie monitora figur geometrycznych, zarówno w układzie współrzędnych jak i bez niego.

Wykonane konstrukcje geometryczne możemy zapisać do pliku, by wykorzystać je później lub skopiować do schowka jako obraz.
Obsługa programu jest intuicyjna i po krótkim treningu możemy wykorzystać w pełni jego możliwości.
Narysowane figury możemy zaznaczać, ukrywać, opisywać a w dodatkowym oknie możemy zapoznać się z własnościami figury, np. narysowana prosta i jej równania pod różnymi postaciami.
Program prowadzi użytkownika "za rękę", gdyż na pasku statusu pojawiają się na każdym etapie rysowania figur wskazówki co do kolejnego kroku do wykonania.
Jednakże przed rozpoczęciem pracy zalecamy choć pobieżne przeczytanie pomocy do programu.

Program umożliwia również przygotowanie prezentacji wykonywania konstrukcji geometrycznej wraz z towarzyszącym jej tekstowym komentarzem. Prezentację można w każdej chwili przerwać lub tylko zatrzymać.

O innych zmianach w tej wersji przeczytasz klikając ikonę zmian po prawej stronie.

Poniżej dostępna jest darmowa wersja programu posiadająca blokadę zapisu dokumentów.
O warunkach zakupu wersji pełnej możesz przeczytać w pomocy do programu.

(opis pochodzi ze strony producenta programu)

Podobne Matematyka i fizyka

 • GeoGebra

  GeoGebra w wersji 5.0 to niezwykle uznany i przede wszystkim darmowy program wspomagający naukę matematyki. Całość przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak i studentów wyższych uczelni.

 • Przelicznik Jednostek

  Przelicznik jednostek to niezwykle prosty w użyciu i jednocześnie bardzo przydatny, darmowy program stworzony przez polską firmę Leszek Software.

 • Mathematica 9.0

  Program Mathematica to program do wykonywania obliczeń matematycznych i publikowania wyników. Jego głównym zadaniem jest wykonywanie obliczeń symbolicznych, ale pozwala również przeprowadzać obliczenia od prostej arytmetyki po najbardziej zaawansowane obliczenia matematyki wyższej.

 • Maxima

  Maxima to system algebry komputerowej (CAS) służący do obliczeń i przekształceń na wyrażeniach numerycznych i symbolicznych.

 • Pitagoras 2000

  Pitagoras 2000 to polski program służący do nauki matematyki. Całość przeznaczona została dla uczniów szkół podstawowych (od klasy V), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Geometria 2.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Matematyka i fizyka


Kategorie